Nagłówek wyjścia wideo Pi Zero

12

Nadal czekam, aby uzyskać Pi Zero, ale właśnie pojawiła się myśl.

Pi Zero ma 4 piny, które są AFAIK związane z wideo:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mam więc dwa pytania:

  • Co to za pinout?

  • Czy zawiera wyjście audio?

Zgaduję, że działa to tak samo, jak gniazdo RCA na B + / 2B, które moim zdaniem obejmuje stereo audio i kompozytowe połączenie wideo (2 piny do audio, 1 piny do wideo i 1 uziemienie). W którym przypadku, jeśli miałbym otrzymać zero, czy mogę użyć tego jako wyjścia audio (i wideo) poprzez połączenie z RCA lub podobnym kablem?

NB To pytanie jest podobne pod względem dźwięku, ale bardziej szczegółowe niż to

Wilf
źródło

Odpowiedzi:

7

Nie, te piny nie mają nic wspólnego z dźwiękiem.

Dwa górne piny mają zresetować Pi i są oznaczone jako „Uruchom”. Chociaż nie mamy jeszcze dostępnych schematów Pi Zero, możemy to wywnioskować z poprzednich modeli Pi. Zgodnie z tym artykułem jest to dwupinowy nagłówek. Obwód z dwoma diodami zaciskowymi, rezystorem podciągającym i podłączonym kondensatorem (przynajmniej to wiemy o modelu B, Rev 2.1 ).

Dwa dolne piny są przeznaczone do wyjścia wideo kompozytowego.

Zauważ, że w obu przypadkach okrągłe pady są uziemione, a prostokątne pady są odpowiednimi sygnałami - zresetowanymi i kompozytowym wyjściem wideo.

Ghanima
źródło
5

Tak jak powiedział @Ghanima, dwa górne, oznaczone jako „RUN”, to piny resetujące, jeśli je połączysz, spowoduje to twardy reset twojego Pi.

Teraz, jak w przypadku dwóch dolnych pinów, kwadratowy jest TX (sygnał), a okrągły jest uziemiony.


Jeśli masz stary kabel RCA, możesz go rozebrać i przylutować dwa przewody bezpośrednio na dwóch pinach w następujący sposób:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

i używaj tylko wyjścia wideo RCA. UWAGA: Brak dźwięku kompozytowego na Pi Zero bez czegoś wymyślnego, takiego jak Hi-Fi Pi.

Źródło obrazu: Element14

Patrick Cook
źródło
Cześć Patrick, jesteś pewien, że ten kwadratowy pad jest GND? Nie mam obecnie dostępnego Pi, ale na zdjęciach (zwłaszcza na dolnej stronie płytki drukowanej wydaje się, że koła są połączone z płaszczyzną GND, podczas gdy prostokąt ma dłuższe ślady idące „gdzieś”. Czy możesz to sprawdzić - mieć jedna z naszych odpowiedzi została odpowiednio naprawiona? Dzięki
Ghanima
1
@Ghanima, kiedy przyjedzie moje Pi Zero, które, mam nadzieję, będzie dzisiaj lub jutro, sprawdzę.
Patrick Cook
2
@Ghanima Tak, okrągły jest uziemiony, zredaguję swoją odpowiedź.
Patrick Cook
2
Kwadratowa podkładka w rzędzie kołków / podkładek PWB, które w innym przypadku są okrągłe, jest jednym ze sposobów oznaczenia „kołka 1” w miedzi bez żadnego sitodruku (pisania) na PWB! Sprawdź 40-pinowe złącze GPIO na dowolnym RPi, a zobaczysz, że Pin 1 (końcowy pin
3,3