Dlaczego na Raspberry Pi jest 8 styków uziemienia?

12

Na poniższym obrazku pokazano układ pinów dla Raspberry Pi i widać, że jest 8 pinów GND dla tylko 2 pinów 5V + 2 3.3V. Co jest celem?fizyczny układ pinów

Mehdi Nellen
źródło

Odpowiedzi:

18

Jest to przełom na płycie zorientowanej na rozwój, a uziemienie jest prawdopodobnie wymagane bardziej niż cokolwiek innego - za każdym razem, gdy podłączasz jedną z szyn zasilających, potrzebujesz uziemienia, ale dodatkowo podłączone urządzenia z własną mocą nadal potrzebują wspólnej masy.

Wybicie może zostać zmniejszone, aby zamiast czterech były tylko dwa bolce zasilające i tylko 1 uziemienie, przy założeniu, że jeśli potrzebujesz więcej załączników do zasilania lub uziemienia, możesz rozłożyć je za pomocą płyty chlebowej. Może to jednak być nieco nudne i uciążliwe.

Złotowłosa
źródło
5
Tak, moje pierwsze pytanie brzmiało: „Dlaczego jest tak mało pinów uziemiających?”
Simon Richter,
4

Oprócz odpowiedzi @goldilocks dodam, że piny uziemiające zostały rozmieszczone strategicznie, aby ułatwić połączenie z określonymi funkcjami za pomocą mniejszych złączy. Na przykład fizyczne styki 17 i 25 znajdują się na przeciwległych końcach styków magistrali SPI0.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Raspberry Pi Pinout . Zawiera mnóstwo informacji na temat pinów RPi, a także różnych czapek, desek i innych akcesoriów.

Daddy the Runner
źródło