Obsługa Visual Studio Code i .Net Core ARM

15

Jestem nowy na platformie Raspberry Pi i zbieram zasoby i próbuję ustalić, do czego ten mały komputer jest (nie) odpowiedni.

Rozumiem, że Python to podstawowe środowisko programistyczne do sterowania i automatyzacji akcesoriów i sterowników R-Pi; Nie mogę się doczekać, aby to wypróbować. Jednak próbuję również ustalić, jak używać Pi do programowania aplikacji (testowania).

Jestem pewien, że słyszałeś o tym, że Microsoft udostępnia platformę .Net Core jako oprogramowanie open source, a także (naprawdę świetny) edytor kodu, Visual Studio Code. Na razie pliki binarne zostały wydane tylko dla architektur Linux ia32 / x64 (między innymi).

Czy ktoś z was widział jakieś postępy w branży ARM? Być może widziałeś jakieś obejścia lub nieoficjalne wydania, które warto sprawdzić?

Z góry dziękuję za Twój wkład.

Twoje zdrowie!

Michał M. Masłowski
źródło

Odpowiedzi:

14

Społeczność pracuje nad tym, aby rdzeń dotnet działał na ARM. Firma Samsung niedawno dołączyła do fundacji dotnet, aby (głównie) pracować dla ARM.

.NET to świetna technologia, która radykalnie zwiększa produktywność programistów. Samsung przyczynia się do .NET Core w GitHub - szczególnie w obszarze wsparcia ARM - i nie możemy się już doczekać dalszej współpracy z otwartą społecznością .NET. Samsung z przyjemnością dołącza do Technicznej Grupy Sterującej .NET Foundation i pomaga większej liczbie programistów korzystać z zalet platformy .NET.

- Hong-Seok Kim, wiceprezes, Samsung Electronics

Społeczność śledzi postępy w testach regresyjnych dotyczących problemu github: https://github.com/dotnet/coreclr/issues/3977

Aby wyświetlić wszystkie otwarte problemy, wyszukaj w github dotnet / coreclr tag ARM: https://github.com/dotnet/coreclr/labels/ARM

SynerCoder
źródło
4

Klasa języków .NET jest obecnie obsługiwana na Raspberry Pi 2, jeśli używasz Windows 10 IOT jako systemu operacyjnego.

Wersja systemu operacyjnego IOT różni się nieco od standardowego systemu Windows. Został zaprojektowany jako urządzenie bezgłowe. Jako taki nie będzie miał wyświetlacza ani tradycyjnego pulpitu.

Jeśli chcesz korzystać z .NET na Raspbian, możesz wypróbować pakiet oprogramowania o nazwie Mono. Nie jest to oficjalne, ale jest bardzo popularne wśród programistów C # w systemie Linux.

Jacobm001
źródło
3
1. Microsoft Windows 10 „IoT Core” nie jest bezgłowy, ale możesz uruchomić tylko jedną (1) aplikację na pełnym ekranie jednocześnie 2. Xamarin / Mono obecnie integruje kod Microsoft, nie wiem czy i jak to jest widoczne in Raspbian
płatek śniegu
@flakeshake: Rozumiem, że jest on bezgłowy po wyjęciu z pudełka i musisz dodać możliwość wyświetlania aplikacji za pośrednictwem modułu. Czy to jest poprawne?
Jacobm001
Nie, przy pierwszym uruchomieniu ekran wyświetli już informacje (adres IP itp.). Aplikacje UWP są domniemane.
płatek śniegu
Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, świetnie! Tak, znam platformę Windows IOT; powiedziawszy to, myślałem więcej o utrzymaniu systemu operacyjnego Linux jako podstawy i używaniu go jako zwykłego komputera. Na pewno będę pamiętać o twoich sugestiach.
Michał M. Masłowski
Czy jest z tym jakiś postęp? .NET Core zostanie oficjalnie wydany za kilka dni. Na przykład powinien istnieć sposób na uruchomienie aplikacji .NET Core w Raspbian.
SuperJMN
2

Mono działa poprawnie na Raspberry Pi, ale pamiętaj, że ma problemy z wydajnością ( tym, którego używam jest kompilator Mono JIT wersja 3.2.8 (Debian 3.2.8 + dfsg-10) ).

Na RBP uruchamiam kilka aplikacji konsolowych (napisanych w .Net 4.5). Zasadniczo aplikacje wykonują kilka połączeń REST. Jest to aplikacja do monitorowania, a gdy odczyt danych jest normalny, aplikacja zapisuje na konsoli, że wszystko jest w porządku i kończy się. Za pomocą pakietu RestSharp nie wykonuje się żadnych wymyślnych połączeń. Proste aplikacje góra - dół - bez pętli itp.

Uruchomienie aplikacji na Raspberry Pi zajmuje około 3 sekund. Bardzo wolno w porównaniu do innych rzeczy, które robi moje RBI.

Podsumowując: tak, mono działa, ale obejmowałoby używanie go tylko z odrobiną soli.

Natknąłem się na ten artykuł podczas wyszukiwania wydajności Mono na Raspberry pi.

Sri
źródło
0

.Net Core jest wciąż bardzo nowy i brakuje mu wielu funkcji.

Ale Mono jest naprawdę wyborem, jeśli chcesz iść na unixy, nawet na ARM, w rzeczywistości Mono jest sponsorowany przez samego Microsoftu, nawet Xamarin, firmę stojącą za Mono, kupioną przez Microsoft, a Mono jest na mapie .NET opracowanie przez Microsoft.

W rzeczywistości ma jakość gotową do produkcji, używam go na wielu serwerach z Linuksem i na moim rpi 2.

I możesz po prostu zaprogramować to, co chcesz w systemie Windows za pomocą Visual Studio 2015 Community Edition, skompilować i wysłać do rpi program, będzie działać (ale uwaga, Forms ma bardzo złe wsparcie, jeśli celujesz w programy konsolowe lub serwisowe, będziesz mieć nie ma problemu, w przeciwnym razie możesz stworzyć projekt GTK, który jest bardzo podobny do formularzy, ale używa MonoDevelop).

Tylko uwaga, musi to być Rpi 2, mono używa teraz hard float, a Rpi1 go nie obsługuje (lub możesz skompilować się na rpi mono i wyłączyć obsługę hard float).

Gusman
źródło