CUPS jest zbyt wolny, jak mogę zrobić to szybciej?

12

Używam CUPS dla mojego Samsung CLP-315 . Działa bardzo dobrze, ale jest zbyt wolny. Wydruk pojedynczej strony zajmuje zwykle pięć minut lub więcej (z pdf).

Podczas drukowania gszajmuje 100% procesora.

Czy istnieje sposób na wykonanie gs na komputerze drukującym zamiast na pi? a nawet lepiej, w ogóle nie używając gs?

otmezger
źródło
wygląda na to, że mamy tag pucharowy :)
SteveIrwin

Odpowiedzi:

10

Zakładam, że używasz sterownika po stronie serwera, tj. niech CUPS użyje sterownika Samsung.

Możesz przyspieszyć proces drukowania, zmieniając drukarkę w drukarkę RAW. Zrób to, wybierając model drukarki jako RAW podczas wybierania drukarki i instalowania sterowników na komputerze. To znacznie zmniejszy obciążenie procesora.

Jednak po ustawieniu drukarki jako drukarki RAW nie będzie można drukować z wnętrza Raspberry pi.

Oto fajny samouczek, który może być przydatny w konfiguracji tego.

Mam nadzieję, że to pomoże.

SteveIrwin
źródło
Cześć, to naprawdę bardzo pomogło. teraz drukuje się naprawdę szybko! Dzięki.
otmezger
1

Zmniejszyłem rozdzielczość do 150 x 150 dpi, wydajność jest teraz w porządku (10-20 sekund na stronę), natomiast przy 600 x 600 dpi zajęło to kilka minut na stronę.

PS: Kolejka RAW nie działała w mojej drukarce sieciowej (Lexmark X543), chociaż sensowne jest odciążenie przetwarzania do drukarki sieciowej.

Blindfreddy
źródło
0

Mógłbym rozwiązać powyższy problem w moim przypadku, ustawiając moją drukarkę jako surową drukarkę na rpi. Potrzebowałem jednak sztuczki na moim kliencie Linux Mint 17 z CUPS v.1.7.2, aby to działało. Kiedy dodałem drukarkę do mojego CUPS na kliencie, musiałem podać jej adres URL z opcją „kompresja = brak” w następujący sposób: ipp://*my_rpi_IP_address*:631/printers/*my_printer_name_on_rpi*?compression=none Oczywiście na kliencie musiał również zostać wybrany odpowiedni sterownik drukarki. Co ciekawe, powyższa opcja nie była konieczna na kliencie win7, aby drukarka działała.

makaro
źródło