Czy istnieje jakieś obejście zgodności z Netflix?

19

Wiem, że Netflix nie działa z Linuksem, ponieważ Moonlight (implementacja Silverlight typu open source ) nie obsługuje szyfrowania.

Czy zidentyfikowano jakieś obejścia lub rozwiązania umożliwiające wprowadzenie Netflix na Raspberry Pi dla tych z nas, którzy chcą tworzyć centra multimedialne?

wmarbut
źródło
1
Czy to nie jest temat (mam na myśli, czy ogólnie nie chodzi o Linuksa)?
keyser
3
@Keyser: Myślę, że został wystarczająco trafny.
Jivings,
3
@Jivings Cóż, muszę przyznać, że twoja odpowiedź zrobiła :)
keyser
2
Coś w rodzaju demonstracji tego, co zostało omówione na temat pytań dotyczących systemu Linux (pytania, które początkowo wydają się być specyficzne dla systemu Linux, mogą zawierać przydatną odpowiedź dotyczącą samego urządzenia Raspberry Pi)
ramblinjan,
4
Netflix faktycznie przesyła strumieniowo do różnych systemów operacyjnych, wątpię, aby wszystkie korzystały z Silverlight, np. Wii, Roku, iPad mają aplikacje Netflix i nie są urządzeniami Windows / .Net.
wygrał

Odpowiedzi:

12

Nie, przykro mi.

Obecnie nie ma sposobu na uruchomienie Netflix w Linuksie bez emulacji środowiska Windows, co jest czymś, czego Raspberry Pi nie będzie miał zasobów do podjęcia próby.

Jivings
źródło
1
Co z Androidem? Czy nie działałby na układzie ARM i zapewniał Netflix? Czy ktoś się tym bawił?
wmarbut
Jak PS3 radzi sobie z uruchamianiem NetFlix?
image_doctor,
@image_doctor Nie mam pojęcia, po prostu robię PC Linux.
Jivings,
1
@image_doctor Netflix zbudował aplikację na PS3 przy użyciu zestawu SDK Sony, który pozwoliłby im mieć bloki typu DRM na oglądanych filmach. Jest to część tego, dlaczego Netflix nie jest w systemie Linux, ponieważ nie znaleźli czegoś, co pozwala im blokować typy DRM w dystrybucjach Linux. Tak czy inaczej to rozumiem.
Nalum,
7

Możliwe jest, że Netflix będzie działał na Raspberry Pi, ale jest oparty na obecnym rozwoju Androida Pi. Obecnie Android kompiluje się na Pi, ale nie ma akceleracji sprzętowej wideo. Deweloperzy pracują nad tym teraz z Broadcom. Po zakończeniu aplikacja Netflix na Androida powinna działać dobrze.

Ale tylko czeka na zakończenie opracowywania sterowników.

Gen
źródło
2

Zastanawiałem się również nad Netflixem na Pi.

Jeśli masz wystarczająco szybki komputer, możesz uruchomić tam netflix i przesyłać strumieniowo pulpit przez VLC mediaplayer do strumienia HTTP i przeglądać go w Raspmc na pi. Użyłem kodeka H.264 + MP3 (TS) i musiałem również ustawić szybkość klatek i rozdzielczość. W XBMC otworzyłem plik listy odtwarzania wskazujący na strumień.
Moje wyniki: nie dostałem dźwięku do pracy, a mój komputer był zbyt wolny, aby uzyskać wystarczająco wysoką szybkość klatek i rozdzielczość, ale pomysł ma potencjał.

Inną opcją jest poczekanie na przyzwoitą wersję Androida lub Chrome OS, które powinny obsługiwać klienta Netflix.

Werner
źródło
1

Spróbuj uruchomić emulator Androida dołączony do zestawu Android SDK. Netflix jest dostępny dla Androida, a Android to Linux.

RobinJ
źródło
2
to okropny pomysł. emulator Androida jest ciężki , o wiele za ciężki jak na Raspberry Pi.
Timothy Groote,
@TimothyGroote True.
RobinJ,
-3

Jak szybkie są rozwiązania takie jak VNC lub Citrix? Czy możesz uruchomić klienta VNC na swoim RPi, który łączy się z serwerem VNC działającym na Windowsie? Czy byłoby to wystarczająco szybkie, aby oglądać wideo w czasie rzeczywistym? I czy VNC wyświetli wideo Silverlight, czy nie działa z powodu rodzaju DRM?

Co z PlayOn, który rodzaj ponownie koduje treści internetowe, takie jak Netflix, Hulu itp., Aby przesyłać je strumieniowo na inne urządzenia? Działa tylko z wideo SD, a nie HD, ale czy jest to częściowe rozwiązanie? Działa z prawie wszystkimi urządzeniami kompatybilnymi z DLNA. I wydaje się, że działa na wielu streamerach mediów, z których niektóre mają podobny sprzęt do RPi.

Wayner
źródło
6
To wydaje się zadawać więcej pytań niż odpowiedzi?
Jivings
VNC ogólnie nie nadaje się do wideo, więc aby to zadziałało, potrzebujesz bardzo dużej przepustowości. Najprawdopodobniej Raspberry Pi jest niedoceniany z tego powodu.
Thorbjørn Ravn Andersen