Miga ekran

13

Ekran miga / pusto losowo, gdy miga, gaśnie i pozostaje pusty przez około 2 sekundy, a ekran powraca. Ale znowu po 1 sekundzie ekranu, znów staje się pusty. Czasami może minąć do 10 minut, zanim zniknie, ale czasami co 2 sekundy staje się pusty. Testowałem przy użyciu monitora 1280x768 i działał dobrze bez jednego wygaszania. Używam konwertera HDMI na VGA. Mój własny monitor to stary monitor LG Flatron 1048 x 768. Czy to możliwe, że mój monitor pobiera trochę energii z malin? Ale jeśli pobiera energię, to dlaczego monitor losowo gaśnie i dlaczego czasami działa przez 10 minut bez wygaszania?

Dla przypomnienia próbowałem hdmi-safei było tak samo. Próbowałem zmienić rozdzielczość, ale wciąż był to ten sam problem.

111WARLOCK111
źródło
Na marginesie: czy jesteś pewien, że to Pi? Mam na myśli, czy wyświetlacze działają dobrze z innymi źródłami (np. PC, Laptop)? Tak się składa, że ​​mam monitor, który pokazuje takie symptyki bez Pi ...
Ghanima
@Ghanima Monitor działa dobrze z moim komputerem, miałem też kilka testów z nim na laptopie i działało dobrze. Chodzi o to, że wejście kabla monitora to VGA, a druga strona kabla, do której prowadzi monitor, jest czymś innym niż VGA, nie wiem, jak się nazywa.
111WARLOCK111
Nie jestem ekspertem, ale wierzę, że im więcej złączy, tym większa utrata sygnału. Czy masz normalny telewizor lub monitor HDMI, do którego możesz podłączyć pi przez chwilę, aby porównać?
złotowłosy
Czy dostarczyłeś zasilanie do konwertera HDMI? Potrzebny jest konwerter D na A, a kabel HDMI (pin 18) jest odpowiedni tylko dla 50 miliamperów: en.wikipedia.org/wiki/HDMI Twój konwerter może być przerywany z powodu braku soku.
Wayfaring Stranger,
Miałem ten sam problem z rpi 2 przy użyciu zasilanego koncentratora USB. Ustawienie wzmocnienia na 4 nie działało. Używam ekranu dotykowego elo z adapterem VGA na HDMI. Spróbuję zwiększyć do 6 i zmienić grupę HDMI.
Nitin

Odpowiedzi:

7

Nie jestem pewien, czy to pomoże, ale miałem podobny problem na mojej Malinie (stary 1 Model B) również wczoraj. Nie zauważyłem tego wcześniej, ponieważ dopiero niedawno zacząłem używać go z X i monitorem. Za każdym razem, gdy przewijałem w oknie przeglądarki lub nawet w terminalu, ekran znika losowo przez 2 sekundy. Zmiana rozdzielczości lub poprawianie za pomocą ustawień HDMI w /boot/config.txt nie miało żadnego wpływu. Okazało się, że problem związany był z niewystarczającą mocą zasilającą kartę graficzną. Miałem malinę podłączoną do gniazda USB routera i oczywiście ten port jest przeznaczony tylko dla pamięci USB, które wymagają znacznie mniejszej mocy, być może zaledwie kilkuset mA. Podłączenie maliny do portu USB na moim komputerze rozwiązało problem. Nigdy więcej flashowania. Spróbuj podłączyć urządzenie do innego źródła zasilania (takiego o wartości co najmniej 1A, najlepiej więcej). Mam nadzieję, że to pomoże każdemu z podobnymi problemami.

Limonkowy
źródło
4

W /boot/config.txt, odkomentuj linię config_hdmi_boosti zmień jej wartość na =6.

Sugerowana wartość 4 była wciąż zbyt niska dla monitora Samsung 205BW podłączonego do Raspberry Pi 3.

Serge Stroobandt
źródło
1
Uważaj, że możliwe jest skuteczne ustawienie tego poza oficjalnie udokumentowane maksimum 7, a inne osoby online mogą to polecać. Jednak zdarzyło się, że ktoś tutaj zgłosił konieczność od czasu do czasu zwiększania liczby (myślę, że prawdziwe maksimum to 11), a ostatecznie jack przestał działać całkowicie.
goldilocks
2

W końcu rozwiązałem ten problem, zmieniając /boot/config.txt. Poprzez ustawienie hdmi_group=1i hdmi_mode=25, który ustawi częstotliwość odświeżania na 100 Hz.

bert
źródło
Uwaga: numery trybów specyficznych dotyczą konkretnej rozdzielczości monitora, więc nie jest to dobra odpowiedź.
agentp
2

Miałem ten sam problem z miganiem ekranu. Próbowałem tutaj różnych sugestii, ale to nie pomogło. Zamieniłem 15-calowy kabel HDMI na 2-calowy i problem zniknął.

Jeff Sampson
źródło
dziękuję, to był również mój problem.
elviejo79
Dzięki! Czasami nie jest to tylko problem z połączeniem! Żadna z sugerowanych zmian nie ustabilizowała mojego wyświetlacza, więc zmieniłem kabel z ogólnego kabla HDMI na inny (fantazyjny) kabel HDMI, który również został podłączony do tego samego monitora, a wygaszanie ustało.
agtb
0

Mam ten sam problem z przerywanym pustym ekranem na Raspberry Pi 3. Przeszukiwałem internet przez wiele dni, nie znalazłem właściwej odpowiedzi. Nie wynika to z problemu z napięciem zasilania lub parametrem wzmocnienia HDMI, jak sugeruje wiele odpowiedzi.

W końcu rozwiązałem ten problem, zmieniając /boot/config.txt, ustawiając hdmi_group=1. I hdmi_mode=41… Co ustawi częstotliwość odświeżania na 100.

Wygląda na to, że domyślna konfiguracja nie działa poprawnie.

Jianwu Chen
źródło
0

Ten problem zaczął się pojawiać po tym, jak nagle moja RPI Model B + straciła moc.

Kilka restartów i „poprawek” do /boot/config.txt(opisanych powyżej) nie pomogło.

To, co zadziałało, to pójście w ikonę wysuwania dysku w prawym górnym rogu ekranu i wysunięcie mojej karty SD. Po ponownym uruchomieniu problem został rozwiązany.

użytkownik94404
źródło
-1

Najprostszą odpowiedzią, którą osobiście odkryłem, jest to, że kabel AUX lub nawet ślepe gniazdo 3,5 mm musi być zawsze podłączone do adaptera HDMI na VGA, jeśli nie, to PI nie odbiera dźwięku, tak sądzę i próbuje zidentyfikować wyświetlacz powodujący migotanie ekranu cz HDMI ma zarówno dźwięk, jak i wideo. Kiedy gniazdo 3,5 mm w adapterze zostanie w jakikolwiek sposób podłączone, migotanie ekranu ustanie

Archith
źródło
-1

Dodaj ten wiersz do /boot/config.txt

disable_splash = 1

Następnie uruchom ponownie 2 razy.

Luca Subiaco
źródło
Nie ma możliwości, aby wyłączenie splasha poprawiło później jakość wideo. A „ponowne uruchomienie 2 razy” sugeruje, że zrobiłeś coś pomiędzy restartami, co naprawdę pomogło , ale nie zauważyło tego.
Dmitrij Grigoriew