Czy to prawda, że ​​nie należy używać karty Micro-SD z adapterem rozmiaru SD?

19

Przeczytałem gdzieś, że nie powinienem używać karty Micro-SD (z adapterem) do głównej pamięci i rozruchu systemu operacyjnego mojego Raspberry Pi. Czy to prawda? Dlaczego?

Villares
źródło
1
Używam tego z moim Pi ... cóż, oboje. Bez problemów. zawsze.
Piotr Kula,

Odpowiedzi:

12

W niektórych przypadkach integralność sygnału kart SD może być marginalna - sygnały muszą wychodzić z SoC, w dół ścieżek PCB, przez gniazdo i na kartę SD. Karty SD, szczególnie szybkie, mogą być taktowane do 100 MHz. Adaptery MicroSD są często zaprojektowane tak, aby były jak najtańsze i mogą pogorszyć integralność sygnału. Na przykład mam czytnik kart USB 1 GBP, który odczytuje MicroSD we własnym dedykowanym gnieździe MicroSD, ale nie w adapterze w normalnym gnieździe SD (który dobrze odczytuje pełne karty SD). Jeśli otworzysz adapter, zobaczysz, że jest to po prostu seria metalowych szpilek w plastiku - bez ekranowania lub innej ochrony sygnału.

Teraz Pi nie jest czytnikiem kart za 1 funt, ale mogą mieć zastosowanie te same problemy - im więcej masz złącz, tym większa szansa, że ​​przesuniesz go ponad krawędź w trybach wysokiej prędkości. Jeśli spojrzysz na dmesg i zobaczysz błędy poleceń SD, tam zobaczysz problemy, jeśli wystąpią. Bardziej prawdopodobne jest to, że rzucasz kartą (np. Używasz jako wymiany) zamiast ludzi, którzy po prostu używają ich do przenoszenia zdjęć.

Theo
źródło
19

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ktoś to stwierdzi, powinien również przedstawić kilka argumentów na temat swojego roszczenia. W przeciwnym razie należy zignorować takie oświadczenie.

Używam takiego adaptera bez problemów i naprawdę nie mam pojęcia, dlaczego może być źle. Jedyne, co sobie wyobrażam, to to, że wiele takich adapterów nie jest naprawdę dobrej jakości i można je łatwo zepsuć.

Krzysztof Adamski
źródło
To także jeszcze jeden zestaw styków elektrycznych i mogą występować różnice cen. Żadna z tych kwestii nie powinna być realistyczna (techniczna).
XTL,
7

Używam karty micro SD w adapterze przez ostatnie kilka miesięcy i nie miałem problemów. Istnieją nawet adaptery, które pasują równo z bokiem Pi, więc nie ma „wystającego”. Można użyć mikro.

Dostępne są dwa adaptery: w USA: http://www.adafruit.com/products/966

Http://www.modmypi.com/shop/sd-cards-and-adaptors/raspberry-pi-micro-sd-card-adaptor z siedzibą w Wielkiej Brytanii

recantha
źródło
1
Dodanie linku do takiego adaptera, który można edytować w odpowiedzi. Dowodzi tego konkretnie: adafruit.com/products/966
Nakedible
0

Nie ma powodu, dla którego powinno to być prawdą. Jeśli chodzi o Pi, karta SD i karta MicroSD + adapter to dokładnie to samo.

Mogłem sobie jednak wyobrazić, że karty MicroSD mogą nie działać korzystnie w porównaniu z pełnowymiarową kartą SD i pod tym względem może nie być to genialny pomysł, ale zdecydowanie nie jest to „nie powinno”, a bardziej „ lepiej, jeśli tego nie zrobiłeś.

PhonicUK
źródło
Właśnie z ciekawości, dlaczego twoim zdaniem karty MicroSD mogą działać gorzej niż pełnowymiarowe karty SD?
Krzysztof Adamski
Nie mam, stąd moje użycie słów „wyobraź sobie” i „może nie” - nie byłbym zaskoczony, gdyby to zrobili lub nie.
PhonicUK
0

Właściwie - ja też używam jednego. A strona internetowa modmypi.com sprzedaje nawet specjalny adapter dla nich. Myślę, że tak długo, jak jest wystarczająco duży i co najmniej klasy 6 (nie cytuj mnie z tej strony), powinno działać.

Charles Dudley
źródło
Pomógłby albo wymienić markę i model twojej karty, ponieważ jeśli chodzi o Pi, nie wszystkie karty są sobie równe. Możesz również skorzystać z linku do produktu na stronie modmypi.
Steve Robillard,
0

Najpierw pojawiły się standardowe, pełnowymiarowe karty SD ... Ponieważ produkty korzystające z tego nośnika stały się mniejsze, na przykład kamery sportowe i tym podobne ..., wymagana karta SD również stała się mniejsza ... Adapter oznacza po prostu, że możesz używaj obu typów w starszych lub różnych typach urządzeń lub w komputerach, lub Standard SD (pełnowymiarowe czytniki kart). Tak czy inaczej, tylko moja opinia ........

nowicjusz
źródło