Gniazdo 3,5 mm zaczyna „syczeć” po odtworzeniu dźwięku

10

Mam następujące problemy ze wzmacniaczem w Raspberry Pi 2, Model B.

  1. Uruchom Pi, wszystko brzmi świetnie.
  2. Odtwórz bajt dźwiękowy przez Pi (używając ALSA)
  3. Głośniki syczą niezależnie od tego, czy PCM jest „wyciszony” (przy użyciu alsamixesr) lub ma jakąkolwiek głośność.

Ustawiłem disable_audio_dither = 1 w /boot/config.txt, jednak to nie rozwiązuje tego problemu.

Testowałem, aby upewnić się, że został włączony, uruchamiając:

# vcgencmd get_config disable_audio_dither
disable_audio_dither=1

Co może się zdarzyć od momentu uruchomienia do momentu, kiedy odtwarzam pierwszy kawałek dźwięku i jak mogę zatrzymać syk po pierwszym odtworzeniu?

Edytować

Moje pytanie różni się od pytania zadanego tutaj Jak uzyskać lepszą jakość dźwięku z wyjścia audio jack , ponieważ to pytanie mówi o problemach z trzaskaniem między utworami. Mój problem polega na tym, że po odtworzeniu jakiegokolwiek dźwięku na Pi, odtąd słychać syczący dźwięk z głośników, dopóki Pi nie zostanie ponownie uruchomiony. Nie mam żadnych trzasków, a używanie karty USB nie rozwiązało tego problemu.

Edytuj 2

Próbowałem użyć Tendak HDMI na VGA dla dźwięku ( http://www.amazon.com/Tendak-Converter-Adapter-Projector-Blu-ray/dp/B00SKP88VA/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1450364986&sr=8-10&słowa kluczowe = tendak + hdmi ) myśląc, że w ten sposób będziemy mieć więcej, ale problem nadal występuje.

Mikey A. Leonetti
źródło
O jakim syku mówimy? Pi zdecydowanie pozostawia coś do życzenia WRT na zakłócenia i jakość w gnieździe 3,5 mm. Jeśli wyciszenie go nie zmienia, równie dobrze możesz użyć wysokiej (90-95%) głośności wyjściowej, aby zmniejszyć głośność wzmacniacza.
złotowłosa
To jest złe. Jeśli ściszymy go po stronie wzmacniacza, poziom głośności będzie zbyt niski, aby cokolwiek usłyszeć podczas odtwarzania dźwięku. Fizyczne obrócenie pokrętła głośności do końca i do tyłu za każdym razem, gdy musimy odtwarzać dźwięk, również nie jest opcją w tym przypadku.
Mikey A. Leonetti,
1
Czy uważasz, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdobycie kolejnej karty dźwiękowej, USB, sprawi, że problem zniknie?
Mikey A. Leonetti,
1
@allanonmage Dzięki za komentarz. Czy istnieje bardziej konkretna wersja inna niż ta, o której wspomniałem na początku postu?
Mikey A. Leonetti

Odpowiedzi:

1

Port audio Pi nie jest zbyt dobry, ale tę konsekwencję taniego portu audio można złagodzić na dwa sposoby.

1. PulseAudio


PulseAudio to wyższa jakość odtwarzania dźwięku przez dowolny port.

Możesz przeczytać więcej i dowiedzieć się, jak zainstalować / używać go tutaj: https://dbader.org/blog/crackle-free-audio-on-the-raspberry-pi-with-mpd-and-pulseaudio

2. Karty dźwiękowe USB


Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie, ponieważ w przypadku karty dźwiękowej USB można używać mikrofonu. Możesz wybrać jeden za mniej niż 5 USD w serwisie eBay i Amazon.

Patrick Cook
źródło
Nie słychać trzasków podczas odtwarzania dźwięku. Dźwięk jest właściwie całkiem czysty. Daj mi znać, jeśli moje pytanie nie jest jasne. Próbowałem również USB, jak wskazano w moim pytaniu.
Mikey A. Leonetti,
Syczenie powstaje, ponieważ kanał audio nie został zainicjowany. Z tego powodu istnieje otwarta impedancja wytwarzająca hałas do wychwycenia. (drut odbiera odgłosy elektryczne prawie jak antena) Gdy zaczniesz odtwarzać dźwięk, kanał audio wydaje się sam siebie wyodrębnić, możliwe są pewne wewnętrzne podciągania lub rozwijania, które się inicjują. Prawdopodobnie problem ze sterownikiem lub problem sprzętowy. To samo dzieje się w moim systemie audio dla mojego telewizora. Gdy telewizor jest wyłączony, słyszę syk, dopóki telewizor nie zostanie włączony. Całkiem denerwujące ....
Piotr Kula
1

Podejrzewam, że wzmacniacz jest nadal włączony po odtworzeniu pierwszego pliku audio. Jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować (niektóre z nich mogłeś już spróbować).

  • Zamknięcie oprogramowania używanego do odtwarzania próbek. Testowałem przy użyciu sonic pi na modelu 2, a zamknięcie sonic pi zatrzymało syk, co spowodowało, że było znacznie ciszej. Dalsze testy pokazują, że cichy syk występuje nawet podczas rozruchu, zanim snd_bcm2835zostanie załadowany, i że sonic pi zaczyna głośniejszy syk.
  • Zatrzymywanie ( rmmod) różnych modułów związanych z dźwiękiem. Aby to zrobić, musisz włączyć opcję „wymuszenia”, ponieważ niektóre moduły wydają się być „w użyciu”, ale nie są używane przez nic konkretnego. Istnieje powód, dla którego jest domyślnie wyłączony (duża szansa na awarię).

Podczas testowania w sonicznym Pi słyszałem ten sam (głośny) syk w przerwach między dźwiękami - podejrzewam, że nie słyszysz go tylko podczas próbek, ponieważ jest zagłuszony przez próbkę. Podobnie jak Ty przyciski głośności i wyciszania nic nie zrobiły. Moje testy były z okropnymi słuchawkami we wbudowanym porcie audio.

Fakt, że syk był głośniejszy przy odtwarzaniu oprogramowania, sugeruje 2 źródła. Nie znam topologii, ale zgaduję, że DAC i wzmacniacz są zawsze zasilane.

Kiedy gram w sprzęt i stworzyłem jakiś prosty sprzęt audio lata temu, rozważę sprzętowy obwód wyciszenia kontrolowany przez pin GPIO. Z czubka głowy mam na myśli coś w rodzaju rezystora 1K do masy przełączanego przez mały FET (wszystkie na kanał, ale można je uruchomić z tego samego pinu GPIO). Jest to prawdopodobnie lepsze niż zerwanie obwodu za pomocą tranzystora, ponieważ możesz dostać pop-off z wyłączaniem i zwiększyć odbiór na następnym etapie (zakładam, że wzmacniane głośniki). Oczywiście nie pomogłoby to zbytnio, jeśli masz ciszę w klipach audio.

Brzmi jak biały szum (wystarczająco blisko), więc nie byłbyś w stanie go przefiltrować (w przeciwieństwie do szumu sieciowego), i podejrzewam, że jest wystarczająco głośny, aby zwiększyć głośność wyjściową, aby można było ściszyć wzmacniacz / głośniki. wystarczająco.

Chris H.
źródło
Rozwiązanie sprzętowe brzmi absolutnie najlepiej z obwodem wyciszenia (i moja najlepsza jak dotąd opcja !!). Chcę spróbować, odkąd próbowałem również rozładować ładowanie sterowników dźwięku. Cisza w dźwięku nie jest niczym wielkim. Po prostu jest wyciszony po zakończeniu. Nie mam doświadczenia sprzętowego, więc nie jestem w 100% pewien, co chcesz zrobić, ponieważ nie jestem facetem od sprzętu. Jeśli możesz to przedstawić w bardziej laicki sposób, nie ma sprawy. Tak czy inaczej zamierzam przeprowadzić badania.
Mikey A. Leonetti,
Muszę mieć grę, aby być bardziej szczegółowym, ale są pewne pomysły na sound.westhost.com/articles/muting.html - Chciałbym, aby Rysunek 4A (pamiętaj, że jedynym powodem, dla którego używa 12V jest zapalanie dioda LED, zmniejszając R2, możesz obniżyć do 5 V lub 3,3 V). MOJA intial była jednak bardziej jak sound.westhost.com/project147.htm (ryc. 1)
Chris H
Problem polega na tym, że nie rozumiem schematu. Może będę musiał kogoś zatrudnić, żeby nam pomógł. Jeśli wykonujesz prace kontraktowe, daj mi znać. Potem, kiedy to ustalę, opublikuj wyniki, aby ten problem mógł zostać rozwiązany również w przyszłości.
Mikey A. Leonetti,
Miałem nadzieję, że będzie dla ciebie prosta gotowa impementacja, ale nie mogłem jej znaleźć. Jeśli schemat obwodu jest poza twoim zasięgiem, podejrzewam, że montaż też by był (przepraszam, jeśli się mylę).
Chris H
Jeśli wymaga lutowania, to tak. Więc wtedy zdecydowanie muszę kogoś zatrudnić, tak myślę. Jeśli znasz kogoś dobrego, daj mi znać. Dziękujemy za wyszukanie gotowego rozwiązania! Bardzo ci pomogłeś.
Mikey A. Leonetti,
1

Byłem w stanie całkowicie pozbyć się syku, dodając tryb audio_pwm_mode = 2 do mojego /boot/config.txt. BTW: Mam także izolator pętli uziemienia między moim gniazdem audio a wzmacniaczem.

Robert Corvus
źródło
Najwyraźniej rozwiązałem za pomocą twojego rozwiązania (tylko konfiguracja pliku)
Mitro
0

To problem sprzętowy.

Oryginalne Pi cierpiało z powodu syków spowodowanych wstrzykiwaniem szumów przez zasilacz. Serie „+” (i B2) są pod tym względem znacznie lepsze (ponieważ odsprzęgają dźwięk z procesora graficznego za pomocą osobnego regulatora), jednak można zmniejszyć syk, stosując zasilacz „wyższej jakości” (o mocy 1,5 A są zwykle lepsze) i / lub dodanie dodatkowej elektrolitycznej nasadki. w poprzek mocy GPU w pobliżu pinów mocy wyjściowej dźwięku.

użytkownik37374
źródło
Korzystamy z zasilacza 2,5 A i wypróbowaliśmy wiele innych. Nie jestem pewien, czy to robi różnicę. Dziwny problem polega na tym, że urządzenie brzmi dobrze przy pierwszym uruchomieniu, ale potem po odtworzeniu pierwszego zgryzu (i przestaje grać) z dowolnego programu, który brzmi, jakby był nadal włączony. Chodzi mi o to, że pomyślałbym, że jeśli jest związany z czymś takim jak zasilacz, to zabrzmiałby źle nawet przed odtworzeniem jakiegokolwiek dźwięku.
Mikey A. Leonetti,
Nie musiałbym zakładać, że bardziej znamionowe natężenie prądu lub „znamionowy” prąd oznacza czystszą moc. righto.com/2012/10/10/a-dozen-usb-chargers-in-lab-apple-is.html idzie dość głęboko o tym, jak mierzyć jakość i co możesz napotkać.
YetAnotherRandomUser
0

Miałem do czynienia z tym samym problemem i faktycznie, ponownie zainstalowałem system operacyjny, w końcu odkryłem, że mój problem dotyczył serwoblastera używającego jako pwm, ponieważ serwoblaster używa PIN 18, który jest również używany do 3.5 Audio Jack, używając flagi PCM - pcm byłem w stanie odzyskaj mój dźwięk. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie https://leenabot.com/en/Driving-Servo-Motors-Servo-Blaster-for-Raspberry-Pi/ . Mam nadzieję, że jest to pomocne dla innych, którzy używają serwoblastera.

user66324
źródło