Zasilanie Raspberry Pi i innych urządzeń USB za pośrednictwem jednego koncentratora USB

14

Kupiłem zasilany 7-portowy hub USB, który ma 7 portów pobierania danych, 1 port przesyłania danych i jeden port zasilania.

Moje pytanie brzmi: czy mogę podłączyć zarówno Raspberry Pi, jak i urządzenia USB, których chcę używać z Raspberry Pi, i zasilić je przez przykładowy hub USB, który mam. Czy to możliwe?

Edytować

Aby wyjaśnić, chcę zasilać RPi przez micro USB z jednego z gniazd USB od koncentratora, a nie przez port USB RPi.

Sudar
źródło
Zobacz to pytanie . Nie można zasilać Raspberry Pi przez porty USB.
Jivings,
2
@Jivings Nie jestem pewien, czy OP chce zasilać RPi przez porty USB. Myślę, że chce zasilać swoje RPi za pomocą wejścia micro USB i użyć koncentratora USB, aby podłączyć więcej niż dwa urządzenia do RPi.
Morgan Courbet
Zredagowałem pytanie, aby wyjaśnić. Chcę zasilać przez port RPi z mikrofibry.
Sudar
Z którego koncentratora USB korzystasz? Może możemy dodać informacje o Twoim hubie do strony zweryfikowanych urządzeń peryferyjnych?
Steven Devijver

Odpowiedzi:

11

Możliwe jest zasilanie RPi przez hub USB na dwóch warunkach:

  • piasta nie pobiera wstecznie : jest to łatwe do przetestowania; wyjmij kartę SD, podłącz port USB RPi (nie port micro USB) do koncentratora. Jeśli dioda RPi nie pojawia się na hubie, nie jest pobierana. Jeśli koncentrator pobiera informacje zwrotne, nie można używać tego koncentratora z RPi.

  • zasilacz koncentratora jest wystarczająco mocny : niektóre koncentratory USB są wyposażone w zasilacz 1 A. Mój ma zasilacz 2,4 A, który wystarcza na RPi, pasywny HD i klucz Wi-Fi.

Zobacz listę zweryfikowanych koncentratorów USB: http://elinux.org/RPi_VerifiedPeripherals#Working_USB_Hubs

Steven Devijver
źródło
To przydatna informacja - robiłem to z moim Pi od jakiegoś czasu, ale nie wiedziałem o problemie z cofaniem się. Zaletą jest oczywiście to, że potrzebujesz jednej wtyczki dla kilku urządzeń peryferyjnych i Pi razem.
Mick Sear
1
@steven Wydaje się, że w przypadku tablic rev 2.0 karmienie wsteczne nie jest już problemem raspberrypi.org/archives/1929
Sudar
3

To jest możliwe. Obecnie zasilam dwa malinowe pis i zewnętrzny przenośny dysk twardy 1 TB z jednego koncentratora USB ( link ).

Bala Clark
źródło
Dziękuję za potwierdzenie. BTW, czy można również uzyskać dostęp do dysku twardego z RPi, ponieważ jest on podłączony do tego samego koncentratora?
Sudar
Tak, właśnie zasilam główne złącze hubów z powrotem do RPI, a napęd USB jest automatycznie montowany przez Raspbian. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jeśli chcesz automatycznie montować, musisz mieć GUI również działające na RPI.
Bala Clark,
Dziękuję za potwierdzenie. Spróbuję to zrobić także sam.
Sudar