Raspberry pi 3 nie ma na liście wlan0 - brak łączności bezprzewodowej

11

Właśnie dostałem mój pi3 wczoraj i po wyjęciu z pudełka wifi działało z retropie. Przeprowadziłem kilka aktualizacji i gdzieś po linii wlan0 / wifi przestało działać. Ponieważ zadziałało, nie sądzę, aby były problemy z moim routerem / modemem.

Kiedy wykonuję iwconfig, wyświetla lo i eth0, ale nie wlan0. Próbowałem sflashować kartę SD za pomocą kandydata do wydania retropie 3.8.1 i 4.0 i oba wykazały to samo zachowanie. Potem wypróbowałem NOOB (raspberian) i to samo robi. Gdy ikona sieci znajduje się w prawym górnym rogu, wyświetla się komunikat „Nie znaleziono interfejsów bezprzewodowych”.

Wydaje się, że wykracza to poza systemy operacyjne, więc wydaje się, że to bios czy coś takiego. Tak jak powiedziałem, właśnie to dostałem i jestem nowy w pi.

Próbowałem:

  • sudo apt-get update
  • sudo apt-get dist-upgrade
  • sudo apt-get upgrade
  • aktualizacja sudo rpi
  • modyfikowanie / etc / network / interfaces (przywróciłem to ustawienie domyślne)
  • lsusb (wymienia mysz / klawiaturę / ethernet / standardowe microsystesms / linux Foundation 2.0 root hub), ale nie bezprzewodowy
  • sudo iwlist wlan0 scan (mówi „Interfejs nie obsługuje skanowania”)

Widzę wiele podobnych problemów, ale wydają się być z kluczami Wi-Fi. To jest pi 3, więc to nie jest problem.

Każda pomoc byłaby bardzo doceniana.

Aktualizacja :
Próbowałem: Nie znaleziono oprogramowania bezprzewodowego z Wi-PI na Raspberry Pi? bez szczęścia.

Aktualizacja :
Znalazłem 2 inne wątki na raspberrypi.org, które opisują to samo zachowanie. Oba mają sugestie, które wypróbowałem, ale nie mają odpowiedzi ani nie były w stanie rozwiązać mojego problemu. Napisałem oba w nadziei, że wskrzeszę te wątki.

https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=28&t=138629&start=25 (3/4/2016)

https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=63&t=139866&p=1014512#p1014512 (3/12/2016)

Oto jak sflashowałem moje karty SD. Mam kartę SD o pojemności 128 GB, więc postępowałem zgodnie z tymi instrukcjami https://www.raspberrypi.org/documentation/installation/sdxc_formatting.md :

W przypadku NOOBS - pobierz zip, rozpakuj, użyj SD Formatter, aby pozbyć się partycji, użyj guiformat, aby dostać się do fat32, skopiuj rozpakowane pliki NOOBS.

W przypadku retropie formatowanie karty było takie samo (SD Formatter, guiformat), ale następnie używam programu win32diskimager do umieszczania obrazów na karcie SD. Są to dwa świeże obrazy z sekcji pobierania retropie. Wersje 3.8.1 i 4.0 rc1. Użyłem dokładnie tego samego obrazu z 3.8.1 do flashowania za pierwszym razem, jak robiłem to później. Próbowałem jednak pobrać kolejną kopię, która nie działała - to samo zachowanie.

Todd Horst
źródło

Odpowiedzi:

5

Podczas rozruchu możesz zobaczyć coś takiego

Started Disable WiFi if county not set

To robi dokładnie to, co mówi, jeśli nie masz ustawionego kraju, twój wlan0 jest wyłączony.

Najpierw musisz ustawić swój kraj. Po uruchomieniu i zalogowaniu się wprowadź konfigurację

sudo raspi-config

Wybierz opcję, 4 Localization Optionsa następnie 14 Change Wi-Fi Countryi ustawić swój kraj. Po ponownym uruchomieniu wlan0pojawi się. Pamiętaj, że Started Disable WiFi if county not setbędzie on nadal wyświetlany podczas uruchamiania, ale dopóki wybrany zostanie Twój kraj, nie zostanie wyłączony.

Bonus: W trakcie raspi-configwybierz, Network Optionsa następnie Wi-Fiprzejdź dalej i ustaw swój identyfikator SSID i hasło

lightswitch05
źródło
1
O dziwo, po tym jak nie korzystałem z mojego RPi3 przez prawie 6 miesięcy i nie uruchomiłem go w nowym środowisku, nagle Wi-Fi zostało utracone. Interfejsy, które nie są już dostępne. Rzeczywiście, używając raspi-configi nawigując do, Network Optionsa następnie: (a) N2 Wi-Fi- Wprowadź SSID i hasło oraz (b) N3 Netwrok interface names- Włącz przewidywalne nazwy interfejsów sieciowych *. Jednak nadal występują problemy z łącznością WPA-PSK.
not2qubit
2

Jeśli WiFi nie wyświetla się z obrazami stockowymi, powinien to być problem sprzętowy. Możesz sprawdzić dmesgdane wyjściowe, aby sprawdzić, czy zgłoszony został dokładny problem.

Spróbuj uruchomić RPi bez podłączonego do niego zewnętrznego sprzętu i sprawdź, czy WiFi się pojawi. Jeśli nie, zdobądź zastępczą płytę lub kup klucz Wi-Fi.

Dmitrij Grigoriew
źródło
1
sudo lshw -shortjest również przydatny do wyświetlania listy wykrytych urządzeń. Mam jeden RPI3, w którym sprzęt Wi-Fi po prostu się nie pokazuje.
jwmullally
1
Ten sam problem, co OP podłączony do klucza WiFi i zaczął działać. Jestem po prostu rozczarowany, że adapter OOTB WiFi mojego RasPi zmarł. OP powinien rozważyć odesłanie ich z powrotem, ponieważ było nowe, i uzyskać zamiennik.
Cleanshooter,
0

Zwykle nie przejmuję się takimi pytaniami, ale nie ma innych odpowiedzi.

  1. Jeśli zadziałało wcześniej, po prostu wróć do kopii zapasowej - którą zawsze powinieneś zrobić przed każdą zmianą. Jeśli nie masz kopii zapasowej, zacznij od nowa.

  2. Nie uruchamiaj rpi-update„W normalnych okolicznościach NIGDY nie trzeba uruchamiać aktualizacji rpi, ponieważ zawsze prowadzi ona do najnowocześniejszego oprogramowania układowego i jądra, a ponieważ może to być wersja testowa, nie można uruchomić RPi”. https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?p=916911#p916911

PS lsusbnie pokaże się, ponieważ WiFi nie jest na interfejsie USB.

Milliways
źródło
1
Przez kopię zapasową masz na myśli kartę SD? Jeśli tak, to nie jest problem, próbowałem flashować kartę SD z powrotem na mój oryginalny obraz (który początkowo działał), a także kilka innych (nowsza wersja retropie i NOOBS). Czy jest coś poza aktualizacją rpi, która pozostaje (przechowywana na płycie) niezależnie od systemu operacyjnego załadowanego na kartę SD?
Todd Horst,
@ToddHorst Nie powinno być nic innego - zakładając, że tworzenie kopii zapasowych i przywracanie przebiegają poprawnie, a ponieważ nie określono sposobu tworzenia kopii zapasowych i przywracania, nikt nie może wiedzieć.
Milliways,
1
Milliways dziękuję za pomoc. Zaktualizowałem post, aby wyjaśnić proces flashowania. Zobaczysz, że użyłem do tego zalecanego procesu.
Todd Horst,
0

Po pierwsze, jestem również nowy w Raspberry Pi. Powiedziawszy to, właśnie rozwiązałem dokładnie ten problem na moim malinowym pi 3. Nie wiem, czy to zadziała, ale tak właśnie zrobiłem.

sudo iwlist wlan0 skanuj wygląd tego IE: IEEE 802.11i / WPA2 Wersja 1 WPA2 nie jest zawsze obsługiwane w moim przypadku, nie było. Musiałem dostać się bezpośrednio do routera i zmienić ustawienia z WPA2 na WPA i to rozwiązało problem, że byłem 2 minuty po

Pismurf
źródło