Jakie są różnice między modelami A i A +?

12

Istnieją niewielkie różnice sprzętowe między modelem A (wydanym w 2012 r.) A modelem A + (wydanym w 2014 r.).

Co to jest i co można zrobić z A +, czego nie można zrobić z A? Czy zmiany peryferyjne uniemożliwiają korzystanie z niektórych kart rozszerzeń? Czy są zalety używania starszego modelu A w porównaniu z nowym A + (Bonus: czy model A jest nadal dostępny)?

Ghanima
źródło
Oryginalny model A nie jest już produkowany, ale oryginalny model B jest. Nadal będziesz w stanie uzyskać model od zewnętrznego dystrybutora, który ma zapasy, ale prawdopodobnie byłby droższy niż zakup nowego modelu A +.
angussidney
@angussidney moim doświadczeniem jest to, że model A jest obecnie praktycznie nieosiągalny. Ostatnia osoba, z którą rozmawiałem, która znalazła sprzedawcę, który twierdzi, że ma zapasy, skończyła ze starym modelem B o pojemności 256 MB
Peter Green

Odpowiedzi:

14

Istnieje kilka znaczących różnic między RPi A i A +. Według oficjalnej wersji różnice są następujące:

  1. Rozszerzony nagłówek GPIO . A + ma 40 pinów, które są znacznie większe niż w oryginalnym 26. Ponadto nowy współczynnik kształtu i kompatybilność z I2C umożliwiają stosowanie standardowych czapek Raspberry Pi z modelem A +.

  2. MicroSD . A + zmienił standardową kartę SD na kartę MicroSD jako główny nośnik pamięci.

  3. Mniejsza moc . A + ma znacznie niższe zużycie energii dzięki bardziej wydajnemu obwodowi.

  4. Lepszy dźwięk . Nowy obwód ma dedykowany zasilacz małej mocy

  5. Mniejszy i ładniejszy kształt . Płyta A + jest około 2 cm krótsza niż A, a wideo kompozytowe zostało przeniesione do gniazda 3,5 mm z czterema pinami.

Jeśli szukasz niskonapięciowego urządzenia, które musi zmieścić się na mniejszej przestrzeni lub potrzebujesz czapki ( bo kto nie lubi kapeluszy? ), A + jest prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem.

Model A : wprowadź opis zdjęcia tutaj

Model A + : wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jacobm001
źródło
1
Należy również pamiętać, że ma otwory montażowe, które pozwalają na stosowanie go ze standardowymi płytami HAT
angussidney
@angussidney: to świetny punkt. Zredagowałem wzmiankę o czapkach z linkiem do strony Fundacji RPi :)
Jacobm001
Wydaje się, że HAT są nie tylko obsługiwane mechanicznie, ale że A + posiada również schemat identyfikacji I2C dla EEPROM HAT.
Ghanima
@Ghanima: również adresowane.
Jacobm001
5

Raspberry pi A + jest mniejszy, więc możesz go zmieścić w mniejszych przestrzeniach. To zależy od tego, co robiłem, ale prawdopodobnie wybrałbym A +, ponieważ ma więcej pinów GPIO.

John Berberian
źródło