Oprogramowanie do schematów połączeń

13

Chcę udokumentować projekt sprzętowy, który tworzy moja firma. Składa się z płytki prototypowej Raspberry Pi i podstawowych obwodów.

Samouczki na raspberrypi.org mają bardzo ładne schematy okablowania; na przykład obrazek poniżej. Chciałbym wygenerować podobnie wyglądające diagramy dla mojej dokumentacji. Czy ktoś wie, jakiego oprogramowania używa do generowania tych obrazów i czy mogę go używać do własnych projektów?

Schemat okablowania raspberrypi.org

berto
źródło

Odpowiedzi:

20

Zakładając, że chcesz stworzyć podobne obrazy do tego, co zapewnia Raspberrypi.org (twoje pytanie dotyczy sposobu, w jaki obrazy są tworzone, ale nie podajesz powodu, dla którego chcesz to wiedzieć): Możesz tworzyć podobne diagramy za pomocą obwodu open source Fritzing oprogramowanie do projektowania, do pobrania na stronie http://fritzing.org/home/ .

Dane wyjściowe wyglądają tak: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie możesz zamienić te obwody w projekty płytek drukowanych, a nawet zamówić drukowaną płytkę drukowaną bezpośrednio z Fritzing. Generowane dane wyjściowe są zgodne z tym, czego potrzebuje większość usług PCB jako dane wejściowe.

Phil B.
źródło
18

Wierzę, że mają własnego projektanta, który stworzył obrazy, o których mówisz, jak omówiono tutaj :

Nasz nowy projektant, Sam, opracował szablony wraz z genialnym zestawem ikon, komponentów, znaków, ilustracji oraz niestandardowych schematów GPIO i okablowania.

W takim przypadku prawdopodobnymi kandydatami są Illustrator i Photoshop. Na stronie GaspHub Raspberry Pi Learning znajduje się repozytorium zasobów graficznych wielokrotnego użytku .

goobering
źródło
Dzięki za link GitHub; to świetny punkt wyjścia! Obrazy tam są bardzo przydatne; wygląda na to, że nadal byłby to proces ręczny, aby uzyskać końcowy wynik.
berto
4

DIY z GIMP

Na podstawie zasobów edukacyjnych Fundacji Raspberry Pi i plików SVG firmy Fritzing możesz tworzyć własne diagramy za pomocą GIMP :

breadboard_and_raspi

Przykładowe obrazy:

Użyłem ścieżek w GIMP, aby narysować przewody łączące. Obejrzyj ten samouczek, aby zobaczyć, jak to się robi.


Licencjonowanie¹

Zasoby edukacyjne Raspberry Pi Foundation są licencjonowane na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0, co oznacza, że ​​możesz tworzyć nowe diagramy na ich podstawie. Musisz przypisać Raspberry Pi Foundation, na przykład poprzez link do ich strony internetowej.

Jeśli publikujesz swoją pracę, musisz licencjonować swoją pracę na tej samej licencji.

Obrazy Fritzing są objęte licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 , wcześniejsza wersja tej samej licencji.

¹ Nie jestem prawnikiem.

Matthias Braun
źródło