Raspberry Pi 2 - Czy obsługiwane są karty SDXC 64 GB UHS-I klasy 1?

19

Raspberry Pi 2 - Czy obsługiwane są karty 64 GB UHS SDXC?

Używam 64 GB karty Hama UHS-I SDXC sformatowanej za pomocą SD Card Formatter 4.0 z NOOBS 1.4. Nie chce się uruchamiać. Cały czas zapalam zielone i czerwone światła. Monitor się nie włącza ...

Jakieś pomysły?

unom
źródło

Odpowiedzi:

14

Odpowiedź brzmi „tak”, są one obsługiwane.

Najwyraźniej Formatator kart SD wchodzi i formatuje kartę domyślnie jako ExFAT zamiast FAT32, ze względu na jego ogromny rozmiar. Aby obejść ten problem, na przykład na komputerze Mac, otwórz Narzędzie dyskowe, wybierz kartę i podziel ją na dwie części, formatując obie połowy jako FAT32.

Następnie przejdź i skopiuj zawartość folderu NOOBS (rozpakowany pakiet NOOBS) na pierwszą partycję karty SD.

Śmiało i włóż to. Powinno zacząć już teraz, wypróbować kilka prób. Pi 2 jest bardzo szybki przy użyciu tej karty Hama (odczytuje około 80 Mb / s, a 20 Mb / s pisze przy rozsądnym Iopsie, wydaje się, że to zgryźliwy dysk twardy). Właściwa konfiguracja, instalacja Raspbian zajęła nieco ponad 6 minut. Łał!

UWAGA: Przy pierwszym uruchomieniu NOOBS automatycznie zmieni rozmiar dwóch partycji w jedną dla Ciebie. Voila ... karta FAT32 64 GB działająca na Raspberry Pi 2 (to zadziała, myślę też na Raspberry Pi 1, ale nie mam jej do przetestowania)

Udało się to w końcu zrozumieć, dzięki @goldilocks wpadającemu we właściwym kierunku z „ciągłym zielonym światłem wskazuje, że znaleziono kartę SD, ale wydaje się, że nie ma ona odpowiedniego formatu”.

UWAGA: Jeśli dwie partycje nie działają, zobacz ten post /raspberrypi//a/32524/27866

unom
źródło
1
Czy rzeczywiście zmierzyłeś prędkość odczytu 80 MB / s? Wiele osób powiedziało mi, że wszystkie modele Pi mają maksymalną prędkość 20 MB / s .
Serge Stroobandt
1
Zmierzyłem to na moim komputerze Mac, a nie na Pi. Pi są wolniejsze w zależności od modelu Pi1 <Pi2 <Pi3
unom
2

Ciągłe zielone światło to, co się stanie, jeśli włączysz Pi 2 bez karty SD, więc prawdopodobnie oznacza to, że karta nie jest rozpoznawana.

Dowolna liczba mrugnięć / błysków wskazuje, że karta SD została znaleziona i działa wystarczająco dobrze, aby wykonać ją bootcode.binna pierwszej partycji. Dowolna liczba błysków inna niż dwa wskazuje na kolejny błąd.

Złotowłosa
źródło
„ciągłe zielone światło oznacza, że ​​karta SD została znaleziona, ale wydaje się, że nie ma ona odpowiedniego formatu”, co jest interesujące.
unom
Zdarzyło mi się, gdy np. Na karcie nie ma DOS MBR.
Złotowłosa
Zobacz także to od wczoraj dotyczące nowej karty 32 GM.
Złotowłosa
Udało się to rozgryźć tutaj raspberrypi.stackexchange.com/a/28576/27866 Dzięki!
unom
1

Dwie partycje nie działały dla mnie na moim nowym RaspberryPi 2. NOOBS wyświetlał nieładowy komunikat o błędzie podczas ładowania. Udało mi się użyć Narzędzia dyskowego w Mac OSX Yosemite (10.10.3), aby skonfigurować cały SD jako pojedynczy FAT32, skopiować na NOOBS, a potem wszystko działało. NOOBS automatycznie sformatuje dysk i zmieni partycjonowanie. Za pomocą Narzędzia dyskowego: W OSX otwórz „Aplikacje” (albo z wyszukiwania Spotlight, po lewej w Finderze, albo od zła u dołu), a następnie otwórz folder „Narzędzia”, w którym powinieneś być w stanie otworzyć Narzędzie dyskowe . Po lewej stronie kliknij węzeł główny SD (nie partycję, ale samą kartę powyżej. Upewnij się, że wybrałeś SD, a nie dysk twardy). Na kartach u góry kliknij Usuń, wybierz Format jako „MS-DOS (FAT)” i wprowadź nazwę. Kliknij przycisk „Usuń ...”, aby rozpocząć kopiowanie przez NOOBS. Możesz uzyskać NOOBS stąd:https://www.raspberrypi.org/help/noobs-setup/

Mogę potwierdzić, że ta procedura działała na moim RaspberryPi 2 Model B (1 GB) z kartą SanDisk Ultra microSDXC UHS-1, 64 GB (klasa 10 - 30 MB / s - 200X).

Ten link zawiera więcej szczegółów na temat tego, na co NOOBS zmieni partycjonowanie, po wybraniu systemu operacyjnego do zainstalowania: https://github.com/raspberrypi/noobs/wiki/NOOBS-partitioning-explained

Alkohol jest rozwiązaniem
źródło
Jedna dodatkowa uwaga, przynajmniej dla El Capitan (10.11.2) ... przy użyciu Narzędzia dyskowego, podczas tworzenia formatu partycji „MS-DOS (FAT)”, upewnij się, że wybierasz schemat „Główny rekord rozruchowy”. W przeciwnym razie ta odpowiedź zadziałała dla mnie przy użyciu karty San Disk 64 GB UHS-I z NOOBS.
dirtybird
1

UHS-I nie działa bezbłędnie na moich RPI (2), przetestowałem 2 karty SDHC UHS-I Class10 16 GB zarówno na RPI B +, jak i RPI2B i działa przy pierwszym uruchomieniu, drugie uruchomienie kończy się niepowodzeniem z różnymi błędami IO. Kupiłem parę urządzeń Kingston 32 GB SDHC Class10 bez oznaczenia UHS-I, wszystko działa płynnie.

Powiedziałbym, aby trzymać się z dala od tych kart dla RPI.

Mówi się, że UHS-I ma kompensację błędu zapisu, uważam, że może to powodować te problemy.

Karty były fabrycznie nowe, sformatowane za pomocą SDformatter, podobnie jak reszta, której używam. Karty UHS-I działają dobrze w przypadku innych rzeczy, ale nie w przypadku RPI.

HotRod
źródło
-1

Dzielenie karty SD 50-50 dla NOOBS działa.

Alternatywnie, ddwrite obraz systemowy bezpośrednio do 64Gb i pozwól mu się uruchomić. To zależy, czy

iLuvHK
źródło
1
„Zależy czy”… co? Jak to jest odpowiedź na pytanie?
Bex
-1

Mam problem z użyciem karty SD o pojemności 64 GB:

Unable to mount root fs on unknown-block

Musiałem tylko przetworzyć obraz na karcie SD, używając opcji rozmiaru bloku:

sudo dd if=raspbian-stretch-lite.img of=/dev/mmcblk0 status=progress conv=fsync bs=32130b
Pimento Web
źródło