Czy istnieje klucz sprzętowy 802.11ac ze sterownikami gotowymi na Raspberry Pi?

13

Rozumiem, że magistrala USB2 ograniczy wzrost prędkości z interfejsu sieciowego 802.11ac. Nadal wolałbym kupić klucz USB 802.11ac, ponieważ jego podstawowym zastosowaniem nie będzie Raspberry Pi.

Czy na rynku jest klucz sprzętowy USB 802.11 ac ze sterownikami dla pi?

Kojot
źródło
pcworld.com/article/2090556/… W tym artykule porównano wydajność garści kluczy sprzętowych. Brak wzmianki o kompatybilności z Raspberry Pi ...
notlesh
Co ciekawe, artykuł z @stephelton sugeruje, że USB2 nie jest ważnym ograniczeniem.
Sparhawk
1
Jaki masz inny wybór? Port Ethernet w RPi jest również tylko kluczem USB. Tam jest ten sam limit magistrali USB2. Więc nawet jeśli magistrala USB2 ogranicza prędkość (co nie powinno być w przypadku WiFi): Nie masz wyboru. Co do tego, który klucz kupić: wystarczy dowolny klucz z obsługą Linuksa. Również każdy klucz sprzętowy do RPi będzie działał na twoim komputerze.
Goswin von Brederlow,
@GoswinvonBrederlow: Choices? Cóż, klucze 802.11a, b, g lub n, o których wiadomo, że mają sterowniki poprawnie działające z PI ... Do tej pory nie miałem jasnego wskazania, który klucz 802.11ac ma sterowniki kompatybilne z raspbian lub dowolną dystrybucją ARMv6.
Coyote

Odpowiedzi:

0

dostać Linksys WUMC710 most i podłączyć go do tego. Zdecydowanie jest to zaleta. Mogę oglądać pełne pliki 1080 20 GB przez sieć bezprzewodową. Nie możesz tego zrobić na N.

Scott
źródło
Na „N”? Należy to wyjaśnić nieco bardziej szczegółowo, aby nieznany czytelnik zrozumiał, co może oznaczać.
Ghanima
3
Jak to pomaga? OP poprosił o klucz USB 802.11ac, a nie router / przedłużacz.
Piotr Kula,
@ppumkin Myślę, że Scott sugeruje podłączenie Rpi do routera za pośrednictwem sieci Ethernet.
Sparhawk
Link i kilka słów to to, czego staraliśmy się uniknąć w SE ze względu na przyszłych widzów;)
NULL
1
To nie jest dla mnie rozwiązanie, uruchamiam Pi bezpośrednio z zasilacza samochodowego 12V-> USB z takim urządzeniem, że nie będzie to możliwe.
Coyote