Czy XBMC jest systemem operacyjnym?

12

Czy XBMC dla Raspberry Pi to system operacyjny?

Czy może jest zbudowany na innym, takim jak Debian ?

PriestVallon
źródło

Odpowiedzi:

12

XBMC nie jest systemem operacyjnym, ale wieloplatformowym odtwarzaczem multimediów. Potrzebuje istniejącego systemu operacyjnego do zainstalowania i uruchomienia.

Ze strony internetowej XBMC:

XBMC to wielokrotnie nagradzany darmowy odtwarzacz multimedialny typu open source (GPL) i centrum rozrywki dla mediów cyfrowych. XBMC jest dostępny dla systemów Linux, OSX i Windows. Utworzony w 2003 r. Przez grupę podobnie myślących programistów, XBMC to projekt non-profit prowadzony i rozwijany przez wolontariuszy z całego świata. Ponad 50 programistów przyczyniło się do powstania XBMC, a ponad 100 tłumaczy pracowało nad rozszerzeniem jego zasięgu, udostępniając go w ponad 30 językach.

milancurcic
źródło
3

Mały dodatek do odpowiedzi IRO-bota, ktoś spakował XMBC razem jako obraz Raspberry Pi: http://www.raspbmc.com/about/

AJefferiss
źródło
1

Jako dodatek do dodatku: Próbowałem Raspbmc / XBMC, aby połączyć się z moim serwerem multimediów Plex na moim serwerze Synology NAS . Jestem zaskoczony, jak dobrze się spisuje.

W rzeczywistości sprawdziło się tak dobrze, że stał się moim głównym odtwarzaczem multimedialnym, a ja kupiłem nowe Raspberry Pi do moich innych projektów.

Chris Markwick
źródło
1

Możesz wypróbować Raspbmc , XBian lub OpenELEC dla XBMC na Raspberry Pi. Wszystkie kompilują wersję Raspberry Pi opartą na Raspbian, która koncentruje się na wydajności na Raspberry Pi. Do tej pory odkryłem, że Raspbmc jest najbardziej bogaty w funkcje, ale XBian też się rozwija.

Robert
źródło