Szybkość karty micro SD Raspberry Pi 3

15

Czy przy nowej wersji Raspberry Pi 3 prędkość autobusu jest nadal ograniczona do około 20 MB na sekundę?

Chcę kupić w nim kartę micro SD i nie jestem pewien, czy powinienem wydać dodatkową kwotę na kartę UHS-3, która może uzyskać prędkość około 30+ MB / s.

Oskalacja
źródło

Odpowiedzi:

7

Nie było żadnych komentarzy (przynajmniej z tego, co widziałem) na gnieździe karty SD Pi oprócz tego, że jest to gniazdo cierne (jak Pi Zero), zamiast sprężynowej blokady. Można bezpiecznie założyć, że autobus jest nadal ograniczony do 20 Mb / s. Nie martwiłbym się o kartę UHS-3. Funkcje Pi 3 są wymienione tutaj.

Widzisz tutaj blokadę sprężyny: (na Pi 2)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

I szczelina tarcia tutaj: (na Pi 3)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Patrick Cook
źródło
poleciłbyś uhs-1 czy tylko klasę 10?
Oscalation
1
@Oscalation Zgodnie z tym: sdcard.org/consumers/speed przez SD Card Association, UHS-1 i klasa 10 mają tę samą prędkość. Osobiście używam kart klasy 4, ponieważ są one tańsze i piszą dla mnie wystarczająco szybko. Gdybym był tobą, kupiłbym klasę 10, jeśli naprawdę potrzebujesz prędkości, ponieważ UHS-1 są droższe. Jeśli naprawdę potrzebujesz pełnych 20 Mb / s, to idź dalej i zdobądź kartę UHS-3, ale zmarnujesz dodatkowe 10 Mb / s, do których zdolna jest karta. Uważaj jednak, wyższe prędkości wright zwykle oznaczają niższe prędkości odczytu.
Patrick Cook,
15

Szybkość operacji we / wy karty microSD jest dokładnie taka sama w przypadku Pi 3, jak w przypadku Pi 2, a głównym ograniczeniem (pod względem surowej przepustowości) jest fakt, że magistrala, na której działa, jest ograniczona do ~ 20 MB / s domyślnie lub ~ 40 MB / s, jeśli masz kartę UHS i przetaktowałeś czytnik kart .

Pamiętaj, że podkręcenie czytnika kart powoduje, że mniej niezawodne karty microSD mogą się wypalić i mogą spowodować całkowitą utratę / uszkodzenie danych, więc jeśli podkręcisz czytnik, robisz to na własne ryzyko!

To powiedziawszy, przetestowałem ogromną różnorodność kart microSD na Pi 2 i Pi 3, zarówno przy normalnym taktowaniu, jak i podkręconym, i stwierdziłem, że obecne najlepsze karty (takie jak Samsung Pro +, SanDisk Extreme i Extreme Pro oraz Samsung Evo +) może osiągnąć sekwencyjne prędkości odczytu / zapisu 40 MB / si losowe prędkości zapisu 2-4 MB / s.

W większości przypadków Pi losowe prędkości odczytu / zapisu będą miały większy wpływ na wrażenia i pod tym względem nawet najszybsza karta microSD nie jest w stanie dotknąć wydajności najwolniejszego napędu dyskowego lub SSD, którego można użyć na normalnym komputerze.

geerlingguy
źródło
1
Zaktualizowałem swoje ustalenia dla 2018 roku i modelu Raspberry Pi model 3 B +: Porównanie wydajności karty microSD Raspberry Pi - 2018 .
geerlingguy
Zaktualizowałem swoje ustalenia dla 2019 r. I Raspberry Pi 4 model B: Porównanie wydajności karty microSD Raspberry Pi - 2019 .
geerlingguy,
2

Istnieje wiele bezczynnych spekulacji na temat prędkości karty SD. Wszystkie standardy dla kart 6/10 itp. Gwarantują minimalną prędkość zapisu. Jest to głównie związane z nagrywaniem wideo lub podobnymi czynnościami zapisu danych w seriach.

O ile nie regularnie zapisujesz duże pliki, nie ma różnicy, a jak mówi Patrick Cook, wyższe prędkości zapisu mogą nastąpić kosztem odczytu, co jest bardziej znaczące dla większości aplikacji Pi. Nie widzę różnicy między kartami 4/6/10.

Normy nie określają prędkości odczytu, które różnią się w zależności od producenta karty.

Wszystko to należy wziąć z odrobiną soli. Większość (jeśli nie wszyscy) producentów nie zaleca używania kart SD w systemie operacyjnym.

Milliways
źródło
0

Możesz skorzystać z szybkich kart SD do zadań tworzenia kopii zapasowych / instalacji w trybie offline i ponownie użyć ich do następnej generacji pi z szybszym IO

Zacier
źródło
-1

Jeff Geerling publikuje na swoim blogu kilka obszernych testów: Porównanie wydajności kart microSD Raspberry Pi - 2015 , to zbyt wiele informacji, aby odpowiednio je podsumować, ale karty Samsung EVO + i Pro + są liderem pod względem szybkości.

Martin Rommel
źródło
2
Witamy w Raspberry Pi! Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Steve Robillard
To jest tylko odpowiedź na link. Linki, prawie nieuchronnie, umierają z czasem, więc kiedy tak się stanie, twoja odpowiedź nie będzie szczególnie pomocna. Jeśli możesz podać streszczenie treści linków, znacznie poprawiłoby to przydatność linku.
Greenonline,
1
Jako autor wspomnianego wpisu mogę powiedzieć, że utrzymuję linki aktywne od ponad 15 lat, upewniając się, że zawsze dodam przekierowania, jeśli zawartość się zmieni. To powiedziawszy, bardzo niewielu autorów stron internetowych jest tak samo zaangażowanych w nie łamanie sieci jak ja, więc opublikuję inną istotną odpowiedź z dodatkowymi informacjami tutaj :)
geerlingguy