Dlaczego dostaję znacznie wolniejszy Internet na moim Raspberry Pi w porównaniu do mojego Maca i komputera z systemem Windows

12

Mam dość szybki Internet szerokopasmowy , który na moim komputerze Mac z Safari 6 jest idealny do moich zastosowań. Strony ładują się szybko i jestem z tego bardzo zadowolony.

My Raspberry Pi to inna historia. Nie mogę powiązać z moimi prędkościami, więc musisz mi zaufać.

Raspberry Pi, Midori
Upload: 1.01 Mbps
Download: 1.16 Mbps

To znacznie mniej niż prędkość mojego komputera Mac.

Mac OSX, Safari 6
Upload: 7.44 Mbps
Download: 52.09 Mbps

Dlaczego to?

UWAGA: Ważne jest, aby mój PI mógł uruchomić co najmniej 10/3: Chcę go używać jako Personal VPN .

xxmbabanexx
źródło
Czy przetestowałeś to również na tej samej stronie, a jeśli tak, jakiej alternatywnej wtyczki flash użyłeś. Jeśli tak, odpowiedź jest jednoznaczna, że ​​procesor jest obciążony w 100%, jeśli nie, zależy to od tego, jak to zrobiłeś.
Maks.
@max Nie zainstalowałem Flasha na Midori. Wierzę, że korzystałem z jednej ze stron Find-my-ip na moim Pi.
xxmbabanexx

Odpowiedzi:

12

Raspberry Pi ma sprzęt sieciowy zwisający ze sterownika USB i potrzebuje wsparcia niezbyt mocnego procesora, aby poradzić sobie z każdym bajtem. Prawdopodobnie nie jest to komputer do tej pracy. Coś w rodzaju serwera GuruPlug (jeśli naprawiono problemy z zasilaniem / przegrzaniem, które nękały wcześniejsze wtyczki GlobalScale) może być lepsze.

Tylko dla Lulza uruchomiłem test szybkości Java z DSLreports.com na moim Raspberry Pi. Maksymalnie wynosił 5,2 m / 2 m.

szum
źródło
Jestem ciekawy, gdybyś podkręcił (lub podkręcił, dla bezpieczeństwa) procesor, czy wyniki byłyby skalowane liniowo?
user2813274,
3

Spróbuj uruchomić górę lub otworzyć menedżera zadań podczas uruchamiania testu i zobaczyć, co robi twoje użycie procesora, próbowałem uruchomić klienta torrenta na moim PI, nawet podkręcono procesor gwałtownie, a GUI prawie się zablokował, gdy zbliżyłem się do 1 Mb prędkości.

Możesz spojrzeć na ten wątek, aby dowiedzieć się, jaka przepustowość łączy się z innym klientem VPN, nie mówiąc już o serwerze. Internet o niskiej przepustowości przez VPN

Nie jestem pewien, czy Hamachi byłby o wiele bardziej wydajny, aby móc korzystać z całego połączenia internetowego 10/3, niż openvpn, jednak warto spróbować.

Poleciłbym starszy komputer lub laptop do użycia na osobistym serwerze VPN, ponieważ zapewni on większą moc przetwarzania szyfrowania dla VPN. Ale zajmie przestrzeń i moc rudy.

Chammond
źródło
0

Scruss ma rację, problemem jest procesor Raspberry pi. Spróbuj uruchomić testy szybkości sieci bez uruchomionego pulpitu. Korzystam z serwera proxy na moim pi za pomocą dynamicznego przekierowywania portów ssh i mogę uzyskać do 5 Mb / s pobierania i wysyłania 1 Mb / s przez qbittorrent w systemie Windows. (Próbowano z Iso Linux-a). Teraz zostało to zrobione w sieci klasy korporacyjnej (szkolny w / gigabitowy Ethernet). Tak więc raspberry pi maksymalizował swoje połączenie 100 Mb.

Kaiden Prince
źródło