Zasilany koncentrator USB dla Pi Zero

16

Mam zamiar kupić Pi Zero (gdy będą dostępne w magazynie ...) i tylko z jednym portem USB potrzebuję koncentratora USB, aby podłączyć klawiaturę, mysz i klucz WiFi. Prawdopodobnie nie będę łączył niczego innego w najbliższej przyszłości. Czy będę potrzebował zasilanego koncentratora USB, aby móc korzystać z tych 3 urządzeń peryferyjnych, czy też ten niezasilany będzie działał dobrze?

Nathan Craddock
źródło
1
Zaoszczędzisz sobie frustracji i kosztów drugiego koncentratora, jeśli kupisz zasilany koncentrator. Wiele problemów, szczególnie z kluczami Wi-Fi i samym Pi, można przypisać problemom z zasilaniem.
Steve Robillard
Więc bezpieczniej jest założyć, że będę go potrzebować w przyszłości, nawet jeśli MOGĄ być możliwe bez zasilanego?
Nathan Craddock
Jeśli kupisz niezasilany koncentrator za kilka dolarów mniej, ale dowiesz się, że Wi-Fi jest płatne z niezasilanym koncentratorem, a następnie musisz kupić zasilany koncentrator, tracisz pieniądze i czas spędzony na zakupie i diagnozowaniu problemu. Również, jeśli kupisz piastę z napędem, możesz w późniejszym czasie kupić piastę bez napędu i możesz bezpiecznie eksperymentować, wiedząc, że wszelkie problemy są skutkiem braku piasty i w razie potrzeby zwróć ją.
Steve Robillard

Odpowiedzi:

12

Jak stwierdził @SteveRobillard w swoim komentarzu, prawdopodobnie najlepiej najpierw kupić zasilany hub i zaoszczędzić ci ewentualnego kłopotu z brakiem go w pierwszej kolejności, gdybyś go potrzebował.


Istnieją huby OTG [On the Go], które są micro usb. Działają nieco inaczej niż standardowy hub USB, w którym do zasilania używa się gniazda jack. Ten w serwisie eBay jest wyjątkowo tani i nie wygląda na to, że ma gniazdo zasilania, ale port po lewej stronie (na poniższym zdjęciu) to port zasilania. Wymaga standardowego kabla micro USB 5 V 1A, podobnie jak Pi, więc nie powinno być trudno znaleźć kabla zasilającego dla tego koncentratora lub innych koncentratorów OTG.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Patrick Cook
źródło
2
Panie Robillard, czuję się stary.
Steve Robillard
1
@ SteveRobillard Przepraszam, oznaczałem, że jako pełen szacunku gest mogę go zmienić.
Patrick Cook
Cóż, dziękuję wam obojgu! Jestem trochę nowy w RPi i mając wszystko, co muszę kupić, chcę mieć pewność, że zrobię to dobrze za pierwszym razem!
Nathan Craddock
1
@PatrickCookthanks LOL i możesz po prostu zadzwonić do mnie Steve.
Steve Robillard
1
@Zachman W takim przypadku rozważałeś zakup pakietu (zestawu startowego) od jednego dostawcy, takiego jak adafruit.com
Steve Robillard
5

Hubpixed nie jest hubem mocy, ale pobiera energię bezpośrednio z płyty głównej i dlatego powinieneś być dobry. Nie wymaga żadnego kabla ani lutowania i bezproblemowo łączy się z Pi Zero.

Hubpixed - Raspberry - Hub USB Pi Zero

użytkownik2125048
źródło
Witamy w rogu Raspberry Pi sieci Stack Exchange! To wydaje się być użytecznym rozwiązaniem ograniczonej liczby / wyboru złączy USB w RPi Zero.
SlySven
Dzięki SlySven - hubpixed jest teraz szeroko dostępny na Amazon i eBay i ma bardzo dobrą ocenę i reakcję. Przede wszystkim z powodu swojej unikalnej konstrukcji, która nie wymaga żadnego kabla ani złącza.
user2125048
2

Radzę nie martwić się i wybrać koncentratory USB, które mają wiele portów z różnymi złączami. Mam to . Model 7-portowego ultraszybkiego koncentratora Ultra-Mini zapewnia porty USB do połączeń Plug-and-Play z urządzeniami USB 1.1 i USB 2.0. Szybkość przesyłania danych tego koncentratora osiąga poziom 480 Mb / s.

kkss123
źródło
0

Do konfiguracji może nie być potrzebny zasilany koncentrator USB, ale wybór jednego z modeli bez zasilania może być korzystny. Niektóre zasilane koncentratory USB mogą być również używane do zasilania Raspberry Pi, podłączając Raspberry Pi do jednego z portów USB w koncentratorze. Wolę to, ponieważ pozostawia tylko jeden kabel zasilający przechodzący od instalacji do ściany i zapewnia, że ​​twoje urządzenia peryferyjne mają dużo soku.

Ta strona pokazuje listę wielu zasilanych koncentratorów USB z notatkami wskazującymi, czy można ich użyć w ten sposób: http://elinux.org/RPi_Powered_USB_Hubs

Osobiście poszedłem z tym: http://www.amazon.com/gp/product/B005P2BY5I . Jest mały (ta sama długość co Pi Zero i tylko trochę szerszy) i bez problemu zasila malinowe pi. Jest nawet zdjęcie tego ustawienia na stronie amazonu dla tego produktu.

Danksalot
źródło
0

Hubpixed został uaktualniony do HubPiWi - teraz dodaje Wi-Fi kosztem jednego portu USB. Dodaje także obsługę najnowszego Pi Zero 1.3

Vikas Shukla
źródło