Raspberry Pi i odczyt / zapis w NTFS z Raspbian 5/5/2015

12

Nie natknąłem się na wiele ostatnich artykułów lub stron internetowych wyjaśniających, w jaki sposób uzyskać Raspberry Pi z Raspbian 5/5/2015 (i prawdopodobnie później), pracując z woluminem / dyskiem NTFS.

  • Jakie jest domyślne zachowanie Raspbian?

  • Jakich paczek potrzebujesz?

  • Czy istnieją skrypty instalacyjne, akcje lub polecenia po paczce, które należy uruchomić, utworzyć lub zmodyfikować?

  • Czy możesz czytać / zapisywać tylko w terminalu? A może dostajesz go również w Menedżerze plików?

YetAnotherRandomUser
źródło

Odpowiedzi:

12

Raspbian 5/5/2015, wersja, z którą pracuję, zawiera obsługę odczytu NTFS. Prawdopodobnie wcześniejsze wersje w ciągu ostatniego roku lub dwóch prawdopodobnie mają to również, ale w ciągu ostatnich 2 lat nie sądzę, aby miały.

Podczas domyślnej instalacji Raspbian system operacyjny automatycznie zamontuje dysk NTFS jako tylko do odczytu na / media z nazwą woluminu NTFS jako nazwą folderu. Ułatwia to widzenie, znajdowanie i rozumienie. Zwłaszcza jeśli jesteś przede wszystkim użytkownikiem systemu Windows lub nowym użytkownikiem systemu Linux.

Aby uzyskać dostęp do odczytu i zapisu, musisz zainstalować oprogramowanie, w tym przypadku tylko 1 pakiet: NTFS-3G. Niektóre starsze instrukcje mogą wymagać użycia ntfsprogs, ale nie ma takiej potrzeby. Aby znaleźć różnicę, zobacz tę stronę / artykuł / pytanie: Którego pakietu użyć dla NTFS? NTFS-3G, NTFSPROGS? [zamknięte] Nie ma odpowiedzi, ale komentarze są dobre.

Przed zainstalowaniem NTFS-3G musisz zaktualizować apt-get. Możesz to zrobić za pomocą tego polecenia:

sudo apt-get update

Nie jestem pewien dlaczego, ale linki do pakietów dla apt-get są nieaktualne w odniesieniu do NTFS-3G. Po zaktualizowaniu apt-get możesz zainstalować NTFS-3G:

sudo apt-get install ntfs-3g

Następnie musisz włączyć i wyłączyć Raspberry Pi. Nie jestem jeszcze pewien, dlaczego istnieje różnica między ponownym uruchomieniu i włączeniu zasilania, ale musi zasilać cykl malina Pi. Oznacza to, że wyłącz go, odczekaj ponad 5 sekund, a następnie włącz go ponownie. Ponieważ mój napęd był zasilany z tego samego koncentratora USB co mój Pi, użyłem przełącznika, aby wyłączyć Pi i napęd, odczekałem 5 sekund, a następnie ponownie włączyłem oba.

To wszystko, co musisz zrobić!

Aby przetestować, w GUI otworzyłem Menedżera plików, zobaczyłem, że dysk został zamontowany w / media i utworzyłem gdzieś nowy katalog. Udało się. Jeśli próbowałeś to zrobić wcześniej, to nie udałoby się to z komunikatem o błędzie dotyczącym niewystarczających uprawnień.

YetAnotherRandomUser
źródło
2
Najwyraźniej jessie ma teraz sterownik NTFS 3g. Zobacz tutaj
Wilf,
Najwyraźniej Buster potrzebuje tego ponownie. Mój dysk NTFS był tylko do odczytu, dpkg -l | grep ntfs-3gnic nie zwrócił, a sama odpowiedź sprawiła, że ​​można go zapisać.
AaronD
0

Aby uzyskać dostęp RW do dysków NTFS w Raspbian Buster, wystarczy uruchomić sudo apt-get install ntfs-3gi ponownie podłączyć dysk. Nie musisz restartować, nie mówiąc już o wyłączeniu zasilania RPi.

Dmitrij Grigoriew
źródło
Buster jest najnowszą wersją systemu operacyjnego, a obsługa NTFS jest domyślnie włączona i aktywowana i działa od prawie 4 lat, o czym świadczą komentarze tutaj.
YetAnotherRandomUser
1
@YetAnotherRandomUser Nie było tego na moim ostatnim obrazie Bustera i najwyraźniej nie jestem sam .
Dmitrij Grigoryev