Maksymalny prąd na każdym pinie GPIO dla Raspberry Pi 3 Model B

13

Czy ktoś wie, jaki jest maksymalny prąd wejściowy / wyjściowy dla poszczególnych pinów GPIO?

Idealnie dobrze, jeśli ktoś może wskazać mi arkusz danych Broadcom BCM2837, którego z jakiegoś powodu nie mogę nigdzie znaleźć. (Udało się znaleźć tylko BCM2835, który dotyczy Pi 1 ...)

Russell Sim
źródło
2
Nawet jeśli wydaje się, że Twój prąd mieści się w granicach urządzenia, każda usterka urządzenia, którym jeździsz, może spowodować przepływ znacznego prądu na co najmniej jeden dziwny i szkodliwy sposób. Rozważ użycie tranzystorów kontrolowanych przez GPIO do sterowania urządzeniem o wysokim obciążeniu.
Przywróć Monikę - ζ--

Odpowiedzi:

8

Zakładając, że styki GPIO Pi 3 są takie same, jak styki Pi 2, które widziałem, że są, to maksymalna moc wyjściowa wszystkich GPIO razem wynosi 50 mA. ( Źródło )

Jest to interpretacja dość szkicowej dokumentacji i faktycznie była limitem projektowym zasilacza, a NIE limitem układu (który NIE jest udokumentowany). Oryginalny Pi ma wbudowany liniowy regulator, który był ograniczony do 50 mA, ale B + i później mają przełącznik trybu przełączania, który może dostarczyć więcej. Specyfikacje elektryczne GPIO

Ale Pi 3 otrzymał uaktualnienie pod względem zasilania USB, więc można było używać większej ilości urządzeń USB wymagających dużej mocy bez zasilanego koncentratora. To, czy dotyczy to również GPIO, dopiero się przekonało.

Patrick Cook
źródło
1
„To, czy dotyczy to również GPIO, dopiero się okaże”. Jak w spalić Pi i zgłosić swoje wyniki? A może coś bardziej przyziemnego?
PNDA
1
@ PandaLion98 Nie wiemy, dopóki fundacja coś o tym nie powie lub ktoś tego nie przetestuje. Z przyjemnością to zrobię, gdy nadejdą moje 3, nie spaliłby Pi, po prostu nie zasiliłby urządzenia.
Patrick Cook
1
Więc w praktyce, jeśli chcesz uruchomić 6 diod LED przez piny GPIO przy skromnym 10mA, niszczysz Pi? Nie przeszkadza mi limit 16 mA na pin, ale całkowity 50mA jest naprawdę żałosny.
Pygmalion
5

Nie otrzymasz oficjalnej odpowiedzi.

Linia imprezowa zawsze była taka, że ​​nie należy pobierać więcej niż 16 mA z pojedynczego GPIO lub więcej niż 50 mA z GPIO jako całości.

Maksymalna moc wyjściowa szyny 3V3 to osobny problem. To jest więcej niż 50 mA na ostatnim Pisem (mam wrażenie, że może to być 500 mA przedłużone, ale trzeba by sprawdzić specyfikację układu konwertera używanego na Pisem, którego używasz).


ZMIENIONO DO DODANIA

Do mojej najlepszej wiedzy, na podstawie informacji Adafruit The 3V3 / 1V8 konwerter (jak myślę wykorzystywane na A +, B +, Pi2B, Pi3B) może dostarczyć do 1 wzmacniacza dzielonego między 3V3 i 1V8 (wewnętrznego) szyn.

joan
źródło
W jaki sposób połączony prąd jest dostępny dla szyny 3.3V jako osobny problem niż łączny prąd dla styków GPIO jako całości? Czy w tym względzie nie są zasadniczo takie same?
Bassinator,
@Bassinator GPIO nie są podłączone bezpośrednio do szyny 3V3. Gdyby były, byłyby raczej bezużyteczne, ponieważ zawsze byłyby wysokie. Są one włączane / wyłączane / w różne inne tryby za pośrednictwem wewnętrznego obwodu. Ten wewnętrzny obwód jest zaprojektowany tylko do obsługi około 50 mA.
joan
That internal [switching] circuitry is the part that can handle 50 mA- to ma sens. Widziałem jednak również od Gerta (podobno jednego z oryginalnych inżynierów RPi), że limit 50 mA jest na blok , którego jest 3. Czy nie byłoby to łącznie do limitu 150 mA? Dlaczego nie?
Bassinator
@Bassinator Wszystkie dostępne GPIO są w tym samym bloku (pad 0).
joan
1

Myślę, że możesz założyć, że ta część sprzętu nie została zmieniona (Inżynierowie ds. Układów scalonych są tak leniwi jak reszta z nas, więc jeśli nie ma powodu, aby zmieniać rzeczy, prawdopodobnie tego nie zrobią!) - oprócz zmiany rzeczy jak indywidualne cechy pinów, oznacza to, że oprogramowanie, które je konfiguruje (pliki „drzewa urządzeń” i interpreter dla config.txt) musi również zostać przepisane, co jest więcej pracy dla innych osób…! 8-)

SlySven
źródło