Jak mogę zainstalować PHP 5.6 (zamiast 5.4)?

12

Utknąłem z małym problemem. Chcę używać Laravela na mojej pi, ale wymaga to co najmniej PHP 5.5.9.

Ale tak naprawdę najnowszą wersją PHP, którą mogę zainstalować (za pośrednictwem oficjalnego repozytorium) jest wersja 5.4

Jak mogę zaktualizować do wersji 5.6 (lub 5.5.9)?

Germain
źródło
Wygląda na to, że będziesz musiał zbudować go ze źródła.
dhruvvyas90

Odpowiedzi:

10

Oto kroki, które możesz wykonać.

  1. Pobierz najnowsze źródło z tej strony. ( http://php.net/downloads.php ) Wybierz najbliższe lustro. Na przykład zrobiłem „wget http://in1.php.net/distribution/php-5.6.10.tar.bz2
  2. Rozpakuj to: tar -xvjf php-5.6.10.tar.bz2
  3. cd php-5.6.10
  4. ./configure
  5. make -j4 (jeśli kompilujesz to na Rpi 2) po prostu make
  6. sudo make install
  7. Sprawdź to, strzelając php -v

Należy go teraz zaktualizować do wersji 5.6

Mam nadzieję, że to pomoże.

dhruvvyas90
źródło
Dziękujemy za wysłanie posta, ale po raz pierwszy nie mogę go zainstalować przy użyciu tej metody. Nie wiem dlaczego, ale myślę, że mam błąd w ./configure, wygląda na to, że nie działa poprawnie, ponieważ nie jestem w stanie użyć „make” (makefile nie jest tworzony). Plik dziennika tutaj
Germain
Będziesz musiał zainstalować powiązane zależności. Zobacz błąd. W Pi brakuje libxml2. Aby to zainstalować, „sudo apt-get update && sudo apt-get install libxml2”. Spróbuj ponownie skonfigurować. Możesz napotkać inne problemy z zależnościami. Będziesz musiał zainstalować każdy przy użyciu „sudo apt-get install”, zanim będziesz mógł kontynuować. Mam nadzieję, że to pomoże.
dhruvvyas90
1
Wypróbuj: sudo apt-get install libxml2-dev
dhruvvyas90
1
Dziękuję bardzo, że zadziałało dobrze i mogłem wykonać make & then install;)
Germain
1
Znajdź stary plik php.ini przez „sudo find / -name php.ini” i skopiuj nowy z katalogu php-5.6 przez „sudo cp php.ini-production /path/to/php.ini” To powinno zrobić, I odgadnąć.
dhruvvyas90
5

W chwili pisania tego tekstu (listopad 2015), raspbian jest oparty na Debian Jessie. Instalowana wersja PHP znajduje się w gałęzi 5.6.

Jednak dla projektów Laravel będziesz potrzebował wielu rozszerzeń PHP. Większość z nich jest dostępna w repozytoriach Raspbian (lub po wyjęciu z pudełka), ale rozszerzenia php_mbstring nie można załadować za pomocą apt-get.

Zamiast tego, aby uzyskać uruchamianie php5_mbstring, apt-get install libapache2-mod-php5który go obejmuje (odniesienia do komentarzy w http://php.net/manual/en/mbstring.installation.php )

derjoachim
źródło