Jak zbudować przełącznik zasilania?

13

Chciałbym mieć prosty przełącznik zasilania między RPi a zasilaniem USB, dzięki czemu nie muszę podłączać i odłączać urządzenia, aby je obsługiwać.

Czy jest dostępny prosty przełącznik, który mogę kupić lub zbudować?

Resorath
źródło

Odpowiedzi:

5

Najbardziej naiwnym podejściem byłoby dodanie przełącznika do przedłużacza. Zazwyczaj wszystkie niezbędne komponenty można znaleźć w lokalnym sklepie z narzędziami. Jeśli nie wiesz, jak zbudować i lutować coś takiego razem, lepiej po prostu coś kupić, to załatwi sprawę. Znalazłem adapter przełączający do niemieckiego systemu „Schuko” na Amazon.de , ale możesz mieć inny system w swoim kraju i wybrać innego sprzedawcę.

Bengt
źródło
2
To Schuko (Schutzkontakt). Schoko jest skrótem od czekolady;)
Der Hochstapler
2
Oczywiście masz rację, ale proszę zmodyfikuj moją odpowiedź następnym razem. Myślę, że komentarzy nie należy wykorzystywać do dyskusji na temat takich błahostek.
Bengt
Nie planowałem o tym dyskutować, ale lubię też rezerwować odpowiedzi innych ludzi na zmiany, które są bardziej znaczące.
Der Hochstapler
3
Myślę, że edycja jest znacznie mniej widoczna niż komentarz i dlatego powinna być używana najlepiej, aby utrzymać porządek.
Bengt
1

Zobacz ten wątek na raspberrypi.org i ten artykuł na blogu ze zdjęciami, jak utworzyć przełącznik.

Jakob
źródło
Zgodnie z naszą polityką dotyczącą pozbawionych informacji odpowiedzi tylko z linkiem , jeśli ten post nie będzie edytowany, aby zawierał informacje, które mogą stać się odpowiedzią, choć minimalną, w ciągu 48 godzin zostanie przekonwertowany na Community Wiki, aby uprościć poprawianie go przez społeczność.
Ghanima
0

Nie jestem dobry w lutowaniu, więc mam gotową płytkę RemotePi , która podłącza się do portu GPIO. Płytka umożliwia przełączanie zasilania za pomocą przycisku lub pilota na podczerwień - sygnał podczerwieni jest również przesyłany do systemu operacyjnego, dzięki czemu można do niego zdalnie używać LIRC. Działa dobrze z moimi Logitech Harmony i OpenElec.

listonosz
źródło
0

Gdybym miał zbudować przełącznik „włącz / wyłącz”, użyłbym prostego przycisku działającego jak przełącznik i monitorowałem go przez piny GPIO. Zobacz ten samouczek tworzenia przycisku: http://www.cl.cam.ac.uk/projects/raspberrypi/tutorials/robot/buttons_and_switches/

Następnie użyłbym przycisku, aby wysłać prawidłowe polecenie zamknięcia, sudo shutdown -h nowaby nie uszkodzić dysku ani nie spowodować innych szkód przez nieoczekiwane zamknięcie. Jak wyłączyć Raspberry Pi?

Ostatni krok jest teoretyczny, ponieważ nie znam dobrego sposobu na napisanie tego skryptu. Jeśli ktoś wie, jak napisać to polecenie powłoki (i uważa, że ​​ta odpowiedź nie jest zła), prosimy o edycję tej odpowiedzi!

genorama
źródło
Ale jak włączysz swoje malinowe pi?
Christian
Moja sugestia dotyczyła tylko zamknięcia. Nie mam pojęcia, jak byś go włączył za pomocą przycisku.
genorama
0

Miłą tańszą alternatywą jest zdalne sterowanie w kickstarterze .

Wykorzystuje układ Attiny85, aby wyzwolić Pi, a następnie monitoruje pin TX i czeka, aż Pi będzie w stanie zatrzymania. Posiada przycisk i pilot na podczerwień do włączania i wyłączania sterowania. Jest również programowalny, dzięki czemu można go używać jako płyty programistycznej.

Andrew Lai
źródło
1
Witaj w Raspberry Pi! Czy możesz podać trochę więcej szczegółów (i podać link jako odniesienie). Należy pamiętać, że wymagane jest ujawnienie powiązania (jeśli istnieje między tobą a tym produktem). Zgodnie z naszą polityką dotyczącą pozbawionych informacji odpowiedzi tylko z linkiem , jeśli ten post nie będzie edytowany, aby zawierał informacje, które mogą stać się odpowiedzią, choć minimalną, w ciągu 48 godzin zostanie przekonwertowany na Community Wiki, aby uprościć poprawianie go przez społeczność.
Ghanima
-1

Wypróbuj ten nowy produkt wprowadzony na kickstarter - http://kck.st/UVBXTE

użytkownik25704
źródło
Zgodnie z naszą polityką dotyczącą pozbawionych informacji odpowiedzi tylko z linkiem , jeśli ten post nie będzie edytowany, aby zawierał informacje, które mogą stać się odpowiedzią, choć minimalną, w ciągu 48 godzin zostanie przekonwertowany na Community Wiki, aby uprościć poprawianie go przez społeczność.
Ghanima