Power RPi z tego samego zasilanego koncentratora USB, co jego urządzenia peryferyjne?

23

Łączę wszystkie bity, których potrzebuję, aby zacząć grać z moim Pi, i jedno pytanie, jakie mam, to jak zasilać go przy użyciu jak najmniejszej liczby kabli.

Biorąc pod uwagę, że zamówiłem mały koncentrator USB zasilany z sieci, aby podłączyć wszystkie kb / m / bezprzewodowe itp., Wydaje się głupie, że potrzebuję drugiego gniazda sieciowego do zasilania samego Pi.

Czy można po prostu podłączyć kabel Micro USB od koncentratora do wejścia zasilania w Pi? A może spowoduje to jakąś dziwną pętlę, w wyniku której Pi będzie postrzegać siebie jako urządzenie podłączone przez USB?

farsz
źródło
Robię to teraz, korzystając z tego koncentratora: microcenter.com/product/371801/... Każdy port ma tylko 900 mA, choć nie jestem pewien, czy RPi to lubi, ale działa i do tej pory nie miałem żadnych rozłączeń. Musiałem podłączyć wszystko w określony sposób, aby wszystko działało. Kolejność wydaje się mieć znaczenie. Koncentrator jest podłączony do dolnego portu USB w RPi, a odbiornik klawiatury bezprzewodowej jest podłączony do górnego portu. Mam też system operacyjny na pamięci USB podłączony do koncentratora. Przejdę na dysk SSD (USB), aby sprawdzić, czy wszystko przyspieszy.
b01

Odpowiedzi:

16

Można to zrobić (zrobiłem to z dwoma różnymi hubami Belkin). Jednak wymaga dobrego zasilanego koncentratora USB, tanie koncentratory mogą nie być w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do Pi, aby zapobiec problemom z urządzeniami peryferyjnymi (najczęściej występują problemy z klawiaturą i siecią) lub w celu stabilnego działania samego Pi.

Jeśli dobrze pamiętam, złącze micro USB używane do zasilania Pi nie wykorzystuje linii danych, więc nie rozpoznaje go jako urządzenia USB.

Proponuję najpierw skonfigurować Pi z oddzielnym zasilaczem, a następnie spróbować zasilić go przez hub. Ta kolejność pomoże w debugowaniu wszelkich problemów, które mogą wystąpić.

Steve Robillard
źródło
2
Próbowałem połączyć się z hubem 2amps i działało, ale klawiatura / mysz / flashdrive / wifi czasami po pewnym czasie odmawia pracy lub rozłącza się, więc zależy to od zużycia energii przez wszystkie urządzenia peryferyjne.
Tomas Q.
9

Tak to mozliwe. Jak widać na http://www.raspberrypi.org/wp-content/uploads/2012/04/Raspberry-Pi-Schematics-R1.0.pdf na stronie 1 - A4: Linie danych nie są połączone.

Dodatkowo znajduje się również wpis na blogu na ten temat i jak dodać moc do taniego niezasilanego koncentratora USB: http://pihub.blogspot.co.uk/2012/06/raspberry-pi-power-supply-and-powered.html

Mojżesz
źródło
Konwersja piasty USB wygląda dobrze, ale nie jestem pewien, czy to wszystko zrobione świetnie. Czy powinieneś odciąć oryginalne linie energetyczne? Czy wszystkie porty otrzymują tę moc dodatkową? Musiałoby to trochę ulepszyć, ale tak .. fajne +1
Piotr Kula,
W blogu opisano przecięcie oryginalnej linii zasilania z hosta USB na hub USB. Nie zawsze jest to konieczne, ale niektóre koncentratory mogą powodować problemy z „przywróceniem zasilania”. Ten problem jest również wspomniany tutaj: raspberrypi.stackexchange.com/questions/3281/...
Mose
No dobrze. Właśnie przejrzałem, że tego nie znalazłem. Bo o to się martwiłem :)
Piotr Kula,
6

Powinno działać dobrze. Należy pamiętać, że niektóre zasilane koncentratory USB pozwalają również zasilać RPi przez pełnowymiarowe porty USB, ale na kartach wersji 1 nie może płynąć wystarczająca ilość prądu z powodu polifuse.

Płytki z rewizją 2 mogą zostać poprawnie cofnięte, jeśli hub USB z przyjemnością dostarczy wystarczającą ilość prądu

Jeśli chcesz skorzystać z tej sztuczki, możesz lutować drut w poprzek polifuse na płytkach Rev 1

Płytka Rev 2 jest łatwa do zidentyfikowania, ponieważ ma w niej 2 otwory montażowe

John La Rooy
źródło
1
Dzięki - czy możesz podać szczegółowe informacje, w jaki sposób dowiedzieć się, którą mam wersję i co lutować? Ponadto, ile jest prawdopodobne, aby przesłać feed w ten sposób, czy pozwoliłoby to uniknąć konieczności korzystania z wejścia zasilania Micro USB?
faszeruj
Czuję się jak idiota, ale co to znaczy „obfity” i jak rozpoznać „polifusy”, aby można było przylutować do nich drut (i czy jest to bezpieczne?)
Chris R
@Chris, oznacza to po prostu, że zamiast używać zasilania USB 5V do zasilania urządzeń zasilasz hosta (przez hub). Moje polyfuse są zielone z 14wydrukowanym numerem . Są one mniej niż porty USB i diody LED. Bezpiecznie jest przylutować nad nimi drut - tak skutecznie zrobili na płytach rev2.
John La Rooy
3

Przepraszamy, za mało reputacji, aby dodać komentarze. Mam zasilany koncentrator USB. Noname, chwycił go ze sprzedaży lata temu. Posiada wyjściowy zasilacz 4A. Nie jestem pewien, ile prądu dostarcza do każdego portu USB. Byłem bardzo zaskoczony, gdy mój R Pi Model B włączył się, kiedy podłączyłem do niego hub. Tak więc mam adapter WiFi, mysz i klawiaturę podłączone do koncentratora, podłączony kabel HDMI i napięcie TP1-TP2 pokazuje 4,75 V podczas odtwarzania filmu w omxplayerze.

Denis The Menace
źródło
2

Studiuj schemat. 5 V do USB jest bezpośrednio podłączony do szyny 5 V, która jest podłączona za pomocą bezpiecznika do zasilania. Powinno działać idealnie, jeśli możesz zmodyfikować koncentrator, aby włączyć zasilanie pi.

Neel
źródło