Jak ponownie zainicjować HDMI bez ponownego uruchamiania RPi

13

Przekonałem się, że port HDMI mojego Raspberry Pi2 działa tylko wtedy, gdy coś jest do niego podłączone, gdy RPi początkowo się uruchamia. Jeśli uruchamia się bez podłączonego niczego, a później podłączam monitor, na monitorze nic się nie pojawia.

Moja aplikacja jest bezgłowa, ale czasami chcę podłączyć monitor w celu przeprowadzenia debugowania, a w takich przypadkach konieczność ponownego uruchomienia RPi grozi utratą informacji debugowania.

Jak skonfigurować RPi tak, aby port HDMI był „włączony” nawet wtedy, gdy nic nie jest podłączone, lub stale przeglądał port HDMI i włączał sterownik, gdy coś tam znajdzie?

Cerin
źródło
2
jakie informacje debugowania nie można uzyskać za pośrednictwem SSH?
Steve Robillard
1
@ SteveRobillard, Informacje o tym, dlaczego SSH / Wifi / LAN nie działa :)
Cerin

Odpowiedzi:

6

Aby /boot/config.txtdodać:

hdmi_force_hotplug=1

Będziesz musiał zrestartować komputer, aby był skuteczny (dotyczy to wszystkiego w config.txt), ale wyświetlacz powinien teraz działać, jeśli podłączysz go po uruchomieniu. Jednak rozdzielczość może nie być ustawiona tak poprawnie, jak w przypadku uruchamiania z podłączonym ekranem. Aby to zapewnić, ustaw tryb jawny zgodnie z wyjaśnieniem tutaj .

Złotowłosa
źródło
Wymaga to ponownego uruchomienia ...
płatek
@flakeshake Dlatego zaczyna się ostatni akapit: „Będziesz musiał zrestartować komputer, aby był skuteczny ...” Monitor nie musi być jednak podłączony w tym czasie.
złotowłosa
6

Próbować

tvservice --explicit="DMT 35 HDMI"

Włącza się to HDMIwyraźnie z „trybem DMT 35”, który wynosi 60 Hz przy 1280x1024 pikseli.

Jest również, tvservice --offjeśli masz dość.

Aby uzyskać więcej informacji, spróbuj obu

tvservice --helpi szukając tutaj tabelarycznej listy trybów.

płatek śniegu
źródło
0

Dla mnie z monitorem LCD „ACER V233H” łączącym konwerter DVI-HDMI z My RPi3 musiałem ustawić kilka zmiennych, /boot/config.txtaby „HDMI Force Hotplug” działał z „1024x768 XGA 60Hz”:

hdmi_force_hotplug=1
hdmi_group=1
hdmi_mode=16
hdmi_drive=1
Vahid-Dan
źródło