Na czym polega strona mkcard.txt na stronie konfiguracji RPi Advanced?

14

Natknąłem się na zaawansowaną konfigurację RPi, ale są to niepełne kroki. Na przykład, gdzie mogę znaleźć w mkcard.txtsekcji Zaawansowana konfiguracja karty SD ? Czy po prostu ponownie wykorzystam ten ze strony demonstracyjnej BeagleBone ? Następnie znajduje się sekcja z ważnymi krokami w części Wreszcie uruchamianie systemu GNU / Linux, która zawiera tylko tekst „do ukończenia”.

Czy ktoś wie, jakie dodatkowe czynności należy zrobić, aby na przykład uruchomić system w wersji Debian?

Joe
źródło

Odpowiedzi:

6

Treść RPi Advanced Setup stwierdza, że ​​jest ona oparta na BeagleBoardBeginners, a mkcard.txt to skrypt formatujący i dzielący kartę SD. Wygląda na to, że ten skrypt może być używany w systemach innych niż BeagleBoard, ale domyślam się, że autorzy Instalatora zaawansowanego chcą dowiedzieć się, jakie ewentualne modyfikacje mogą mieć sens dla RPi.

@AlexChamberlain zwrócił uwagę, a niektóre badania potwierdzają, że partycja VFAT jest ważna do uruchamiania systemu Linux z pamięci flash, takiej jak ta używana w RPi.

Jeśli nie potrzebujesz instrukcji generujących pusty (ale podzielony na partycje) system plików na karcie SD, możesz pobrać gotowy obraz i łatwiej skonfigurować kartę SD; zobacz Jak zainstalować obraz systemu operacyjnego na karcie SD? .

dęby
źródło
Partycja FAT jest absolutnie wymagana dla bootloadera na RPi.
Alex Chamberlain,
@deaks +1 Dzięki za informację, byłem całkiem pewien, że to był prawidłowy plik. Miałem nadzieję, że to pytanie da odpowiedź, która szczegółowo opisuje kroki tworzenia własnej kompilacji lub ukończenia wiki.
Joe
3

Nie jest jasne, co makecardnależy zrobić. Myślę, że to dzieli kartę SD - użyj fdisk- i skopiuj obraz - pobierz ze strony i użyj dd.

Alex Chamberlain
źródło