Windows WiFi Adaptery

12

Mam dwa Raspberry Pis

  • RP B + z systemem Raspbian
  • RP 2 z systemem Windows 10 IoT Core

Mam adapter USB WiFi Vilros (szczegóły tutaj ), który działa w języku Raspbian, ale nie w systemie Windows 10 IoT Core .

W języku Raspbian po podłączeniu adpater ma niebieskie światło. Nie widzę tego w Win 10 IoT Core .

Czy ktoś odniósł jakikolwiek sukces z adapterem Vilros lub innymi adapterami WiFi ( innymi niż zalecany oficjalny adapter Pi Wifi ) w systemie Windows 10 IoT Core ?


AKTUALIZACJA 29.02.2016

Wraz z wydaniem Raspberry Pi 3 (ze zintegrowanym Wi-Fi) ta rozmowa może stać się dyskusyjna.

Mark Cooper
źródło
Systemy Windows zazwyczaj wymagają wielu sterowników zainstalowanych specjalnie dla tego sprzętu (w przeciwieństwie do Linuksa, który ma mnóstwo ogólnych i specyficznych sterowników). Wersja ioT dla Pi może jednak zawierać niektóre sterowniki, które mogą być potrzebne.
Wilf,

Odpowiedzi:

7

Oficjalny klucz RPF wykorzystuje chipset Broadcom BCM43143.

Oficjalny klucz będzie działał. Jeśli nie masz oficjalnego klucza sprzętowego, ale Twój klucz bazuje na chipsecie Broadcom BCM43143, może działać. Jeśli jest oparty na czymkolwiek innym, nie będzie działać.

joan
źródło
1
OK, aby potwierdzić swój słownik, BCM43143 może działać, a wszystkie inne na pewno nie będą działać?
Mark Cooper
@MarkCooper Oto moja najlepsza wiedza. Z zastrzeżeniem, że jeśli użyjesz oficjalnego klucza sprzętowego, zadziała. Wyjaśnię to w odpowiedzi.
joan
Przyniosłem oficjalne pi wifi i teraz HDMI przestał działać :-(
Mark Cooper
1
@MarkCooper Mam nadzieję, że jedno nie ma nic wspólnego z drugim!
joan
Nie, problem HDMI został rozwiązany przez dodanie dodatkowej linii do pliku config.txt - rozwiązany z tymi informacjami: raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=105&t=113759 I WiFI działa teraz doskonale z adapterem RaPi.
Mark Cooper
6

Mogę potwierdzić, że od wersji 10586 TP-LINK TL-WN725N już działa!

Oto link: http://www.amazon.com/gp/product/B008IFXQFU

Steve In CO
źródło
Dzięki za rekomendację! Właśnie go podniosłem i działa świetnie!
JoeGaggler,
2

Od: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2015/12/03/whats-new-for-windows-10-iot-this-fall/

Innym częstym żądaniem, które widzieliśmy, jest obsługa dodatkowych kluczy Wi-Fi. W tej wersji obsługujemy nie tylko oficjalny klucz Wi-Fi Raspberry Pi, ale także dwa chipsety Realtek Wi-Fi (RTL8188EU i RTL8192EU). Te chipsety są zawarte w kluczach sprzętowych, takich jak TP-LINK TL_WN725N, a także w kilku innych kluczach sprzętowych. Dzięki temu podłączanie urządzenia Windows 10 IoT Core do sieci jest znacznie łatwiejsze.

Na przykład;

Mark Cooper
źródło
0

W rzeczywistości oficjalna lista Microsoft nie jest wystarczająco jasna. Grając w RPi2 i 10.0.10586, wypróbowałem kilka kluczy, które powinny działać, ale to nie zadziałało.

Mam „oficjalny” klucz WiPi dla mojego starego RPi B +, który nie działa.

Wypróbowałem adapter WLAN Realtek 8191SU, który nie działał. Oficjalna lista mówi, że 8191 zostało rozpoznane, ale niewiele mówi o literach sufiksów.

Wypróbowałem adapter WLAN Realtek 8192CU. 8192 jest jednak dobre na liście, ale nie na Win 10 IoT.

Kiedy kupujemy klucz sprzętowy, tak naprawdę nie znamy dokładnego smaku używanego chipsetu. Niestety wariant chipsetu wydaje się ważny. Więc kupowanie klucza Wi-Fi wygląda jak granie w loterię. Być może właściwa odpowiedź będzie pochodzić od producentów kluczy, takich jak EDIMAX, który wypuszcza sterowniki dla swoich kluczy sprzętowych na RPi2 Win10 IoT!

Raffy
źródło