Jak uruchomić Motion w trybie demona na RPi z Raspbian Jessie

13

Niedawno zacząłem konfigurować ruch za pomocą mojego RPi, ale mam problem, który jest prosty z jednej strony, ale z drugiej strony nie mogę znaleźć instrukcji krok po kroku, aby temu zaradzić.

Chociaż udało mi się skonfigurować ruch i działa, po tym, jak wykonałem wszystkie niezbędne poprawki, aby uruchomić go w demonie (edytowane etc / default / motion & etc / motion / motion.conf), nadal nie mogę go uruchomić w trybie demona. To powiedziawszy, przy każdym ponownym uruchomieniu Pi. Muszę ręcznie uruchomić skrypt przez „sudo service motion start” lub „sudo motion”. Wiem, że jest to problem z uprawnieniami, które ruch musi uruchomić w demonie, ale jako kompletny nowicjusz w PiWorld byłbym wdzięczny, gdyby ktokolwiek mógł poprowadzić mnie do 2-3 niezbędnych poleceń, aby to naprawić.

gtj
źródło

Odpowiedzi:

21

Aby umożliwić uruchamianie ruchu jako demona podczas uruchamiania, wykonaj następujące czynności:

Edytuj / etc / default / motion

i zmień start_motion_daemon=nonastart_motion_daemon=yes

Następnie włącz ruch, wprowadzając następujące polecenie w wierszu polecenia:

sudo systemctl enable motion

Wreszcie uruchom ponownie.

Możesz potwierdzić, że ruch jest uruchomiony, sprawdzając dane wyjściowe z następującego polecenia:

sudo service motion status
Steve Robillard
źródło
To było naprawdę takie proste. Na szczęście wydaje się, że wersja Jessie nieco uprościła sprawę. Bałagałem się z chown chmod 777 sudo cd i innymi poleceniami, aby zmienić prawo własności do katalogu używanego przez ruch do uruchamiania. Wszystkie były najwyraźniej potrzebne w starszych wersjach. Dziękuję bardzo Steve! Doceniam to. Twoje zdrowie!
gtj
Nie musisz używać chownani chmodjeśli używasz sudodo biegania motion. Jest to dobre, ponieważ ludzie nie będą mogli usunąć plików ruchu bez hasła użytkownika sudo. Nie polecam też używania, 777ponieważ wtedy każdy może usunąć pliki ruchu.
mchid
2

Potwierdzono także dla stretch (v9).

możesz także użyć

$ ps -ef | grep motion

aby sprawdzić, czy ruch jest uruchomiony

Bigdadda06
źródło