Jakiego rodzaju kabla HDMI potrzebuję?

22

Jakiego kabla HDMI potrzebuję, jeśli chcę podłączyć Raspberry PI do telewizora Full HD (1920 x 1080) (który ma wejście HDMI)?

Według Wikipedii istnieje 5 rodzajów złączy HDMI: A, B, C, D, E i kilka rodzajów kabli: Standard, High Speed, Automotive. Którego należy użyć?

asalamon74
źródło

Odpowiedzi:

13

Chcesz HDMI typu A na HDMI typu A; są najczęściej używanym kablem do podłączania odtwarzaczy DVD do telewizorów.

Powinien wystarczyć każdy rodzaj kabla. Jeśli chcesz oglądać wysokiej jakości wideo i słuchać wysokiej jakości dźwięku, warto wydać nieco więcej na kabel. Na przykład złote złącza będą stykać się między kablem a złączami w RPi lub telewizorze. Jeśli używasz tylko konsoli, tańszy kabel prawdopodobnie będzie w porządku.

Kable samochodowe będą szeroko testowane pod kątem ekstremalnych warunków, takich jak niskie / wysokie temperatury; są niepotrzebne na co dzień.

Alex Chamberlain
źródło
7
Zgadzam się ze wszystkim, z wyjątkiem złotych łączników (IMO to strata pieniędzy.)
finnw
2
Prawdopodobnie są przez większość czasu, ponieważ sygnały wideo HDMI są cyfrowe.
Alex Chamberlain
1
Cóż, powiedziałbym to samo o analogowych kablach audio :-)
finnw
4
Zobacz to pytanie sceptyków: sceptycy.stackexchange.com/questions/2886/... Osobiście mam wendetę przeciwko drogim „pozłacanym” kablom HDMI - nigdy nie widziałem różnicy w jakości obrazu między nimi i nigdy nie widziałem niezależnego badanie, które wykazało zauważalną różnicę. Legalne oszustwo IMO.
berry120
1
Z czasem, gdy kabel HDMI ulegnie korozji, HDMI zostanie zastąpiony przez inny standard (wilgotny dom i ponad 20 lat). Dźwięk piggyback na HDMI jest również cyfrowy, to jedynki i zera, więc nie będzie degradacji (na krótkich odległościach <25 metrów). Do nagrywania analogowe kable nie HDMI (kable jack, RCA itp.) O przyzwoitej jakości mogą mieć ogromną różnicę, jeśli używasz porządnego systemu stereo (5.1 byłby cyfrowy). Ale chyba, że ​​używasz wyjścia jack lub zewnętrznej karty dźwiękowej USB z Raspberry, jest to kwestia sporna. en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Audio.2Fvideo
wonea
0

Poradziłbym złocenie tylko wtedy, gdy inne złącze jest również pozłacane. Mieszanie metalowych łączników może powodować problemy z korozją, w zależności od metali (złoto nie będzie problemem).

W moim Pi-B gniazdo SD nie jest pozłacane, ale wtyczka Ethernet jest. Wideo RCA nie jest i wygląda na to, ale nie mogę potwierdzić, że HDMI jest pozłacany.

W zależności od twoich długoterminowych celów i warunków środowiskowych, w których Pi będzie mieszkała przez większość czasu, twoje złoto może być godne. Sam wydaje o 10-20% więcej na złoto, ponieważ jakość kabla jest również często znacznie wyższa.

Dave Henderson
źródło
0

Kupiłem ten tani pozłacany adapter kabla HDMI-DVI za 7 USD od amazon.com i działa idealnie z moim Raspberry Pi i Dell LCD.

Richard Żak
źródło
7 USD nie jest aż tak tanie jak na kabel HDMI, można je kupić za <2,00 monoprice itp.