Jakiego sprzętu potrzebuję, aby zmienić Raspberry Pi w pilota do telewizora?

16

Chciałbym kontrolować mój telewizor za pomocą Raspberry Pi. Chciałbym, aby mój Raspberry Pi działał jak pilot telewizora.

Jakiego sprzętu potrzebuję, aby to zrobić? Czy potrzebuję emiterów podczerwieni, a jeśli tak, to gdzie kupić taki sprzęt? … Czy Raspberry Pi ma już nadajnik IR, a ja nie wiedziałem?

Mam już pytanie Google, ale tematy, które znalazłem, mówią o tym, jak kontrolować Raspberry Pi za pomocą podczerwieni, czego nie chcę. Chcę czegoś przeciwnego: chcę, aby mój Raspberry Pi kontrolował mój telewizor za pomocą podczerwieni. Odkryłem również, że możemy sterować telewizorem za pomocą kabla HDMI (jeśli telewizor jest zgodny), ale niestety nie jest to dla mnie wygodne.

Oto schemat wyjaśniający, jak to zobaczyć. Moje pytanie dotyczy kroku 2:

Schemat

Ashbay
źródło
2
To jest łatwe. Musisz interfejs nadajnika podczerwieni, który pasuje do pilota telewizora i wysyłać polecenia za pośrednictwem
gpio
@askmish Zgadzam się z tym, co powiedziałeś, ale (ponieważ jestem całkowicie noob w zakresie łączności sprzętowej) jak połączyć nadajnik IR z maliną? (na przykład IR z nieużywanego pilota telewizora, ale nie wiem, jak podłączyć IR do malin, jak powiedziałem, że jestem noobem).
Ashbay

Odpowiedzi:

10

Próbowałem tego , łączy się z portem USB, może nagrywać i odtwarzać kody IR, obsługiwane przez LiRC. Próbowałem nawet podłączyć go do mojego telefonu z Androidem i tam też działa.

Lenik
źródło
Upvote, to jest rodzaj sprzętu, którego szukam. Pytanie dodatkowe: Czy znasz możliwość podłączenia podczerwieni z nieużywanego pilota telewizora do malin?
Ashbay
@Ashbay krótka odpowiedź: „NIE”, długa odpowiedź - pilot telewizora zwykle ma mikrokontroler, który skanuje klawiatury zdalne i wysyła sygnały przez diodę IR do telewizora. Najprawdopodobniej ten mikrokontroler nie ma żadnych zewnętrznych złącz do podłączenia poza klawiaturą i IR LED.
lenik
@lenik Czy byłoby to potencjalne rozwiązanie do „programowania” odbiornika satelitarnego? Zastanawiam się nad projektem „zdalnego” zaprogramowania odbiornika dla kogoś innego.
user10853,
10

Jako alternatywę dla podczerwieni możesz użyć HDMI, jeśli twój telewizor ma HDMI 2.0, będzie obsługiwał jakąś implementację CEC ( Consumer Electronics Control)

Każda marka telewizyjna nazywa to czymś innym, na przykład Panasonic Viera Link. Ale to wszystko używa tego samego standardu, tylko niektóre telewizory implementują więcej, niektóre mniej, ale podstawy powinny tam być. Jak włączanie i wyłączanie telewizora, nawigacja po kanałach itp.

cec-o-matic to przydatne narzędzie, które pomaga dekodować wiadomości wysyłane przez sieć urządzeń HDMI przez sieć CEC. Pamiętaj, że możesz również sterować Pi z telewizora za pomocą pilota, ale może to być również AMP, Blu Ray Play itp. Jest jednokierunkowy.

Musisz zbudować CEC-CLIENT, więc najpierw potrzebujesz kilku zależności

apt-get install build-essential autoconf liblockdev1-dev libudev-dev git libtool pkg-config

Następnie pobierz go z GIT i buduj

git clone git://github.com/Pulse-Eight/libcec.git
cd libcec
./bootstrap
./configure --with-rpi-include-path=/opt/vc/include --with-rpi-lib-path=/opt/vc/lib --enable-rpi
make
make install
ldconfig

Następnie możesz sprawdzić, czy urządzenie CEC działa poprawnie na Pi, używając tego polecenia konsoli

cec-client -l

Oto kilka innych poleceń, które pomogą Ci zacząć

 • Zeskanuj magistralę CEC i zgłoś wszystkie urządzenia:
  • echo "scan" | cec-client -s -d 1
 • Sprawdź stan zasilania telewizora (urządzenie 0):
  • echo "pow 0" | cec-client -s -d 1
 • Włącz telewizor:
  • echo "on 0" | cec-client -s -d 1
 • Wyłącz telewizor:
  • echo "standby 0" | cec-client -s -d 1

Na początku może być trochę trudno opracować wszystkie polecenia, ale jest to bardzo solidny sposób sterowania urządzeniami podłączonymi przez HDMI.

Większość korepetytorów pokazuje, jak kontrolować Pi za pośrednictwem telewizora, podobnie jak XBMC. Zasadniczo używasz pilota telewizora do poruszania się po menu na XBMC. Ale możesz to zrobić również w inny sposób.

Mam nadzieję, że pomoże to w przyszłości jako alternatywa dla Infradead .

Piotr Kula
źródło
Drobna korekta, CEC został w pełni rozwinięty w specyfikacji HDMI 1.2a. HDMI 2.0 jest bardzo nowy (od 2015 r.) I przede wszystkim koncentruje się na wideo 4K i ulepszonych funkcjach audio.
zim2411,