Które karty SD są kompatybilne?

66

Witryna http://www.raspberrypi.org/quick-start-guide mówi:

Będziesz potrzebował karty SD z fabrycznie załadowanym systemem operacyjnym, aby móc uruchomić Raspberry Pi. Zalecana jest marka (nie ogólna) karta klasy 4 o pojemności 4 GB lub większej. Aby uzyskać obraz karty SD oraz instrukcje dotyczące flashowania karty SD z komputera z systemem Linux lub Windows, odwiedź stronę http://www.raspberrypi.org/downloads .

Które karty SD są kompatybilne z Raspberry Pi?

Cade Roux
źródło
2
Właściwie wszystkie z nich są kompatybilne. Używam karty SDHC Sandisk 8 GB klasy 10 UHS-1, która jest obecnie najlepsza na rynku. Właściwie możesz mieć problemy z uruchomieniem niektórych kart SD, ale sprawdź to pytanie, jak to naprawić.
Itay Grudev
1
Właśnie zauważyłem, że moja karta SD to tak naprawdę klasa 2. Ups. Do tej pory działało dobrze.
Jivings
Właśnie pomyślnie aktywowałem najnowszą wersję Raspbian (2014-01-07-wheezy-raspbian) na 64 GB SDHC klasy 10 Ultra Sandisk

Odpowiedzi:

56

To najbardziej autorytatywna lista . Osobiście kupiłem Transcend TS8GSDHC10 , ale nadal czekam na moją Raspberry Pi.

Musisz być ostrożny i skorzystać z linku, ponieważ zgłoszono problemy z osobami korzystającymi z microSD w adapterach SD, a także z niektórymi kartami SD wyższej klasy / prędkości, które mają problemy z szybkością przesyłania danych, więc odsyłam do tego linku przed zakupem nowa karta SD.

EdChum
źródło
0

Użyj karty pamięci klasy 10 o pojemności co najmniej 16 GB, aby uzyskać lepsze wrażenia podczas użytkowania.

Sohan Arafat
źródło