Gdzie mogę udostępnić moje fajne skrypty?

13

Napisałem kilka (co uważam za fajne) skryptów bash (specyficznych dla Raspberry Pi) i chciałbym podzielić się nimi ze społecznością.

Czy istnieje strona podobna do jsfiddle, w której mogę umieścić skrypty?

Być może nawet witryna społecznościowa oparta na chmurze byłaby do tego odpowiednia, może w stylu wiki . Czy ktoś wie o takim?

Właśnie dodałem bardzo krótki skrypt do JSFiddle, aby sprawdzić, czy zadziała. Daj mi znać, jeśli z tego skorzystacie. A może to okropny pomysł.

Jim
źródło
5
Jeśli zrobią coś pożytecznego, możesz zadać i odpowiedzieć na własne pytanie, np. Q. jak zrobić X na Raspberry Pi. A. Oto jak zrobić X na Raspberry Pi.
joan
3
github i możesz je opublikować, pisząc post na naszym blogu.
Steve Robillard,
@joan Zrobiłem pytanie i odpowiedź na osobne części fajnych skryptów, które stworzyłem tutaj i na unix.stackexchange, ale szukałem bardziej dedykowanej strony, aby połączyć to wszystko w jedno - nie wyglądając na powtarzam się.
Jim,
4
Pokaż je dziewczynom na pierwszych randkach.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Ghanima

Odpowiedzi:

13
  1. Github.com
  2. gitlab.org
  3. bitbucket.org

gdziekolwiek naprawdę związany kod

Patrick
źródło
Dzięki, szukałem czegoś zaprojektowanego specjalnie dla RPi.
Jim,
cóż, fajną rzeczą jest github, ja sam mam wiele programów na github specjalnie dla RPI 2b, dzięki czemu każdy może się przydać w razie potrzeby :)
Patrick
Wspaniale, udostępnij link do wiadomości. Powodem, dla którego unikam githuba, jest to, że nie do końca go „rozumiem”. Może zły powód, aby tego uniknąć - wiem. Jestem typem faceta, który lubi JS na JSFiddle i PHP na PHPFiddle itp.
Jim
github.com/ppigmans tylko prostych lekkich programów, instalatorów, GUI i poprawki innych programów
Patrick
och i Project-trinity na mojej pierwszej stronie to AI WIP
Patrick
9

Aby mieć podobny do jsfiddle link do udostępniania skryptów, utwórz konto Github i zapisz skrypty jako GIST: https://gist.github.com/ W razie potrzeby będziesz mógł je aktualizować w przyszłości.

Jeśli chodzi o miejsce do ich opublikowania, myślę, że szukasz niewłaściwej rzeczy. Chcesz miejsce do dzielenia się malinami, a nie Raspberry, prawda? RaspberyPI to tylko komputer, jeśli działa na innym systemie operacyjnym, twoje skrypty mogą nie pasować.

Możesz znaleźć miejsce do udostępniania linków do skryptów w https://www.raspberrypi.org/forums/viewforum.php?f=66 lub https://www.raspberrypi.org/forums/

Paulo Amaral
źródło
Masz rację, to jest dla Raspbian i nie działałoby na innych O / S RPi, jednak jednocześnie niektóre polecenia nie działałyby na dystrybucjach Linuksa innych niż RPi. Jednak, jak wspomniano w OP, chciałbym mieć miejsce skoncentrowane na RPI dla skryptów bash. Chyba powinienem był użyć „dowolnych” skryptów, a nie „bash”, aby uwzględnić skrypty napisane dla innych dystrybucji RPi.
Jim
6

Jednym z miejsc, do którego można się udać - jeśli zależy ci na wyjaśnieniu tych skryptów - byłby nasz oficjalny + blog Piversify :

Piversify to blog poświęcony Raspberry Pi, napisany przez członków społeczności raspberrypi.stackexchange.com.

Oto procedura wnoszenia wkładu.


+ Piversify nie jest hostowany ani w żaden inny sposób powiązany z samą StackExchange lub Stack Exchange Inc. Jest po prostu prowadzony przez społeczność i jej moderatorów tutaj, nie będąc prawnie związany z StackExchange.

Ghanima
źródło
Sprawdzę to - tumblr zablokowany w moim biurze :-(
Jim
dlaczego blog jest oficjalny, a nie tylko oficjalny?
Jaromanda X
@JaromandaX, Piversify to blog poświęcony Raspberry Pi, napisany przez członków społeczności raspberrypi.stackexchange.com. Nie jest jednak hostowany ani łączony w inny sposób z samą StackExchange lub Stack Exchange Inc. Więc jest po prostu prowadzony przez społeczność i jej moderatorów tutaj, bez prawnego powiązania z StackExchange.
Ghanima
Dzięki - ja zawsze wyglądają dwa razy, gdy widzę kursywą wypowiedzi w tym stylu - teraz będę spojrzeć: p
Jaromanda X
1

Dlatego z frustracją zrzuciłem razem małą stronę z jednym skryptem.

To bardzo statyczna strona. Planuję dodać do niej sekcję komentarzy, ale na razie jest to w dużej mierze nieinteraktywne.

Jeśli masz jakieś uwagi (pozytywne lub negatywne), daj mi znać.

http://bash.blyzz.com/

Mam nadzieję, że na stronach wymiany stosów nie przeszkadza mi naśladowanie niektórych stylizacji.

Jim
źródło
1

Miałem te same pomysły przed i po kilku badaniach, ale odkryłem, że możemy udostępnić je jako projekt open source w Github .

Właśnie dlatego stworzyłem nowe repozytorium w tym celu i każdy może w nim uczestniczyć.

Jest to projekt wykorzystania Raspberry Pi & Co do użytku domowego.

Jeśli jest to dla Ciebie interesujące - skorzystaj z tego linku .

Roman Mścisławow
źródło