Które IDE / interaktywne powłoki Pythona najlepiej pasują do Pi?

18

Wiem, że jest to może nieco podejrzane terytorium, ale zamierzam iść naprzód.

Zastanawiam się, które z wielu IDE Python / interaktywnych powłok najlepiej pasują do RPi? Rozumiem przez to niską pamięć RAM i dość niską pamięć na karcie SD.

Jeśli ktoś ma inne czynniki, które według nich powinny to obejmować, prosimy o komentarz.

ACarter
źródło
2
IPython jest bardzo miłym imho. Jeśli chodzi o IDE, używam Eclipse ... ale nie wyjątkowej lekkości :)
Paolo
1
Używam vima. Naprawdę nie można nazwać go IDE, ale ma świetne podświetlanie składni i jest prawdopodobnie edytorem o najniższym zapotrzebowaniu pod względem wielkości i pamięci.
Jivings,
@Paolo Czy to działa dobrze? Biorąc pod uwagę, że pi nie ma JIT JVM, wyobrażam sobie, że nie
nadaje się do
2
Zaćmienie na Pi ?! Wykluczyłem to ze względu na rozmiar. Dzięki za sugestie chłopaki.
ACarter
Żeby wyjaśnić, nie uruchomiłem ich na RPi ... :) Nawet nie spróbowałbym Eclipse, ponieważ typowe użycie pamięci RAM to jakieś sto MB ...
Paolo

Odpowiedzi:

7

Na innych komputerach używam Eclipse z zainstalowanym PyDev, ale oceniam, że Eclipse jest zbyt duży, aby działał na Raspberry Pi.

Python IDE musi dać mi następujące trzy rzeczy:

  • Kolorowanie w języku Python
  • inteligentne wcięcie
  • debugger

Sugerowałbym użycie IDLE dla szybkiego i prostego sposobu uzyskania kolorowania i inteligentnego wcięcia w Pythonie. Jeśli chodzi o debugger, możesz użyć Winpdb (po prostu otwórz za nim pliki Pythona, a będziesz mieć całą kontrolę debugowania i wgląd w PyDev).

Winpdb jest instalowany w dystrybucji Debian Squeeze ze strony internetowej Raspberry Pi. IDLE nie jest instalowany na Debian Squeeze, ale można go łatwo zainstalować za pomocą sudo apt-get install idle.

Andrew Fogg
źródło
6

Wybrałbym bash używając vilub nano. Emacs też prawdopodobnie byłby w porządku.

Chociaż nie są one dosłownie w sensie IDE, przy odpowiedniej konfiguracji możesz osiągnąć funkcjonalność IDE o mniejszym rozmiarze. Będę szczery, nie mam pojęcia, jakie są wymagania dotyczące zasobów „właściwych” IDE, takich jak IDLE, ale ponieważ są to środowiska okienne, uderza mnie, że zużyją o wiele więcej zasobów niż zwykły edytor tekstowy z podświetlanie składni i wiersz poleceń do uruchomienia kodu.

Martin Thompson
źródło
3
+1 za vi. Chociaż nie są to IDE, wykonują zadanie i są najlepszą wydajnością, jaką osiągniesz na Pi.
Jivings,
6
Unix to IDE
Alex Chamberlain,
1
Naprawdę? Nie użyłbym Vi, Vim to lepszy zakład.
3

Raspberry Pi jest świetny, ale tak, ma ograniczenia. W porządku. Pracujemy w tym i o to właśnie chodzi. Więc...

Dlaczego nie skorzystać z IDLE? Ma / robi prawie wszystko, czego potrzebujesz. * Jest mały, został zaprojektowany dla Pythona * wieloplatformowy: działa w systemach Windows i Linux * edytor tekstu z wieloma oknami z wieloma cofnięciami * Kolorowanie w Pythonie i wiele innych funkcji, np. Inteligentne wcięcia i wskazówki połączeń * Okno powłoki Pythona (inaczej interaktywny interpreter ) * debugger (niekompletny, ale można ustawić punkty przerwania, przeglądać i krok)

To naprawdę najlepszy sposób.

~ David

David
źródło
0

Lub możesz zdobyć NINJA-IDE. Cóż, to jedyna rzecz, która oficjalnie działa na Pi.

Widzę, że Raspberry Pi jest nieco ograniczony, a preferowanym IDE jest IDLE, który również jest ograniczony. Nie wiem, dlaczego ktoś chciałby Pi do kodowania hard-core. (Wielkie, że w Pythonie 3 na Pi nie jest obiektowo. Czy ktoś ma ten błąd, że klasy potomne nie dziedziczą funkcji po swojej klasie nadrzędnej?) Wolę kodowanie powłoki i NINJA-IDE na Pi.

angulared
źródło
0

Wiem, że to stary temat, ale na wypadek, gdyby ktoś się na niego wywrócił, myślę, że moja odpowiedź na ten problem może być pomocna. Pracuję z Geany na Raspberry Pi 2 i ekranie 10 '. Chciałem szybkiego, prostego IDE, które pozwoliłoby przeglądać wszystkie pliki w moim projekcie i otwierać je jako zakładki, które zajmowałyby się kolorowaniem składni, analizą symboli, autouzupełnianiem (co jest tylko częściowe w Geany, ale nadal ...), blokami owijanie i biegacze projektu. Wszystkie te rzeczy są obsługiwane w prosty, ale skuteczny sposób przez geany. Jest to więc całkiem przyjemny zamiennik mojego skądinąd ulubionego edytora Pythona, Jetbrains Pycharm, który jest najlepszym IDE dla Pythona, jaki kiedykolwiek znalazłem ... (I prawie jedyny oprócz Eclipse, który tak dokładnie obsługuje autouzupełnianie)

kufel
źródło
Wow, dziesięciostopowy ekran.
Eric Nelson