Jak włączyć Raspberry Pi po wyłączeniu?

70

Mój Raspberry Pi obsługuje OpenELEC. XBMC ma przycisk zasilania w lewym dolnym rogu, w którym mogę wyłączyć Raspberry Pi. To działa dobrze, ale nie mogę wymyślić, jak włączyć to ponownie po wyłączeniu. Jedynym sposobem, aby zacząć to od nowa, jest wyciągnięcie wtyczki i ponowne podłączenie, ale nie może to być jedyny sposób, aby to zrobić.

Czy muszę w tym celu utworzyć własny przycisk zasilania sprzętowego, czy mogę go włączyć w inny sposób? Chciałbym mieć jakiś pilot, aby go włączyć.

Babeczka
źródło
1
Wake on lan jest jedyną rzeczą, o której mogę myśleć
Meer Borg,
5
WoL jest dostępny w kontrolerze LAN - ale nie jest do niczego podłączony. Więc to nic nie robi :( Fundraiserzy stwierdzili, że WoL będzie rozważany w nowszej wersji. Od wersji c nadal nie możemy go używać. Jedyne, co mogę wymyślić, to zewnętrzne mcu, takie jak Tiny, które w jakiś sposób uruchomiło odcięcie zasilania i dostarczenie go ponownie To dość duży niedopatrzenie, że nie można zdalnie włączyć Pi :(
Piotr Kula

Odpowiedzi:

36

Wersja 2 płyty Raspberry Pi ma otwory na płycie do podłączenia przełącznika resetowania . Możesz przylutować tam dwa piny zworki, a następnie podłączyć przycisk. To powinno zrestartować Raspberry Pi.

Po wyłączeniu Raspberry Pi płyta i porty USB będą nadal zasilane, nawet jeśli procesor nie jest uruchomiony. Jeśli ma to dla ciebie znaczenie, istnieje projekt Kickstarter , który konstruuje prawdziwy przełącznik zasilania, dzięki któremu Pi może się wyłączyć z oprogramowania.

Źródło tych linków.

Frepa
źródło
Na RPI 2 otwory są oznaczone jako RUN: raspberrypi.stackexchange.com/questions/29339/…
Ciro Santilli 新疆 改造 中心 法轮功 六四 事件
13

Możesz uruchomić bezczynny Raspberry Pi za pomocą pinów GPIO. Wystarczy podłączyć styk 5 do uziemienia. Albo przełącznikiem, albo zworką.


Ponadto można również użyć tego samego styku / przełącznika, co wyłącznik. Potrzebujesz do tego tylko prostego obwodu, rezystora i skryptu w języku Python . Zobacz następujący przykład (źródło w języku niemieckim); Używam tego do mojego Raspberry Pi i działa dobrze. Właśnie opuściłem diodę LED, ponieważ jej nie potrzebowałem.

Źródło: Hoch- und runterfahren mittels Taster (w tym dioda LED stanu)

Christoph Daum
źródło
potrzebujesz do tego działającego skryptu Pythona, a gdy RPi zostanie zamknięte, prawdopodobnie nie będzie uruchomiony żaden skrypt Pythona, co sprawi, że twoje porady będą bezużyteczne.
lenik
4
Nie. Skrypt Pythona służy wyłącznie do zamykania. Ponieważ nie było to pytanie, nie podałem go szczegółowo ani nie przetłumaczyłem. Ten przykład, o którym mówiłem, ma dwie rzeczy. Z jednej strony użyj domyślnego zachowania RPI, że połączenie między pinem 5 a masą (na przykład pin 6) powoduje wzrost mocy. A po włączeniu uruchamia skrypt w języku Python, szukając sygnału wysokiego na pinie 5, aby zainicjować zamknięcie. Korzystam z zasilania za pomocą przycisku zasilania, który zostawiłem ze starej obudowy komputera. Ale każdy kawałek drutu łączącego styk 5 i 6 robi tę samą sztuczkę. Ale to wymaga darmowego GPIO.
Christoph Daum
6

Jeśli chcesz użyć zdalnego kontrolera do włączenia RPi, sugeruję następującą konfigurację:

Kup fotodiodę na podczerwień, a nawet lepiej, fototranzystor na podczerwień i podłącz go do styku 5 i GND. Działa jak przycisk. Gdy odbiera wiązki IR z pilota, zwiera, a zatem łączy Pin 5 z GND, a więc RPi włącza się.

Na szczęście zwarcie pinu 5 do GND nie ma żadnego wpływu podczas normalnej pracy RPi; jednak po wyłączeniu RPi można użyć pilota na podczerwień, aby włączyć RPi.

Z tej konfiguracji korzystam obecnie na urządzeniach naszych firm;)

Omid1989
źródło
5

Wystarczy podłączyć Raspberry Pi do portu USB telewizora! (jeśli twój telewizor ma taki). Zrobiłem to i działa bezbłędnie. :)

Ravi Desaraju
źródło
2
Witamy w Raspberry Pi Stack Exchange! To naprawdę nie odpowiada na pytanie, ponieważ podłączenie Pi do portu USB w telewizorze jest kolejną formą tego, czego OP nie chce robić (podłącz / odłącz do zasilania).
RPiAwesomeness
5
@RPiAwesomeness - to wcale nie to, co przeczytałem z pytania - raczej ts nie chciał tego robić ręcznie. W ten sposób Pi włączy się ponownie, gdy uruchomi się telewizor, prawdopodobnie za pomocą pilota, i właśnie tego chciał TS.
Bex
2
Widzę, skąd pochodzisz i z tego POV ta odpowiedź ma sens. Myślę, że jeśli zredagowałeś swoją odpowiedź, aby dołączyć to oświadczenie, byłoby to znacznie poprawione. W chwili obecnej odpowiedź wygląda tak, jak wspomniałem, po prostu kolejna forma wtyczki / odłączenia.
RPiAwesomeness,
2
Problem polega na tym, że włącza Raspi zawsze, gdy telewizor jest włączony. Telewizor jest również włączony, jeśli grasz w gry na Playstation lub oglądasz telewizję z dekoderem. A jeśli wyłączysz telewizor po zakończeniu gry, OpenElec ulega awarii, ponieważ telewizor nie inicjuje czystego wyłączenia.
ceving
1
Tak, to kilkuletnia odpowiedź i nie jestem pewien, czy odpowiada na pytanie OP, ale i tak jestem entuzjastycznie nastawiony, ponieważ jest to genialnie proste rozwiązanie, które pięknie działało w moim przypadku użycia i pozwoliło mi uniknąć problemów z lutowaniem zmiana na moje RPi Zero.
Liczne
4

Raspberry Pi nie można uruchamiać zdalnie przez sieć LAN ani za pomocą timera.

Może możesz użyć zdalnie sterowanego przełącznika zasilania do zasilania Raspberry Pi? Nigdy ich nie używałem, ale są na sprzedaż.

mroczny
źródło
Albo to albo utworzysz własny przycisk zasilania / przełącznika, jak sugerowałeś. W szczególności należy użyć przycisku / przełącznika, który zamyka obwód elektryczny, gdy nie jest wciśnięty, i otwiera go po naciśnięciu. Wtedy musiałbyś po prostu nacisnąć przycisk, ale musiałbyś wstać
TimothyP
To już nie jest poprawne ( było poprawne 6 lat temu, kiedy zostało opublikowane): teraz, gdy istnieje obsługa POE dla PI, jeśli jest on podłączony do przełącznika POE, poprzez wyłączenie i ponowne włączenie portu, do którego Pi jest podłączony Przełącznik POE, możesz zimnie uruchomić Pi, nawet jeśli został wyłączony, sudo systemctl poweroffjak opisano w mojej odpowiedzi poniżej tego.
F1Linux
2

Jeśli system został już zatrzymany za pomocą przycisku w XBMC, wyciągnięcie kabla zasilającego i ponowne włożenie jest nadal najłatwiejszym sposobem na włączenie Pi. To nie jest świetne, ale jest szybkie.

recantha
źródło
Masz rację - przepraszam, byłem zmęczony, gdy czytam pytanie :)
Usunę
Różni się od przycisku zasilania, porty USB mają żywotność na określonej liczbie wkładek. Przełącznik jest szybszy i trwalszy.
jiggunjer
Lifehack --- możesz odłączyć stronę kabla zasilającego, którego nie ma w Raspberry Pi. Brzmi to trywialnie, ale dla wielu osób bardziej intuicyjne jest odłączenie strony microusb, która przechodzi w PI, niż wygodniejsze gniazdo zasilania / standardowe USB.
Yrogirg,
1

Jak już powiedzieli inni plakaty, sprzęt Raspberry Pi nie ma wbudowanego kontrolera mocy, więc musisz polegać na dodatkach sprzętowych.

Jednym z rozwiązań byłaby płyta RemotePi, która jest podłączana do Raspberry Pi i umożliwia włączanie i wyłączanie OpenElec (lub innych dystrybucji XBMC) za pomocą dowolnego pilota na podczerwień, który już posiadasz (na przykład pilota telewizora lub DVD), poprzez „uczenie się „przycisk, który wybierzesz. Wyłącza również system operacyjny przed wyłączeniem, aby uniknąć uszkodzenia karty SD. Ponadto za pomocą pilota zdalnego sterowania można sterować centrum medycznym.

ItsMe731
źródło
Używam teraz płytki RemotePi od kilku tygodni i bardzo mi się podoba.
Jim,
1

Rozwiązałem to za pomocą prostego, zdalnie sterowanego gniazdka elektrycznego. Po prostu wyłącz Raspberry Pi i włącz go tak, jak włącznik światła. Nie lutuj ani nie utrudniaj pracy. :-).

Jeffrey
źródło
5
Chcesz podać link lub zdjęcie? Bez dodatkowych informacji ta odpowiedź nie jest zbyt przydatna
nixda
1

Podłącz swoje Pi do przełącznika PoE i po prostu wyłącz, a następnie ponownie włącz port Pi, który chcesz przywrócić. Po prostu podłączam VPN do mojej sieci i uzyskuję dostęp do przełącznika PoE na jego lokalnym adresie IP i uruchamiam procesor po wyłączeniu.

(2) Metody włączania PoE dla Pi:

Kapelusz PoE : po prostu uderz to w swojego Pi i zapal go kablem Ethernet podłączonym do przełącznika PoE. Czapki PoE kosztują 20 £ od wszystkich sprzedawców Pi.

PoE Splitter : Nie wymaga modyfikacji Pi. Podłącz ten klucz sprzętowy na końcu kabla Ethernet podłączonego do przełącznika PoE i kabel Ethernet z klucza sprzętowego do portu Ethernet Pi i kabel MicroUSB ze klucza sprzętowego do standardowego portu zasilania Pi MicroUSB. Działa z dowolnym modelem Pi i pozostawia swobodę korzystania z innego kapelusza (niż kapelusz PoE). 9,90 £ od Amazon w momencie pisania tego tekstu.

ZyXEL GS1900-8HP-GB0102F Przełącznik PoE : Ten, którego używam i zalecam do ponownego animowania zamykania Pi, to ZyXEL GS1900-8HP-GB0102F. Świetny przełącznik PoE z dużą ilością dzwonków i gwizdków i obsługuje PoE (802.3af) i PoE + (802.3at). 97 £ z VAT

Rozgałęźnik PoE

Rozdzielacz PoE służy do zasilania zarówno ekranu dotykowego Pi 3B +, jak i 7 "

Rozdzielacz PoE służy do zasilania zarówno ekranu dotykowego Pi 3B +, jak i 7 "

F1Linux
źródło
0

Naprawdę nie ma sensu zamykać centrum medialnego. Kosztuje tylko kilka centów dziennie.

Jednak po wyłączeniu odłącz zasilanie. Potem, gdy chcesz go ponownie uruchomić, po prostu włóż przewód do gniazdka :).

Większość telewizorów pozwala przełączać się między HDMI i innymi wejściami, więc nie powinno być problemu z pozostawieniem go uruchomionego.

Geek Guy
źródło
0

Wyłączenie Pi nie wyłączy Pi. Ale powie Linuksowi, aby opróżnił pamięć podręczną i odmontował lokalną pamięć masową, odłączając również wszelkie udziały sieciowe. Jest więc używany głównie do czystego wyłączenia w celu odłączenia Pi od zasilania. To prawie tak samo, jak wyłączanie komputera zamiast odłączania zasilania podczas pracy z systemem Linux, Windows lub innym systemem operacyjnym.

Najlepszym sposobem może być zdalnie sterowana moc. A następnie najpierw zamknij OpenELEC / Kodi, a następnie wyłącz zasilanie.

zero
źródło
-1

Miałem ten sam problem, więc użyłem prawdziwego kabla USB (nie zasilającego USB) i podłączyłem go do mojego telewizora, więc jeśli włączę telewizor, USB dostanie zasilanie, więc moje Raspberry Pi zacznie ...

Gerion
źródło
4
zrobienie tego spowoduje wyłączenie zasilania na gorąco, podczas gdy raspi może pisać w SD. Doprowadzi to ostatecznie do uszkodzenia karty.
javirs