Pi dla Hangoutów Google+

14

Próbuję dowiedzieć się, czy Pi może współpracować z Hangoutem Google+. Chyba nie, ale zastanawiam się, czy ktoś próbuje sprawić, żeby zadziałało. Czy nowa wersja kamery ułatwi to? Chcemy skonfigurować specjalną stację Pi dla osób, które będą organizować Hangouty Google.

pfhyper
źródło
2
To jest świetny pomysł.
Jivings
1
Mogłoby to być możliwe z HTML5, wideo i wtyczką do kamery internetowej (śmiem powiedzieć, Java), ale musi istnieć API lub sterownik dostępny dla kanału wideo. Możesz spróbować dostać coś takiego jak <X> YAWCAM </X> do pracy z Pi? Potem jesteś jedną nogą w drzwiach. Ale to raczej samodzielna strona internetowa. Nadal musisz jakoś zintegrować się z interfejsem API Hangouta Google? Powodzenia
Piotr Kula,
1
próbujesz użyć PI do prowadzenia swoich hangoutów lub być bezgłowym uczestnikiem wideo / audio hostowanych hangoutów? Nie. 1 odbywa się dość łatwo; Nie. 2 może stanowić problem. Jeśli spróbujesz użyć Hangouta po raz pierwszy w Chrome, poprosi Cię on o zainstalowanie wtyczki audio / wideo, biorąc pod uwagę, że zakładam, że nie będzie to jedna linijka związana z HTML5. Poza tym kamery USB z RPI dadzą Ci ~ 10 klatek na sekundę, co jest znacznie poniżej oczekiwań większości użytkowników, więc możesz poczekać na kamerę RPI, aby uzyskać płynny obraz.
abolotnov

Odpowiedzi:

2

Tylko jedna głowa, że ​​Pi nie ma dźwięku; potrzebujesz karty dźwiękowej USB. Możesz go jednak odebrać skądinąd jak Amazon - na Hangoucie G + nawet te naprawdę tanie będą w porządku.

anaksymander
źródło
2
więc nie ma w nim wideo :) Myślę, że i tak będą korzystać z kamery internetowej i tam jej mikrofon się przyda.
abolotnov
Pytanie wspomniane przy użyciu nadchodzącej kamery RPi do wejścia wideo; tylko wskazując, że to rozwiązanie nie pozwala na dźwięk. Zamieściłbym to jako komentarz, ale najwyraźniej nie mogę jeszcze dodawać komentarzy.
anaximander
1
Wiele kamer ma także mikrofony. I są digitalizatory wideo z wejściami stereo audio, kompozytowymi i svideo w jednym pudełku, których można użyć do podłączenia zestawu analogowego.
XTL,
0

Spędziłem dzień próbując korzystać z Google Hangouts. Najpierw próbowałem zainstalować Chromium OS V0.5. Spowodowało to uruchomienie czarnego ekranu na moim RPi2. Na podstawie wszystkich raportów nie jestem z tym sam… jest dość błędny.

Następnie zainstalowałem Raspbian i przeglądarkę Chromium . Hangouty działają dobrze, ale miałem opóźnienie audio rzędu 0,5 sekundy i asynchroniczne opóźnienie wideo rzędu 1–1,5 sekundy, więc się poddałem. Najwyraźniej to opóźnienie jest również powszechne. Jestem całkiem pewien, że Hangouty są zdecentralizowane / P2P, ale doświadczyłem tego opóźnienia nawet w tym samym intranecie.

Jako uzupełnienie:

  • Skype nie jest dostępny dla Pi. Nie ma kompilacji ARM, a wersja internetowa nie oferuje wtyczki Linux do czatu wideo.
  • Jitsi również nie jest dostępny w języku Raspbian (brak zależności) i zawsze był dla mnie super-glitchy na moim normalnym komputerze.
  • Wypróbowałem Ekiga na swoim normalnym komputerze, a jakość była tak okropna, że ​​nawet nie wypróbowałem jej na Pi (chociaż dobrze się zainstalowała).
Krogulec
źródło