Czego mogę użyć do zasilania mojego Raspberry Pi Zero za pomocą akumulatora?

15

Czy istnieje akumulator i kable 5 V kompatybilne i porównywalne pod względem wielkości z Raspberry Pi Zero?

Nie chcę za każdym razem podłączać mojego Raspberry Pi, a produkty jednorazowe stają się drogie. Banki energii wydają się znacznie większe niż zero i nie nadają się do noszenia.

Aktualizacja: Planuję wkrótce wyróżnić to pytanie, dlatego chciałbym wyjaśnić nieco więcej, aby dostosować się do zasad. Nie próbuję prosić o porady dotyczące zakupów, chociaż fajny byłby link do adafruita. Zastanawiam się tylko o kompatybilności i co tam jest. Jeśli chcesz, żebym wybrał konkretną baterię, mógłbym przeredagować pytanie na „Jak mogę zasilać moją Raspberry Pi Zero baterią Samsung Galaxy”, ale pomyślałem, że będzie lepsze źródło. Daj mi znać, jak mogę jeszcze bardziej dostosować zasady. Odpowiedzi są dobre, ale wiele nie zawiera kabli / złączy potrzebnych do ich użycia.

Kuchnia Setha
źródło
2
Bateria do ładowania telefonów pracę raspberrypi.stackexchange.com/questions/11721/... . Możesz dostać małe baterie ( modmypi.com/raspberry-pi/breakout-boards/pi-modules/… ), ale pojemność może być zbyt mała, aby była przydatna, a niektóre mogą być niewystarczające.
Wilf
@Wilf Łącze modmypi daje małe źródło, które trwa „do 8 godzin”. To byłoby idealne, ale złącze nie wygląda tak, jak w przypadku Pi. Jak byś to połączył?
Seth Kitchen
Musisz zastosować tutaj małą logikę. Rynek baterii do telefonów komórkowych i rynek powerbanków są warte miliardy dolarów i oczywiście ludzie chcą kupować rzeczy tak małe i lekkie, jak to możliwe. I odwrotnie, „rynek płyt 5V dev” jest zupełnie nieistotny. Nikt nie podejmie tam specjalnego wysiłku badawczo-rozwojowego. Nigdy nie mogliby nawet przewrócić kosztów.
goldilocks
2
@SethKitchen Każdy power bank ze standardowym wyjściem USB powinien działać. Wystarczy użyć tego samego kabla, którego użyłbyś do zmiany telefonu z Androidem (USB A na Micro USB). Obecnie używam takiego banku energii i przewodu w projekcie, aby sprawdzić, czy działa.
Patrick Cook

Odpowiedzi:

12

Rzuciłem okiem na niektóre lekkie i mocne akumulatory litowo-polimerowe i wydaje mi się, że bateria podobna w skali do Zero nie zapewni dużej pojemności. Pamiętajmy, że komputer waży tylko 9 g. LiPo o podobnej wielkości [1] zawiera około 1,3 W * h energii, która nie zasila Pi Zero przez pełne 3 godziny, nawet bezczynności. [2] Aby korzystać z tej baterii (lub dowolnego pojedynczego ogniwa LiPo), potrzebujesz również konwertera wee boost, takiego jak PowerBoost 500 Basic. [3] (Waży kolejne 3 g.)

Szczerze mówiąc, myślę, że nasze oczekiwania zostały podważone przez mały komputer - jak wyglądałaby nasza „porównywalna pod względem wielkości” bateria rok temu? Co około 5 lat temu? Racja, teraz zadaj sobie pytanie, czy spodziewasz się, że baterie będą w jakiś sposób zgodne z prawem Moore'a (lub jakimkolwiek skandalicznym trendem poprawy widocznym w krzemie [4] w ciągu ostatnich 10 lat).

TL; DR: Baterie nie mogą i nie stają się lepsze tak szybko, jak komputery. :)

[1] https://www.adafruit.com/products/2750

[2] http://raspi.tv/2015/raspberry-pi-zero-power-measurements

[3] https://www.adafruit.com/products/1903

[4] https://en.wikipedia.org/wiki/Dennard_scaling

Tai Viinikka
źródło
Dziękuję, to wszystko jest bardzo dobra informacja. Podoba mi się link [1], który opublikowałeś, ponieważ nie tylko daje świetne rozwiązanie, ale linki do całej gamy baterii. Jedyne, czego brakuje w tej odpowiedzi, to jak dołączyć ją do Pi Zero. Jeśli możesz to rozwinąć, przyjmuję twoją odpowiedź. Dzięki!
Seth Kitchen
Podoba mi się również sposób, w jaki wprowadziłeś rozmiar w kontekście. To świetna odpowiedź.
Seth Kitchen
Chciałbym przeprosić za to, że zostałeś tutaj oceniony, Tai. Wiem, że jest to rzecz powierzchowna, ale nadal nie jest odpowiednia - wyjaśnienie tego, co się stało, znajduje się tutaj .
złotowłosy
Tai, proponuję, żebyś dokonał edycji, sformatował nieco odpowiedź i mogę cofnąć głosowanie w dół. Chciałem osobiście przeprosić za to, nie zasłużyłeś na to.
Piotr Kula
Bez urazy. Widzę teraz problemy, ale nie przyszły mi do głowy; moja koncepcja odpowiedzi dotyczyła w szczególności porównania rozmiarów Pi Zero i LiPo wielkości gumki, więc problem radości nie pojawił się na moim radarze. Tak to idzie.
Tai Viinikka
6

Możesz użyć:

  1. Może być to akumulator USB jak ten jeden z Adafruit.
  2. Inni wykorzystali powerbanks jak ten jeden te umożliwiają ładowanie akumulatora i zasilania jednocześnie Pi (więcej informacji na temat korzystania z nich można znaleźć tutaj ).
  3. Możesz użyć 6 akumulatorów AA (może to wymagać dodatkowych komponentów).
  4. Komputer stacjonarny UPS (będzie znacznie większy niż inne opcje - a zatem nie jest to idealne rozwiązanie).
Steve Robillard
źródło
Dziękuję, to są świetne rozwiązania. Zastanawiam się tylko, czy jest coś mniejszego lub porównywalnego do zera
Seth Kitchen
Możesz przejść tak mały, że każde zmniejszenie rozmiaru będzie oznaczało odpowiednie zmniejszenie czasu pracy.
Steve Robillard
Rozumiem i moje pytanie jest prawdopodobnie zbyt ogólne. Jeśli znasz coś naprawdę małego, nie obchodzi mnie tak bardzo środowisko uruchomieniowe.
Seth Kitchen
9-woltowa bateria prawdopodobnie zapewni ci około 30 minut
Steve Robillard
1
5. RPI specyficzne UPS, takie jak ten . Być może będziesz musiał poczekać, aż zrobią to w formacie Pi0.
SlySven,
4

Tak, nazywane są powerbankami i są dostępne w szerokiej gamie pojemności i kształtów od każdego sprzedawcy elektroniki. Łączy je wyjście USB 5 V; większość z nich prawdopodobnie ma również wejście (micro) USB do ładowania. Chcesz jednego z wyjściem 2 A, ale nie byłoby w tym nic dziwnego.

Oceny pojemności mAh często mogą być idealizowane, ale oczywiście im większe, tym lepiej. Pi zużyje co najmniej 1 A w stosunku do tej oceny, a być może bliżej 2, więc jeśli chcesz więcej niż kilka godzin, nie przejmuj się niczym poniżej 5-6000 mAh.

Złotowłosa
źródło
Widziałem je. Wyglądają trochę duże w porównaniu do rasp pi zero. Powinienem był wyrazić się lepiej
Seth Kitchen
1
Och, chcesz magiczne źródło zasilania! Zauważ, że w tym sensie nie jest to „mała moc”.
złotowłosy
Tak :) Byłem ciekawy, co tam jest
Seth Kitchen
1
Przepraszam, że jestem trochę wulgarny;) Problem z Pi polega na tym, że nie ma on trybów uśpienia itp., Co oznacza, że ​​będzie żonglował tak długo, jak jest podłączony (w przeciwieństwie do telefonu). Nie wiem, dlaczego wszystkie banki energii są tak potężne, skoro same baterie nie zawsze muszą być tak duże - np. Tablet 4500 mAh lub bateria telefonu jest nieco mniejsza niż powerbank o podobnej pojemności. Ale nie kupowałem dużo. Mam baterię talii kart o pojemności 8400 mAh, z B może trwać 4-5 godzin (zero wydaje się być lepsze pomimo szybszego zegara).
złotowłosa
W porządku! Pomagasz mi odpowiedzieć na moje pytanie :) i byłoby wspaniale, gdybym mógł wyczarować baterię. Chyba muszę zrobić więcej zakupów. Jeśli znajdziesz coś mniejszego, daj mi znać: p
Seth Kitchen
3

Do tego doskonale nadają się akumulatory mocy. Są przeznaczone do ładowania telefonów komórkowych, więc mają standardowe wyjście USB. Używam ich w kilku moich projektach z różnymi Raspberry Pis, w tym Zero. Rozmiar naprawdę zależy od tego, jak długo potrzebujesz, aby pozostać na zasilaniu bateryjnym. Dla porównania, Zero zużywa maksymalnie około 200 mA, więc jeśli chcesz, aby działał przez 10 godzin, 200 x 10 = 2000 mah. Ale istnieje dziwny współczynnik konwersji z powodu baterii w banku, więc zawsze kupuj więcej, niż potrzebujesz, aby się upewnić.

Kilka dobrych opcji:


Aby podłączyć jedno z nich do Pi, potrzebujesz standardowego USB typu A na micro USB, takiego jak tutaj:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możliwe, że skoro masz Raspberry Pi, masz już taki kabel. Wystarczy podłączyć stronę USB typu A do dowolnego portu USB w powerbanku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

A strona micro USB do portu zasilania w Pi Zero.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dobrze iść, Pi powinien zacząć się uruchamiać po podłączeniu!

Poniżej znajduje się zdjęcie mojego Pi Zero, które zasilam z powerbanku 50000 mah.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Patrick Cook
źródło
Dzięki, twoja odpowiedź jest świetna, ponieważ obejmuje zasilacz i odpowiednie kable połączeniowe. Szukam tylko czegoś mniejszego
Seth Kitchen
1

Jeśli nie masz nic przeciwko dodaniu pewnego rozmiaru do Zero (porównywalnego do Pi A +) i lutowaniu niektórych pinów na padzie GPIO, możesz złapać Pi UPS i Li-Poly. Dba o to, aby naładować akumulator, gdy Pi jest włączone, i uruchamia się, gdy zasilanie zostanie odłączone / zgaśnie. Rozmiar baterii jest twoją decyzją, ale im większy, tym dłużej będzie działać.

Spójrz tutaj .

PNDA
źródło
Dziękuję za to rozwiązanie. Podoba mi się, że dba o ładowanie i uruchamia się po odłączeniu zasilania. Nie próbuję jednak zwiększać przestrzeni. Prawdopodobnie będzie to opłacalne dla kogoś innego.
Seth Kitchen
0

Możesz rozważyć wybór tego tutaj .

Aukey 3600mAh Przenośna zewnętrzna ładowarka banku mocy

3600 mAh, slim fit z dołączonym kablem ładującym USB.

Wymiary produktu: 4,88 cala / 124 mm x 1,79 cala / 45,5 mm x 0,45 cala / 11,5 mm

Waga produktu: 2,98 uncji / 118g

Ruben Sutter
źródło
0

Bawiłem się wczoraj z pakietem Signalex 1200 mAh (Poundland) za 1 GBP. Uruchomiłem moją Zero W przez prawie 3 godziny, zanim się zamknąłem i poszedłem spać. Uzyskiwałem dostęp do Pi przez VPN i testowałem różne skrypty Pythona (pracując nad kompilacją Halloween łączącą inne pomysły w jeden większy projekt). Miałem kilka banków testowania diod LED, testowałem też w pewnym momencie Blinkt i podłączono klawiaturę USB / mysz. Wysyłałem rzeczy do pendrive'a w celu wykonania kopii zapasowej, a także testowałem kartę dźwiękową USB odtwarzającą pliki dźwiękowe.

Akumulator nadal wydawał się mocny, pokazując niebieskie światło. Spodziewałem się, że zmieni kolor na czerwony, gdy poziom naładowania akumulatora będzie niski.

Dzisiaj wieczorem przeprowadzę więcej testów, ponieważ stopniowo realizuję projekt wraz z moim 5-letnim synem.

Sandy Ritchie
źródło
0

Jeśli masz stare telefony komórkowe gromadzące kurz, możesz zmienić przeznaczenie ich baterii. Upewnij się, że napięcie jest prawidłowe. Wydaje się, że moja ma moc wyjściową 3,7 V, ale z konwerterem podwyższającym napięcie do 5 V.

użytkownik1231247
źródło