Czy Raspberry Pi nadaje się do ciągłej pracy przez całą dobę?

312

Chciałbym uruchomić bezgłową maszynę, aby wykonać podstawową automatyzację i generowanie statystyk (np. Generowanie statystyk, przesyłanie do pvoutput.org), a także wszelkich innych trywialnych zadań wsadowych, które mogą się pojawić.

Ponieważ RaspPi został zaprojektowany przede wszystkim jako urządzenie do nauki, czy nadal jest dobrym kandydatem na 100% czasu sprawności? Nie jestem pewien, czy przyjazny dla klasy projekt jednostki nadaje się do takich parametrów operacyjnych (tj. Konstrukcja „zabezpieczona przed dziećmi” = bardziej niezawodna; czy urządzenie jest przystosowane do działania podczas lekcji szkolnej itp.).

Na potrzeby tego pytania zakładam, że RaspPi mieści się w skrzynce i znajduje się w „bezpiecznym” środowisku operacyjnym (tj. W pomieszczeniu).

-

21 października 2012 : Jest przydatny powiązany wątek dotyczący: Żywotność karty SD: Jak mogę przedłużyć żywotność mojej karty SD?

Beeblebrox
źródło
12
Używam mojego jako serwera internetowego przez prawie siedem tygodni bez restartów, więc sprzęt może działać stabilnie. Przypuszczam, że jak długo to potrwa.
ropable
2
Mam nieprzerwaną pracę przez 20 dni, zanim wyłączyłem się, aby wymienić źródło zasilania.
2
@ SimonMandy, jakie dokładnie było twoje źródło zasilania i jaką funkcję pełniła Pi?
MDMoore313,
8
W ciągu ostatnich ponad 2 lat wdrożyliśmy setki Pi do celów cyfrowego oznakowania. Przeważnie działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z regularnymi (nieplanowanymi) przerwami w dostawie prądu. Mieliśmy około 5 jednostek powracających martwych, nie do końca wiadomo, dlaczego się zepsuły, może to być spowodowane zewnętrznymi szkodliwymi czynnikami. Ogólnie jest to bardzo stabilna platforma. To prawda, że ​​nasze jednostki nie piszą tak często do SD.
EDP
1
Używam 3 od kilku miesięcy, jeden radiator informacyjny i drugi jako połączone głośniki bezprzewodowe BT, Airplay i Squeezebox :-( brakuje Google Cast) - Do tej pory żadnych problemów, ponieważ w przypadku 2 wydaje się, że tak długo moc jest stabilny, płyta jest solidna.
Roy

Odpowiedzi:

207

Tak, absolutnie.

 • Przyciąga bardzo mało mocy
 • Może być używany do wielu zadań serwera, które wymagają ciągłego czasu pracy, np. DHCP serwer
 • Wydaje się, że niewielu ludzi miało problemy z prowadzeniem ich w ten sposób (a upływ czasu jest teraz zdecydowanie w punkcie, w którym warto to zauważyć)

Historycznie było kilka negatywów, o których mogłem myśleć, zostawię je tutaj w celach informacyjnych:

 • Karta SD ma ograniczoną żywotność
 • Niektóre sterowniki mogą potencjalnie znaleźć problemy ze stabilnością
 • Ograniczone zasoby oznaczają, że gdzieś występuje wyciek pamięci lub proces, który nagle zjada dużo pamięci RAM, nie potrwa długo, zanim spadnie wydajność i / lub konieczne będzie ponowne uruchomienie.

Jednak wszystkie te punkty są obecnie (czerwiec 2018 r.) Nieco dyskusyjne. Przyzwoita karta SD w praktyce w dzisiejszych czasach nie będzie miała problemu, chyba że będzie bardzo intensywnie używana, prawie wszystkie wczesne problemy ze stabilnością sterowników zostały wyeliminowane, a 1 GB pamięci RAM jest o wiele więcej niż oryginalne (oryginalne płyty miały 256 MB, a do połowy z tego zjadł GPU).

Nadal nie używałbym go jako urządzenia, które musiałoby pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby uzyskać jakąś krytyczną operację, ale z drugiej strony to samo z każdym komputerem klasy konsumenckiej.

berry120
źródło
55
Jeśli używasz karty SD tylko do jej uruchomienia, a biegniesz z innego nośnika, takiego jak dysk twardy, prawie całkowicie eliminujesz problem z kartą SD.
Leonardo Marques
5
@Reonarudo Tak, to prawda, ale robiąc to poświęcasz inne aspekty - system prawdopodobnie będzie głośniejszy i na przykład pobierze więcej mocy, a także będzie droższy w sprzęcie. Może, ale nie musi mieć znaczenia dla każdego przypadku użycia, ale zgadzam się, że warto zauważyć, że istnieją inne opcje.
berry120
37
Zużycie SD jest prawdopodobnie bardzo przesadzonym problemem w tego rodzaju użyciu. Na przykład ludzie nie mają problemu z zapisywaniem gigabajtów danych na karcie co tydzień przez wiele lat w aparacie. Pytanie wskazuje również, że dane są wysyłane do usługi sieciowej, co oznacza, że ​​może nie być potrzebna pamięć ulotna inna niż pamięć RAM, a cała karta może spędzić normalne życie tylko do odczytu. Przechowywanie kopii zapasowej i wymiana karty na nową co n lat jest również tanie.
XTL
6
Typowe oprogramowanie serwerowe jest również rutynowo uruchamiane na całym świecie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i chyba że sam stworzysz wycieki pamięci / pamięci, praktycznie nigdy się nie zdarzają.
XTL,
3
@XTL Zgadzam się - chociaż na tańszych kartach SD, które nie rozkładają prawidłowo zapisów, zazwyczaj umierają stosunkowo szybko (w aparatach lub gdziekolwiek indziej!) Nie sądzę, że wady w ogóle przewyższają zalety (przynajmniej dla większości czasu), po prostu chciałem je tam umieścić, aby zapewnić wyważony punkt widzenia.
berry120
77

Odkrywam, że Pi tworzy bardzo dobry mikrosterownik, o ile rozumiesz jego ograniczenia. Chociaż teoretycznie pamięć flash ma ograniczoną żywotność, w praktyce będziesz miał z niej kilka lat. Od ponad trzech lat korzystam z podobnej karty ARM jako serwera domowego z / i / home na karcie SD i nie narzeka.

Największym problemem, jaki mam z Pi, jest zasilacz. Po uruchomieniu ładowarki telefonu nie jest w stanie przejechać drobnych awarii zasilania. Znalazłem, że restartuje się przy najmniejszym migotaniu. Jasne, szybko wraca, ale albo będziesz musiał rozwiązać ten problem dzięki lepiej regulowanemu zasilaczowi, albo zaprojektować zadania, które będą mogły zostać ponownie uruchomione od miejsca, w którym zostały przerwane przy ponownym uruchomieniu.

Aktualizacja , 23.12.2013: Karta na serwerze domowym opartym na architekturze ARM mogła w końcu się zepsuć po 24-godzinnym zaniku zasilania, jaki mieliśmy tutaj z powodu burzy lodowej. Jest to pojedynczy anegdotyczny raport, który należy traktować jak jest.

szum
źródło
8
Awarie zasilania mogą stanowić mniejszy problem, jeśli podłączysz je do UPS. To moje rozwiązanie dla przełącznika sieciowego i routera działającego na podobnej płycie.
elomage
1
Tak, mój ucieka z UPS od następnego dnia po tym, jak napisałem ten komentarz, i ma czasy do dopasowania ...
scruss
Tylko dla wyjaśnienia (aby upewnić się, że czytam to poprawnie), przez „okresy dopasowania do siebie” masz na myśli okresy miesięcy, tak?
jefflunt
1
Nie, w porządku, jeśli ma stabilne połączenie z siecią. Z tym gównianym okablowaniem, które mamy w Toronto, jest to problem, który może rozwiązać tylko UPS. Mój Raspberry Pi pobiera około 850 mA; 1,2 A jest nieco ciężki.
scruss
2
W przypadku Pi, zestaw baterii, który jest zwykle używany do nadania Twojemu telefonowi dodatkowego soku, działa jak idealny UPS dla Twojego Pi i może działać na nim przez wiele godzin.
Maxthon Chan,
34

Prowadzę mój przez około 3 miesiące non-stop jako serwer internetowy dla www.sm0vpo.com, gdzie jest około 10 000 elektronicznych plików PDF i około 250 projektów elektronicznych, które w pełni udokumentowałem przy pomocy płytek drukowanych w postaci ZIP i GIF.

Mam około 3 000 000 trafień rocznie, więc moje małe RPi zobaczyło około 700 000 trafień, a także doświadcza zarówno dużego, jak i lekkiego ruchu.

Mam RPi działające „boso” (bez klawiatury, monitora i myszy) bez zewnętrznych połączeń USB. Jedynymi połączeniami są karta SD (SanDisk EXTREME 8 GB @ 33 Mb / s). Uznałem, że klawiatura, mysz i karta pamięci mogą płonąć tak samo jak RPi.

RPi nigdy się nie rozbił, jest nieco ciepły i uważam, że jest w 100% niezawodny. Maszyna MS Windoze-XP pracująca z tym samym ruchem musiała być restartowana średnio co drugi miesiąc, przy mniejszym natężeniu ruchu. RPI jest także szybszy niż komputer HP 2,66 GHz, ale uważam, że jest to funkcja innego systemu operacyjnego (na moim RPi działa LINUX - debian).

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, mogę wysłać Ci zdjęcia, ale w tej chwili i jako nowicjusz nie mogę uzyskać dostępu do dzienników sieciowych na serwerze lighthttpd. Jeśli masz jakieś sekwencje poleceń, które mogę wprowadzić do mojego terminala SSH, to z przyjemnością podzielę się wszystkimi posiadanymi informacjami (i oprogramowaniem).

FYI - Moje RPi jest ukryte za sprzętową zaporą ogniową IP-Cop (LINUX), ale mam nadzieję, że kiedyś zmienię tę kartę ATX na dedykowany serwer / zaporę RPi. Brakuje mi tylko jednego elementu - czasu.

Złupić
źródło
3
„boso”… może bez głowy?
iDug
1
„boso”… może komandos?
EDP
4
Jak idzie po trzech latach? (opublikowano 3/2013, teraz jest 4/2016) Od kiedy ćwiczysz magazynowanie i operacje we / wy, czy kiedykolwiek wystąpił błąd od czasu twojego oryginalnego postu?
uhoh
@Harry Czy twoja maszyna wciąż „kopie”?
Ted Taylor z życia
25

Ponieważ większość komputerów nie nadaje się do pracy 24/7 z powodu ich ruchomych części, RPi nie powinny mieć żadnych problemów.

Jeśli maszyna ulegnie awarii, najczęściej dzieje się tak z powodu awarii dysku twardego lub awarii niektórych wentylatorów, ponieważ są one podatne na zużycie.

Jedyną rzeczą, która może powodować takie zużycie na RPi, jest karta SD, więc możesz chcieć, aby Twoja konfiguracja przenosiła tyle operacji zapisu do pamięci RAM lub na inne urządzenie, które może obsługiwać zapisy nieco dłużej. Coś w rodzaju dysku twardego klasy USB podłączonego do serwera, zaprojektowanego do pracy 24/7.

Bardiir
źródło
13
not suited for 24/7 operations due to their moving parts- Masz na myśli dysk twardy (awaria wentylatora nie jest ogranicznikiem pokazu!) - jedyną ruchomą częścią komputera - Możesz uruchomić dysk twardy przez 5 lat bez jego wyłączania i będzie on błagał przez kolejne 5 lat! Komputery mogą działać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - właśnie po to są zaprojektowane. Serwery są przystosowane do działania przy 100% mocy procesora w gorących warunkach - w razie potrzeby. Dlatego serwery są droższe. Karty SD się nie poruszają i są gorsze niż dyski twarde - więc twoją odpowiedzią są śmieci. Nie mogę uwierzyć, że masz pozytywne opinie. -1 ode mnie (myląca i nierzeczywista odpowiedź) Dysk twardy klasy serwerowej ???
Piotr Kula
3
chciałbym zobaczyć ten komputer stacjonarny bez działającego wentylatora podczas jego używania. To prawda, że ​​większość nowszych maszyn po prostu zamarza i zawiesza się, gdy włącza się czujnik tematyczny procesora, ale niektóre starsze maszyny faktycznie po prostu zadymiły się, gdy to nastąpi. To na pewno korek pokazowy. Dysk twardy konsumencki niekoniecznie nadaje się również do pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (np. Zielona seria z zachodniej cyfrowej), podczas gdy niektóre są (np. Nowa czerwona seria)
bardiir
Mam NAS z dwoma dyskami konsumpcyjnymi Seagate, który działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a także mój laptop, który działa również 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Moje dwa komputery w pracy działają również przez całą dobę. Komputery nie muszą odpoczywać, to mit. Dyski twarde stopniowo się zużywają, a niektóre przedwcześnie się psują, ponieważ przy wszystkich procesach produkcji niektóre są lepsze od innych (tzn. Wszystko jest wykonane z tolerancją i nie jest identyczne). To wszystko, co naprawdę można powiedzieć.
Snellgrove
25

Z własnego doświadczenia mam, że mój RaspPi działa od 24/7 czerwca rejestrując dane z mojego układu słonecznego i nie miałem żadnych problemów. Korzystam z konwertera DC-DC do zasilania przez układ słoneczny 12 V i zamontowałem wentylator chłodzący na pudełku, ale nie jest wystarczająco gorący, aby go włączyć.

Nie piszę na karcie SD, więc mam nadzieję, że nie będzie to przyczyną awarii, przesyłam ją tylko na zdalny serwer co 60 sekund.

Płyta wydaje się działać bardzo fajnie i zużywa bardzo mało energii.

Brian Dorey
źródło
8
To były 4 miesiące ciągłej pracy 24/7 i (elegancko) bez zapisywania na karcie SD. Teraz minęły prawie 4 lata, odkąd pierwotnie opublikowałeś tę odpowiedź, czy działała znacznie dłużej po wysłaniu? (Chcę zapytać „w jakim Układzie Słonecznym żyjesz”, ale czasami humor
odpala
@BrianDorey Look up en.wikipedia.org/wiki/Solar_System :) Myślę, że wszyscy mamy ten sam układ słoneczny. Po przeczytaniu tego zachichotałem.
Jonathan Komar
Według spaceplace.nasa.gov/other-solar-systems/en istnieje tylko jeden o nazwie „nasz układ słoneczny”. Nie jestem pewien, dlaczego nie jest to „Układ Słoneczny”.
John La Rooy,
16

Chciałem również dowiedzieć się więcej o możliwościach Raspberry Pi 24/7. Dlatego zainstalowałem aplikację „stress” (sudo apt-get install stress), która jest w stanie załadować procesor przez pełne 100% przez cały czas.
Najlepszą rzeczą w „stresie” jest to, że daje pierwszeństwo innym działającym procesom, tylko „wypełnia” lukę, aż do pełnego obciążenia procesora.

Test uruchomiłem jakiś czas temu przez 275 (!!!) dni, bez żadnych problemów. Bez restartów, bez awarii, bez przegrzania, nie ... nic (nie poprawiłem Raspberry Pi, użyłem go takim, jakim jest, więc nie ma podkręcania itd.).

Bazując na tym, czego doświadczyłem, jestem całkiem pewien, że Raspberry Pi jest wystarczająco silny, aby przetrwać 24/7 sytuacje przez bardzo, bardzo długi czas. Zastanawiam się nawet nad użyciem go do mojego systemu automatyki domowej ...

GeertVc
źródło
Świetne informacje z pierwszej ręki, dziękuję za udostępnienie! Co się stało dnia 276? :)
Beeblebrox
2
Rozpadło się ...: P Nie, poważnie, mieliśmy odcięcie prądu (z powodu konserwacji sieci elektrycznej) i z tego powodu musiałem przerwać test. Ale zapewniamy, że wciąż działa! :-)
GeertVc
Tak czy inaczej, super. :)
Beeblebrox
13

Jeśli chcesz, aby karta SD działała dłużej, mam dwie porady:

 • Upewnij się, że nie masz zbyt wielu cykli zapisu, tj. wyłącz rejestrowanie, nie uruchamiaj węzła Bitcoin itp.
 • Kup dobrą markę (ocz / kingston / a-data i inne popularne są w porządku, po prostu nie chińskie no-names)

Kiedy nie podążyłem za tymi dwoma wymienionymi powyżej, moje karty pamięci na bezgłowych maszynach Debiana zmarły w ciągu tygodni

Qba-th'Intrepid
źródło
Wymieniono tu także różne techniki kart SD .
Jivings,
11

Mogę zaoferować widok tylko na podstawie mojego doświadczenia. Używam 2 raspberry pi jako mini serwerów i nigdy ich nie wyłączam. Moje pierwsze Pi ma już ponad 4 miesiące i prawdopodobnie przez cały ten czas było wyłączone. Używam go dość mocno jako hosta do pobierania i podcastów iPlayer, który wykonuje rozsądną liczbę odczytów i zapisów na karcie SD.

Znajduje się za moim telewizorem w kartonowym pudełku, w którym wszedł (z kilkoma wyciętymi otworami na kable), nigdy się nie nagrzewa i wydaje się działać bez przerwy.

Musiałem go odbudować dwa razy, raz, ponieważ chciałem przejść ze Squeeze na Raspbian, a raz, ponieważ popsułem system operacyjny.

Martin O'Hanlon
źródło
10

Wystarczy wejść do punktu danych:

Użyłem mojej maliny jako rejestratora danych dla moich solarpaneli. Co minutę zapisywał plik dziennika na karcie SD. Po raz drugi miałem poważną awarię karty SD. Za każdym razem karta trwała około miesiąca. Obie karty to karty Kingston SDC4 / 4GB. Tak więc zużycie karty SD jest prawdziwe!

Bert Haverkamp
źródło
Och, wow, właśnie do tego mam nadzieję użyć mojego Pi! Być może będę musiał spojrzeć na zapisywanie plików dziennika gdzie indziej (może Dropbox?). Mam nadzieję, że do korzystania SMA-bluetooth, ale nie miał żadnych szczęścia do tej pory z dongle bluetooth. Dziękuję za aktualizację.
Beeblebrox,
Przez ostatnie kilka miesięcy codziennie przeszukiwałem kilka GB danych. Czy jesteś pewien, że twój overclock / zasilacz niczego nie zepsuł? (Sandisk ultra 16 GB klasa 10 microSDHC)
Gene Dela Rosa
9

Mój czas pracy RaspberryPi Model-B na Raspbian z Sambą (podłączony zewnętrzny zasilany dysk USB, szczegółowe informacje na temat konfiguracji tutaj ), niektóre podstawowe skrypty perla działające na apache, rtorrent, a czasem omxplayer to:

11:19:49 up 10 days, 2:30, 2 users, load average: 0,21, 0,21, 0,12

To tylko dziesięć dni, ponieważ w mojej okolicy było zaciemnienie. Nie uruchamiam pulpitu Raspian (startx), ponieważ tty jest w porządku dla moich celów. Naprawdę podkreślam to raz, kiedy próbuję uruchomić php na Apache jako test (unikaj tutaj php). Używam zasilacza Samsung Galaxy i wszystko jest w porządku, kupiłem go tego lata i ledwo nagrzewa plastikową przezroczystą obudowę, której używam do ochrony przed kurzem.

chirale
źródło
9

Kilka rzeczy do rozważenia przy projektowaniu projektu:

 • W zależności od tego, jak używasz RaspberryPi, jest to SoC do prawie 100% użycia może sprawić, że będzie dość gorąco, i zalecam dodanie radiatora, tak jak to zrobiłem, z być może małym wentylatorem 5-woltowym, aby utrzymać trochę chłodny (dostałem mój radiator ze starego rejestratora bezpieczeństwa)
 • Wydajność i zużycie karty SD, wiem, że już to zostało zmienione, ale zdecydowanie nie polecam tanio w tej części konfiguracji. Np. Wybranie wysokiej klasy karty zapewniającej szybkie prędkości odczytu i zapisu oraz dłuższy okres czasu, zanim konieczna będzie wymiana karty; To oczywiście również zwiększa prędkość RaspberryPi i może być przydatne, jeśli planujesz dużo robić z danymi. Więcej informacji tutaj ; D
 • Kolejnym punktem, na który należy zwrócić uwagę, jest zużycie energii i zasilanie. Jak zapewne dobrze wiesz, RaspberryPi powinien być zasilany napięciem 5 V i co najmniej 700 mA, a ty to kolejny obszar, w którym tanie wypłaty mogą prowadzić do nieprzyjemnych rezultatów ... Być może wybranie raczej ściśle regulowanego źródła zasilania 5 V (aby zapobiec zanikom napięcia) co może spowodować ponowne uruchomienie Pi) dostarczając około 1 amp.
 • Moja czwarta uwaga jest taka, że ​​powinieneś także upewnić się, że masz solidne miejsce, aby zabezpieczyć Pi przed wszystkim, co mogłoby spowodować szkody;) (są dość trudne do zdobycia haha)

Mam nadzieję, że pomagasz matować!

Łaskawy
źródło
8

Mam RaspberryPi działającą nieprzerwanie przez nieco ponad 2 tygodnie. Działa bardzo fajnie. Dla kontrastu mam obok siebie Dreamplug. Radiator był zbyt gorący, by go dotykać. Działały te same programy, ale przegrzały się i zmarły w ten weekend.

Eric Hewett
źródło
8

Zauważyłem, że z moim bezgłowym urządzeniem ethernet ma tendencję do zanikania po kilku tygodniach i wymaga ponownego uruchomienia. Uznałem, że to przydatne

 • Zaplanuj zadanie crona do miękkiego restartu każdej nocy, gdy nic ważnego się nie wydarzy, lub
 • Użyj wyłącznika czasowego, aby wykonać twardy restart (pociągnij moc przez 1 minutę, a następnie włącz ponownie)

Hokey, ale działa i prawdopodobnie obejmuje wiele nieprzewidzianych problemów

Carl
źródło
1
Powinienem zauważyć, że zwłaszcza jeśli wykonujesz jakiekolwiek zapisy na karcie SD, powinieneś upewnić się, że wykonałeś miękki restart, ponieważ możliwe jest, aby twardy restart uszkodził system plików po zakończeniu zapisu (zdarzyło mi się to raz)
Carl
System operacyjny Android wykonuje również miękki restart raz w tygodniu w środku nocy. Więc może nie tak hokey, jeśli robią to duzi producenci. Zgadzam się, że nie powinien tego potrzebować.
Joel Wigton
6

... i zupełnie inaczej, moje RPi wkrótce będzie działać z akumulatora motocyklowego 6 V (plus 5 V) naładowanego przez panel słoneczny i turbinę wiatrową.

Niezawodność innych maszyn jest ograniczona wyższymi mocami, które jedzą. Łatwo jest wygenerować 3 W (24/7) dla RPi. To kolejny powód, aby wybrać RPi jako niezawodne rozwiązanie.

40-watowy panel słoneczny przy 10% użytkowaniu (typowy klimat europejski) i 50-watowa turbina dostarczy 200% wymagań RPi. 50 A / H przechowywania utrzyma RPi przez około 4 dni (deszcz i brak wiatru :-).

/Złupić

Złupić
źródło
1
Podniosłeś to - i jakie były wyniki w praktyce?
SlySven
4

Mam kartę Beagle opartą na karcie SD, która działa od ponad roku. Wymaga to sporadycznego restartu i posiada kopie karty SD w przypadku awarii (nie jest jeszcze potrzebna) Aplikacja jest tylko do odczytu, co mogło przyczynić się do jej długowieczności

peterretief
źródło
4

Ponieważ często wspominane są obawy dotyczące niezawodności długoterminowej karty SD (i jest to ważne, szczególnie w przypadku kart SD niskiej jakości), istnieje inne podejście: initramfs (lub initrd).

Wymaga to trochę bardziej brudnej pracy, ale zasadniczo musisz odbudować jądro z własnymi initramfs (lub osobno zbudować initrd). Initramfs zawiera wszystko, czego potrzebujesz do uruchomienia aplikacji. Ponieważ Raspberry Pi 2 ma 1 GB pamięci RAM, jest wystarczająco dużo miejsca dla większości aplikacji, które wykonują „podstawową automatyzację i generowanie statystyk”. Oczywiście, jeśli potrzebujesz jakiejś większej aplikacji, takiej jak X lub Mathematica, wszystkie zakłady są wyłączone (ale 1 GB wciąż może obsłużyć wiele rzeczy).

Oczywiście karta SD jest nadal używana - ale będzie używana tylko podczas rozruchu. W rzeczywistości Linux nigdy nie musiałby go używać, tylko bootloader.

Jeśli chcesz, aby initramfs był bardzo mały, powszechnym podejściem jest użycie zamiennika GNU, takiego jak busybox.

Istnieje wiele informacji na temat zarówno initramfs / busybox, i nie jest on specyficzny dla Raspberry Pi.

Brian
źródło
Po pierwsze, pominąłeś kilka krytycznych kroków WRT przy użyciu initramfs w sposób, jaki sugerujesz - nie jest to głównym celem takich, a samo użycie jednego z jądrem nie zapewni trwałej przestrzeni użytkownika w pamięci RAM. Odwołanie się do niego tak, jakby to był główny cel, spowoduje, że inne osoby będą mylące tylko z przekonaniem, że to prawda (prawdziwy główny cel i jedyny, który zostanie rzeczywiście zrealizowany, chyba że podejmiesz dodatkowe kroki, sugeruje przedrostek „init”) .
złotowłosa
Po drugie, korzyści wynikające z takiego działania są nieco nieprawdziwe, ponieważ współczesne systemy operacyjne, w tym Linux, wykorzystują całą wolną pamięć RAM do buforowania stron . Gdy uruchomi się i zostaną użyte bity klucza systemu, będą one w tej pamięci podręcznej i nie będą wielokrotnie dostępne z karty. Jest to bardziej elastyczne i dynamiczne niż ładowanie statycznych ramfów typu rump. Oczywiście, jeśli nie pozostawisz wystarczającej ilości wolnej pamięci RAM, korzyści zostaną zmniejszone, ale jeśli tak bardzo potrzebujesz, kompletne pliki root-root również nie będą możliwe.
złotowłosa
Muszę się z tym nie zgodzić - MOŻE być używany i CZĘSTO używany w systemach wbudowanych do tego właśnie celu - jako końcowe rootfy używane podczas działania Linuksa. I to jest dokładnie ten cel, o którym wspomniało pierwotne pytanie - niezawodne działanie 24/7 dla „„ podstawowej automatyzacji i generowania statystyk ”. Nie ma znaczenia, że ​​nie był to początkowy cel initramfs.
Brian,
Jest to najbardziej przydatne w systemach wbudowanych, które nie mają pamięci poza pamięcią RAM i (EEP) ROM, lub w innym scenariuszu przeznaczonym tylko do odczytu. Na pi, chyba że masz jakiś powód poza bieganiem 24/7, jest to bezcelowe wiązanie kończyn za plecami. Warto wskazać, ale także wskazać, dlaczego nie jest to dobra sugestia dla scenariusza PO. Prowadzisz ludzi ścieżką ogrodową, nie wyjaśniając, o co tak naprawdę chodzi w initramfs, ponieważ po prostu utworzenie jednego i włączenie go nie osiąga tego, co sugerujesz.
goldilocks
1
Gdyby to była prawdziwa odpowiedź na to pytanie, nie sądzę, żeby tutaj było tyle dyskusji. W szczególności awarie karty SD wymieniono w wielu odpowiedziach, zarówno jako ostrzeżenia, jak i anegdotycznie. Moja odpowiedź była po prostu odpowiedzią na pierwotne pytanie i te obawy, i uważam, że jest dokładna, ważna i mam nadzieję, że przyda się oryginalnemu plakatowi, jeśli nie komuś innemu. Chociaż prawdopodobnie nie jest to przydatne dla oryginalnego plakatu, ponieważ pochodzi z 2012 roku. :-)
Brian
1

Redundancja jest tania

Nie znalazłem tego wspomnianego gdzie indziej, ale podobnie jak w przypadku wszystkiego, co ma być uruchamiane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, krytyczne czy nie, powinieneś mieć kopie zapasowe. Przystępność Pi pozwoliłaby ci mieć zapasową rezerwę lub niewolnika w sieci otrzymującego regularne kopie zapasowe.

Rafael
źródło
1

Jak wszyscy używacie Raspberry Pi bez przerwy przez całą dobę? Kiedy to zrobiłem, napotkałem wiele problemów, na przykład podczas uruchamiania skryptu aplikacji w języku Python, zostaje on zawieszony i należy go zrestartować. Szczegóły aplikacji - skrypt w języku Python uruchomiony w celu odebrania licznika energii przez Modbus i wysłany do chmury AWS.

amrit kumbhakar
źródło
0

Nie do końca bez głowy, ale wielu z nas używa Raspberry Pi jako serwerów mediów przez wiele miesięcy bez wyłączania. Wszelkie problemy, które napotkałem, były spowodowane awarią zasilania i większość z nich wraca do normy po prostu dobrze.

linhartr22
źródło
0

Mam nagrywarkę pi nagrywającą dźwięki zapłonu urządzeń przemysłowych, których inaczej nie moglibyśmy monitorować.

Działa nieprzerwanie od 4 miesięcy i nie miałem z tym żadnych problemów.

Jeśli Twoim problemem jest ponowne uruchomienie z powodu awarii zasilania lub coś innego, napisz skrypt w bootloaderze, aby automatycznie rozpocząć odtwarzanie wideo. W ten sposób, jeśli nastąpi przerwa w zasilaniu, pi automatycznie rozpocznie odtwarzanie wideo, gdy tylko się uruchomi.

Użytkownik98764431
źródło