Czy Ubuntu Snappy jest kompatybilny z Raspberry Pi 3

11

Mam nową Raspberry Pi 3 i próbuję uruchomić na niej Snappy'ego. Wiem, że istnieje 100% kompatybilność między 2 a 3, ale Sanppy nie uruchamia się na 3 (ekran tęczy nie miga światło IO).

Czy ktoś próbował uruchomić Snappy'ego na 3?

Khash
źródło
może to być karta SD, czy to działa w pi2 (jeśli masz)
Havnar
Niestety nie posiadam Pi 2. Czy to może być różnica CPU Arch (A7 vs A53)?
Khash
tylko fyi. Dostałem Raspberry Pi 3 i wypróbowałem go ostatniej nocy. To nie działa Udało mi się zmusić Ubuntu MATE do pracy na Pi3 jako tymczasowego rozwiązania, czekając na Snappy Ubuntu Core, ale miał on 8 GB.
dougo
aktualizacja 16.05.2016 nie działa, po prostu go przetestowałem. dodałem obraz za pomocą rufusa i kamery do win32, oba razy utknęły w tęczowym ekranie, jak powiedział autor. wygląda na to, że brakuje obrazu jądra, ale nie mam pojęcia. mam zamiar wypróbować teraz Ubuntu Mate 16.04, wolałbym użyć snappy.
Możliwe, że duplikat Raspberry PI nie uruchamia się Snappy Ubuntu Core
poniedziałek

Odpowiedzi:

10

W tej chwili rpi3 nie jest obsługiwany przez Snappy. Inżynierowie kanoniczni otrzymali urządzenie w tym samym czasie, co wszyscy inni (i jest na nie popyt!), A to zajmuje trochę czasu. Obecnie obsługiwany jest tylko rpi2 (oczywiście wśród innych urządzeń innych niż rp).

Aktualizacja od 13.05.2016 : rpi3 może teraz uruchomić obraz rpi2, ale nadal jest 32-bitowy. Poczyniono postępy w zakresie włączania wersji 64-bitowej, ale rpi nie ułatwiło tego.

Aktualizacja z 27.10.2016 : rpi3 jest oficjalnie wspierany wraz z rpi2. Ubuntu Core 16 osiągnął kandydaturę do wydania, a obrazy są dostępne dla wszystkich obsługiwanych platform.

Zauważ, że obraz rpi3 jest nadal 32-bitowy, chociaż postęp jest robiony na obrazie 64-bitowym.

Kyle
źródło
Czy to nadal prawda?
abourget
Dziękuję za pytanie - zaktualizowałem odpowiedź niewielką aktualizacją :).
Kyle
2
Czy mogę zasugerować, aby podać link do miejsca, w którym można zaobserwować ten postęp? W ten sposób ludzie nie muszą pytać co miesiąc, czy jest obsługiwany, czy nie.
Howie,
1
Obawiam się, że nie ma takiego linku. Najlepsze, co mogę zaoferować, to kanał #snappy na freenode.
Kyle
Właśnie zaktualizowałem odpowiedź, aby wskazać, że rpi3 jest teraz oficjalnie obsługiwanym urządzeniem dla Ubuntu Core.
Kyle