Czy mogę dostać elementarne OS Freya na moim Raspberry Pi 2 Model B?

11

Niedawno kupiłem nowy model Raspberry Pi 2 B. Naprawdę podoba mi się wygląd elementarnej os freya, kiedy wypróbowałem go w vm. Zastanawiałem się, czy mógłbym zainstalować go na moim nowym Raspberry Pi.

Jaskółka oknówka
źródło

Odpowiedzi:

7

Elementary OS Freya nie może działać na żadnym z obecnych Raspberry Pis i ich procesorach opartych na ARM. Bezpośrednio z ich bloga :

W tej chwili nie mamy oficjalnych wersji ARM. Jednak nasz kod źródłowy jest dostępny na stronie launchpad.net/elementary i zachęcamy społeczność do pracy na porcie BeagleBone, jeśli istnieje zainteresowanie!

Odpowiadając na pytanie dotyczące beaglebone, pomysł jest ten sam: brak portu ARM na razie.

Na uwagę zasługuje: gałąź StackExchange .

Ghanima
źródło
4

Nie, nie możesz. Wymagania dla systemu operacyjnego są następujące:

Minimalne wymagania systemowe Procesor 1 GHz x86 512 MB pamięci systemowej (RAM) 5 GB miejsca na dysku Karta graficzna i wyświetlacz obsługujący co najmniej 1024 x 768 napęd CD / DVD lub możliwość rozruchu na napęd USB Użytkownicy mogą zainstalować Luna na urządzeniach, które nie spełniają tych wymagań, ale doświadczenie może ucierpieć.

Zalecenia systemowe Procesor 1 GHz x86 1 GB pamięci systemowej (RAM) 15 GB miejsca na dysku Karta graficzna i wyświetlacz obsługujący co najmniej 1024x768 3D kompozytowy napęd CD / DVD lub możliwość rozruchu z napędu USB

Rpi 2 ma 900 MHz ARM7 procesor, który jest znacząco różny od architektury x86 w powyższych wymagań. To trochę jak dawanie instrukcji napisanych w języku niemieckim do anglojęzycznego. Jasne, mogą coś znaczyć, ale byłyby dla mnie bezużyteczne.

Jacobm001
źródło
Warto wspomnieć, że najbardziej znaczącą przeszkodą jest ta, która została wyraźnie wyrażona w odpowiedzi Ghanimy. Nawet jeśli podkręciłeś pi do 1 GHz, nadal nie możesz uruchomić systemu operacyjnego skompilowanego dla procesorów x86.
Złotowłosa
@Goldilocks: Myślałem, że zrobiłem ...
Jacobm001
1
To prawda, ale zauważ, że ponieważ OP prawdopodobnie nie jest zaznajomiony z zagadnieniem architektury procesorów (co prawdopodobnie ktoś zadałby temu pytaniu), ta odpowiedź wydawała mu się dotyczyć przede wszystkim statystyk prędkości / pamięci. Gdybyś nie znał różnicy, czy zauważyłbyś „procesor 1 GHz arm7 , nie mówiąc już o procesorze x86 1 GHz ”?
złotowłosa