Czy Raspberry Pi może być używany komercyjnie?

26

Szukam taniego komputera do dystrybucji wraz z moim oprogramowaniem i sprzętem. Ułatwi to przekonanie małych firm do zmiany platformy. Zamiast kupować komputer za ponad 300 USD, daj im Raspberry Pi za 30 USD ...

Ponieważ wizją zespołu RPi było tworzenie tanich komputerów, aby dzieci mogły nauczyć się programować, pomyślałem, że może istnieć licencja uniemożliwiająca komercyjne wykorzystanie.

ISJ
źródło
W jaki sposób? Jako serwer? W kiosku?
Alex Chamberlain,
@AlexChamberlain Szukam taniego komputera do dystrybucji wraz z moim oprogramowaniem i sprzętem. Ułatwi to przekonanie małych firm do zmiany platformy. Zamiast kupować komputer za ponad 300 USD, daj im Raspberry Pi za 30 USD ... Teraz rozważam Cotton Candy i te małe urządzenia z Androidem jako alternatywę - to również ułatwi skalowalność na platformie Android.
ISJ

Odpowiedzi:

29

Jako prawo możesz kupić Raspberry Pi i używać go do zamierzonego celu.

Jednak głównym problemem, na który możesz natknąć się, jest poziom dostępności. RPi to małe, gorące urządzenia o ograniczonej dostępności. Zapotrzebowanie z pewnością ostygnie w niedalekiej przyszłości, ale nawet w odniesieniu do dłuższych ram czasowych (rok lub dwa) moce produkcyjne mogą nie być wystarczająco szerokie, aby obsłużyć większe zamówienia (ponad 1000) do zastosowań komercyjnych.

W dłuższej perspektywie może to być możliwe, ale w najbliższej przyszłości RPi może nie być najlepszym wyborem dla wbudowanego komercyjnego systemu komputerowego, chyba że spodziewasz się zintegrować urządzenie z bardzo małą liczbą jednostek i jesteś gotów czekać długi czas na otrzymanie własnego ekwipunku.

Tylko Ty znasz swoje specyficzne potrzeby i możesz uzasadnić korzystanie z urządzenia.

AKTUALIZACJA

Wczoraj (16 lipca 2012 r.) Oficjalny blog Raspberry Pi opublikował informację , że produkcja tablic RPi jest znacznie przyspieszona, a zamówienia zakupu powinny zostać zrealizowane w ciągu 4-6 tygodniowych terminów realizacji, a zamówienia zbiorcze urządzenia mogą być teraz umieszczony.

Oczywiście, jeśli potrzebujesz zbyt dużej liczby jednostek (tj. Wielu tysięcy), otrzymanie Pika może zająć więcej czasu niż przydzielone 4-6 tygodni. Ponadto Gizmodo poinformowało, że produkcja została zwiększona do 4000 sztuk dziennie. Uważam, że w większości przypadków ta wielkość produkcji powinna zaspokoić zapotrzebowanie większości małych i średnich projektów.

RLH
źródło
13

Uważam, że jest to jeden obszar, w którym Pi może naprawdę zabłysnąć - nagle jesteśmy w punkcie, w którym pod względem kosztów możesz wręczyć komputer z oprogramowaniem jako próbką, wszystko skonfigurowane i gotowe do pracy (raczej niż powiedzieć pamięć USB).

Myślę, że w przyszłości będzie to dla nich świetny przypadek użycia - być może za rok lub dwa. W tej chwili nie jest to naprawdę opłacalne z powodu ograniczonej dostępności, ale w niezbyt odległej przyszłości, powiedziałbym zdecydowanie.

berry120
źródło
2
Ponadto ludzie rozdawaliby komputery, co jest niesamowite.
Zoot,