Czego potrzebuję do symulacji sygnalizacji świetlnej za pomocą diod LED?

12

Robię więc model, który symuluje sygnalizację świetlną (czerwony, bursztynowy, zielony), więc będą trzy diody LED, które powinny być najlepiej przedłużalne (nie chcę, aby były podłączone bezpośrednio do płyty powierniczej), ale nawet nie wiem od czego zacząć (Ok, przyznaję, jestem całkiem nowy w tym wszystkim, ale chcę się uczyć!)

Zasadniczo przeczytałem gdzieś, że mogę kupić następujące rzeczy:

  • 26-pinowy kabel taśmowy
  • Niestandardowa płytka drukowana
  • Gniazdo kabla Ribben
  • Szpilki nagłówka

Problem polega jednak na tym, że tak naprawdę nie chcę 26-pinowego kabla taśmowego, ponieważ wyglądałby brzydko w modelu. Zamiast tego myślałem tylko o wlutowaniu płytki drukowanej w płytkę ścienną i użyciu (drutów), podłączeniu Pi do płyty chlebowej, zastosowaniu rezystorów, a następnie podłączeniu diod LED. Czy to brzmi praktycznie?

Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc! :)

Phorce
źródło

Odpowiedzi:

13

Potrzebujesz (co najmniej):

  • Czerwone / pomarańczowe / zielone diody LED
  • ~ 470 Ohm Rezystor (1 na LED) - zwróć uwagę, że rezystancja ta jest przybliżona, ale powinna działać dla większości standardowych diod LED 5 mm
  • Drut
  • Deska do krojenia
  • Złącze Pi-breadboard (zhakowany 26-pinowy kabel napędu dyskietek, zestaw do odłączania Pi itp.).

Twój obwód będzie wyglądał następująco (zdjęcie z doskonałej książki Raspberry Pi: Przewodnik szybkiego startu :

Obwód świateł drogowych

Uziemienie łączy się z uziemieniem, a każdy biegun dodatni łączy się ze stykiem GPIO. Możesz podłączyć Pi do płyty chlebowej za pomocą męskich i żeńskich kabli połączeniowych ( przykład ), zhakowanej stacji dyskietek / kabla taśmowego IDE (tutaj jest samouczek ) lub zestawu Breakout, takiego jak zestaw Pi Cobbler od Adafruit. Ewentualnie, dla największej wygody, możesz zainwestować w zestaw do płyt prototypowych Adafruit Pi Plate z mini płytką po środku, jeśli chcesz ustawić model półtrwały.

Przewody między diodami LED a płytką ścienną mogą przebiegać na znacznych odległościach, więc w ten sposób można osadzić diody LED w modelu.

zrywalny
źródło
Dziękuję za odpowiedź. Jedno pytanie: dokąd prowadzą druty na płytce i gdzie / jak łączy się płyta Pi z Twoim (w twoim przykładzie)?
Phorce
1
Na powyższym schemacie czarny przewód łączy się z masą Pi (styk 6), podczas gdy każdy czerwony przewód łączy się z innym stykiem GPIO (np. Styki 11, 12 i 13). Jeśli chodzi o płytkę chlebową, to dokładnie tak jak na schemacie - każdy rezystor jest podłączony do uziemienia, noga ujemna (katoda) każdej diody LED łączy się z jednym rezystorem, a noga dodatnia (anody) każdej diody LED łączy się z pinem GPIO ustawionym na wyjście 5 V.
ropable
Dziękuję za odpowiedź :)! Więc dzisiaj wyszedłem, kupiłem płytkę ścienną, rezystory, „przewody rozruchowe” i diody LED ... Podłączyłem wszystkie elementy do płyty ściennej, ale nadal nie wiem, jak podłączyć płytkę ścienną do Pi .. Ktoś powiedział że muszę kupić coś, co łączy się ze złączem pinowym w Pi, aby móc wstawić zworkę (czerwoną, czarną) do czarnych klipsów na komponencie, który muszę kupić. Zmieszany??
Phorce
1
Aby podłączyć Pi do płyty breadboard, potrzebujesz albo zhakowanego kabla napędu dyskietek (twardy), czegoś w rodzaju Adafruit Pi Cobbler (lepszy) lub zestawu do prototypowania, o którym wspominałem wcześniej (najlepszy IMO). Zaktualizuję moją odpowiedź powyżej.
ropable
1
Tak, dobrze by było dołączyć płytkę do konkretnych pinów GPIO. Najprostsza ze wszystkich metod, naprawdę.
ropable
-2

Następnie będziesz potrzebować timera 555 (Chip, który możesz kupić online), a następnie będziesz musiał kupić 4017 (Decade Counter), 4027 (Flip flop) i 7408 (And Gate), możesz wszystkie te żetony online, a tabelę prawdy dla i bramki można znaleźć online. Dzieje się tak, jeśli planujesz uczynić go sprzętowym sygnalizatorem świetlnym. Aby 555 mrugał i świecił w jednej sekundzie, potrzebujesz rezystorów 10k i 68k.

Alexander
źródło
4
Na tej stronie można bezpiecznie założyć, że pytający ma Raspberry Pi, którego zamierzają użyć do kontrolowania czasu i stanu diod LED
RedGrittyBrick