Jak zainstalować Raspbian bez czytnika kart SD

13

Jestem nowy na platformie Raspberry Pi i właśnie ją kupiłem! Pobrałem Raspbian z lokalizacji pobierania, a potem zdałem sobie sprawę, że nie mam czytnika kart, aby zainstalować ISO. Jak mogę go zainstalować bez czytnika? Mam komputer stacjonarny i wszystkie inne złącza, takie jak kable Ethernet. Proszę, pomóż mi z tym.

Imesh Chandrasiri
źródło
Możesz dostać czytnik kart USB SD za 10-20 USD.
złotowłosa

Odpowiedzi:

13

W przypadku B, B +, 2B lub 3B nie można tego zrobić bez zapisania karty SD. Jedynymi rzeczami, które te modele mogą uruchomić z pudełka, jest karta SD.

Może się okazać, że możesz użyć aparatu lub starszego smartfona jako czytnika kart (nowsze smartfony zwykle używają MTP zamiast pamięci masowej, więc nie nadają się do tego) do pisania karty.

W modelu A, A + lub Zero I wierzysz, możesz użyć odpowiedniego kabla USB (A do A dla A / A + A do micro B dla Zero) wraz z narzędziem flasher przeznaczonym dla modułu obliczeniowego. Instrukcje dotyczące narzędzia flasher modułu obliczeniowego można znaleźć na stronie https://www.raspberrypi.org/documentation/hardware/computemodule/cm-emmc-flashing.md . Jeśli na karcie SD znajdują się już pliki rozruchowe Pi, to uważam, że możesz być ostrożny, wkładając je, ponieważ seria Pi A nie ma specjalnego obwodu do tłumienia interfejsu karty SD, który ma moduł obliczeniowy.

Raspberry pi 3B dodaje opcje pamięci masowej USB i rozruchu sieciowego, ale niestety należy je włączyć, ustawiając nieco w pamięci programowalnej jednorazowo w SoC. Aby ustawić ten bit, wymagana jest specjalna karta SD.

3b + domyślnie włącza opcje pamięci masowej i rozruchu sieciowego.

(uwaga: powyższe informacje na temat A i A + pochodzą z pamięci i nie testowałem tego sam, ani nie mogłem znaleźć referencji, które pamiętam za pomocą szybkiego google)

Peter Green
źródło
Och, nie wiem tego z malinami. Dziękuję za bardzo pouczającą odpowiedź.
Imesh Chandrasiri,
Zobacz także tę stronę dokumentacji: raspberrypi.org/documentation/hardware/raspberrypi/bootmodes/…
HelloGoodbye
2

Pi uruchamia się tylko z karty SD.

Musisz znaleźć sposób na zapisanie obrazu na karcie SD.

Czy na pewno nie masz komputera ani laptopa ze zintegrowanym czytnikiem kart SD?

joan
źródło
Nie mam czytnika kart na pulpicie, aw moim lenovo x1 carbon znalazło się gniazdo, które uważałem za czytnik kart, ale okazuje się, że jest to gniazdo kart SIM z powodów, o których nie mam pojęcia! więc jutro musiałbym kupić czytnik kart! :( dzięki za zgłoszenie!
Imesh Chandrasiri,
2

Możesz używać telefonu jako czytnika kart SD. Wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Włóż kartę rasberry pi sd do gniazda microsd w telefonie. i podłącz telefon do laptopa za pomocą USB.
  2. W telefonie wybierz opcje USB jako tryb pamięci masowej (MSC)
  3. Teraz powinieneś widzieć dysk F: na swoim komputerze.
  4. Teraz zainstaluj stąd oprogramowanie o nazwie Sd Card Formater .
  5. otwórz oprogramowanie i wybierz dysk f: a następnie kliknij format.
  6. Teraz zainstalować oprogramowanie o nazwie win32disk Imager z tutaj
  7. Otwórz oprogramowanie i wybierz dysk f: a następnie przeglądaj i wybierz obraz rasbian i kliknij przycisk zapisu.
  8. usuń ur sdcard z telefonu i podłącz go do pi.
dsouza
źródło
1
Pi Card Imager na Androida to aplikacja przeznaczona do tego ( raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=170856 )
yves amsellem
0

Używam czytnika kart USB SD do pisania wszystkich moich SD i microSD. Tego właśnie używam - kosztuje 6 USD (jeśli jesteś w USA). Są też tańsze (2–3 USD), ale ich jakość nie jest gwarantowana (miałem jedno, że dostałem IOGeara, który zepsuł się po kilku miesiącach - nie został rozpoznany przez żaden komputer).

Phil B.
źródło
0

Najwyraźniej istnieje metoda wykorzystująca technikę „bootstrap”. Zasadniczo musisz tylko uruchomić Pi, co zajmuje minimum 16 MB (tj. 128Mbit I2C / SPI) i teoretycznie nawet zwykły magnetofon, jeśli jest podłączony do kilku dyskretnych komponentów lub LM567 może wygenerować zegar 4-bitowy + emulować kartę SD. Problem polega na tym, że nie będzie w stanie nic napisać, ale wystarczy uruchomić go, aby Pi mógł wykryć zewnętrzny pendrive i zainstalować Raspbian na włożonej karcie SD w odpowiednim momencie podczas inicjalizacji.

Wykonanie potrzebnej specjalnej taśmy pozostało jako ćwiczenie dla czytelnika, przypuszczam, że można użyć minidisku lub płyty CD-ROM (podobny pomysł, kanał L / R), a każdy kanał ma 3 częstotliwości przy nieliniowych harmonicznych, aby zminimalizować przesłuch.

AsianHornet
źródło