Jaki jest problem z karmieniem wstecznym?

16

Nowy w Pi, tak nowy, że mój pierwszy (B +) jeszcze nawet nie dotarł na pocztę ...

Wiem, że „zasilanie wsteczne” lub „zasilanie wsteczne” odnosi się do zasilania Raspberry Pi za pośrednictwem zasilanego koncentratora USB podłączonego do Pi przez port USB tego ostatniego (a nie gniazdo micro-USB). Widziałem wiele dyskusji na temat tego, jak tego uniknąć, od „unikania tych koncentratorów” do nawet rozwiązań obejmujących niestandardowe kable USB, które wykluczają przewód + 5 V.

Ale dlaczego to taka wielka sprawa?

Koncentrator USB działa przy tym samym napięciu + 5 V, na którym działa samo Pi. A strona wyjściowa zasilacza Pi jest podłączona bezpośrednio do szyny + 5 V portów USB (przynajmniej to zebrałem z uproszczonych schematów, na które spojrzałem). Co więc ważne, że + 5 V pochodzi z koncentratora USB zamiast z własnego zasilacza Pi?

Kromey
źródło

Odpowiedzi:

10

Problem występuje tylko wtedy, gdy walczą ze sobą dwa zasilacze 5 V.

Dość często zasilam z powrotem wczesny model Pis, ale jeśli to robię, nie zasilam również przez nagłówek rozszerzenia lub gniazdo microUSB.

Nawiasem mówiąc, nie można z powrotem zasilać B +, A + lub Pi2 przez gniazda USB. Dodano obwód w celu zatrzymania bieżących problemów rozruchowych, które powodowały awarię Pi. Efektem ubocznym jest zatrzymanie zdolności do zasilania z powrotem.

EDYTOWANE, ABY DODAĆ

Jak JamesJones wspomina w swojej odpowiedzi, możesz faktycznie zasilić A + / B + / Pi2 z USB po tym, jak Pi zostanie uruchomiony za pomocą microUSB lub nagłówka rozszerzenia.

joan
źródło
1
Och, ciekawe, myślałem, że przeczytam coś przeciwnego, że B + i inni usunęli obwody, co w rzeczywistości ułatwiło przywrócenie zasilania.
Kromey
3
Kiedy mówię zasilanie z powrotem, mam na myśli przede wszystkim gniazda USB. Niektórzy (moim zdaniem głupio) zaczęli używać terminu zasilania za pośrednictwem nagłówka rozszerzenia (niestety obejmuje to Fundację). Nie można przywrócić zasilania przez gniazda USB w A + / B + / Pi2. Możesz zasilać przez microUSB lub nagłówek rozszerzenia.
joan
Niekoniecznie jedyny sposób, w jaki możesz mieć problem. Łamiesz specyfikację USB, co oznacza, że ​​możesz uzyskać niezdefiniowane zachowanie na niektórych urządzeniach. Na przykład zabicie komputera, do którego jesteś podłączony. youtube.com/watch?v=Uh6iKilgtG0
steveayre 27.04.16
3

TAK, MOŻESZ! ALE .... oto, co musisz zrobić, aby to zadziałało.

Po pierwsze, nie można włączyć Pi2B na przykład przez hub USB. Zawsze musisz go uruchomić klasyczną metodą ze złączem micro-usb.

Ale po uruchomieniu możesz z radością usunąć złącze micro-usb, pozostawiając jedynie zasilanie przez port USB / hub.

Tylko Upadek: Nie można zrestartować urządzenia i trzeba będzie podłączyć Micro-USB przez kilka sekund, aby uruchomić RPi2B, ale potem z radością wyjmij złącze micro-USB ponownie.

Ryzyko: Tak samo jak zawsze w przypadku backpoweringu. Brak ochrony dlatego upewnij się, że masz stabilny zasilacz / zasilany USB-HUB, który zapewnia odpowiednie napięcie / natężenie bez wahań prądu.

Aby być całkowicie prostym:

Plug-In Powered-USB-Hub -> Nic się nie dzieje -> Plug-In Micro-USB-Złącze bez usuwania Hub -> Rozpoczyna się rozruch ... -> Usuń Micro-USB po zakończeniu rozruchu. GOTOWY.

Jeśli musisz zrestartować komputer:

Aktualizacja jądra, ponowne uruchamianie neeeed -> ponowne uruchamianie sudo -> wyłączanie -> nic się nie dzieje -> wtyczka Micro-USB-Złącze -> rozpoczyna się rozruch ... -> Uruchomienie zakończyło się pomyślnie, usuń Micro-USB. GOTOWY.

Inne niż to? Baw się dobrze.

JamesJones
źródło
1

Mam parę jednostek A +: Typ: Model A +, Wersja: 1.2, Pamięć: 256 MB, Producent: Sony

Wydaje się, że są one w porządku z powrotem z mojego koncentratora USB. Mam je uruchomione przez jakiś czas bez problemu.

Mój model Pi2 w rzeczywistości nie zezwala w ogóle na odtwarzanie wsteczne przy użyciu tego samego koncentratora USB.

Subrosa
źródło
Co to jest jednostka A + w tym kontekście?
Bex
1
A + to uproszczony model Pi B + z 40-pinowym nagłówkiem GPIO. W tym kontekście zachowuje się inaczej niż B +, jeśli chodzi o moc wstecznego zasilania.
Subrosa,