Nie udało mi się zdalnie połączyć z Raspberry Pi 3 z Ubuntu

19

Właśnie kupiłem Raspberry Pi 3 z Rapbian Jessi z Pixel i mam laptopa Lenovo z Ubuntu 14.04 64-bitowym.

Chcę zdalnie połączyć się z nim z mojego laptopa. Włączyłem serwer VNC na Raspberry Pi i próbowałem połączyć się z nim za pomocą Remmina 0.9.99.1, Remote Desktop Viewer, a nawet Gtk VNC Viewer. W Remmina daje mi następujący błąd:

Nieznany schemat uwierzytelniania z serwera VNC: 13, 5, 6, 130, 192

Nie udało mi się sprawić, by działało, chociaż mogę płynnie łączyć się za pomocą SSH. Wszelkie pomysły, jak sprawić, by działało tak, jak wygląda, powinny być proste.

aibrahim
źródło
Więcej szczegółów dotyczących tego rozwiązania problemu w tym poście: raspberrypi.stackexchange.com/questions/68046/…
ATSiem
Instrukcja zmiany vncserverkonfiguracji w celu obsługi klientów innych niż RealVNC Viewer: raspberrypi.org/documentation/remote-access/vnc -> Uwierzytelnianie na serwerze VNC * Zawiera informacje, jak ustawić ją za pomocą pliku konfiguracyjnego (bez dostępu do GUI, wymagane w tej odpowiedzi: raspberrypi.stackexchange.com/a/68842/110722 ).
morfis

Odpowiedzi:

10

później znalazłem inne rozwiązanie, aby działało w Remminie 0.9.99.1. Możesz zmienić uwierzytelnianie zabezpieczeń dla serwera VNC na Hasło VNC zamiast hasła uniksowego i utworzyć poświadczenia użytkownika administratora, aby móc używać go w połączeniu zdalnym w następujący sposób:

Po stronie serwera VNC na Raspberry Pi 3

Przejdź do opcji na serwerze VNC na Raspberry Pi 3 i powinieneś mieć poświadczenia sudo podczas uruchamiania serwera VNC

Zmień uwierzytelnianie zabezpieczeń na Hasło VNC, jak pokazano poniżejwprowadź opis zdjęcia tutaj

Wreszcie musisz dodać użytkownika, aby użyć go do połączenia. W moim przypadku utworzyłem użytkownika administratora (domyślna nazwa użytkownika to admin)

Po stronie Remminy na Ubnutu

Utworzysz nowe połączenie z podanym adresem IP Raspberry Pi w sieci lokalnej (powinieneś być w stanie to poznać za pomocą ifconfig) i używając poświadczeń administratora utworzonych na serwerze VNC w następujący sposób: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pamiętaj, że działało to ze mną, gdy szyfrowanie było wyłączone , ponieważ powodowało problemy wymienione w innych postach. Spróbuję sprawdzić, czy będzie działać z szyfrowaniem na, czy nie.

aibrahim
źródło
1
Biorąc pod uwagę, że wymaga to wyłączenia szyfrowania, z punktu widzenia bezpieczeństwa uważałbym to za nie-starter.
Steve Robillard
non-starter, chyba że używasz tunelu ssh (zaszyfrowanego) i ograniczysz vnc za pomocą zapory ogniowej lub maski sieci dozwolonych adresów (lub obu)
Scott Wood
Zawsze używam tunelu SSH i używam -localhost (dla tightvncserver) i maski ip dla realvnc-vnc-server, więc nikt oprócz mnie z tunelu nie może wejść. Plus, oczywiście, trochę hasła o długości 8. To samo dla vps niż dla rpi. Bezpieczeństwo jest zawsze koniecznością.
m3nda
Jak to zrobić z terminala? (przez tunel SSH)
Elie G.
Nie wydaje się działać. Nowo zainstalowany Pi 2 Raspbian.
NoBugs
6

Najprostszym rozwiązaniem jest instalacja RealVNC Viewer. Możesz go pobrać stąd i jest on dostępny dla systemów Linux, MacOS i Windows. Problem dotyczy schematów szyfrowania używanych przez różne serwery VNC.

Steve Robillard
źródło
Lub jeszcze lepiej użyć użyj tightvncserver
nieproporcjonalnego
w porządku tylko, jeśli nie potrzebujesz tunelu ssh
Scott Wood
2

Dowiedziałem się, że przy obecnym uwierzytelnianiu w VNC przy użyciu uwierzytelniania linux, jedynym sposobem, aby to działało, jest użycie przeglądarki RealVNC ustawienia przeglądarki VNC na Ubuntu 14.04

wystarczy pobrać plik binarny (lub plik GZ i rozpakować go, a następnie sprawić, by plik był wykonywalny i można go uruchomić.

aibrahim
źródło
2

Głównym problemem jest to, że Raspberri Pi działa RealVnc jako serwer. Wiele odpowiedzi sugeruje połączenie za pomocą RealVncViewer. Ale RealVnc nie jest tak naprawdę darmowy, ma darmową wersję i wykorzystuje specjalne schematy szyfrowania. Prawdopodobnie dobre, ale utrudnia to korzystanie z innych klientów VNC.

Kroki, aby się o tym dowiedzieć:

  • aptitude search vnc
  • poszukaj zainstalowanych pakietów z i w pierwszej kolumnie
  • na moim PI pokazało realvnc

Oczywistym rozwiązaniem, które z powodzeniem wypróbowałem, jest usunięcie serwera RealVNC z Pi i przejście na „zwykły” serwer VNC, taki jak x11vnc. Kroki:

  • Przejdź do Preferencji, Konfiguracji Pi, Interfejsów i wyłącz VNC
  • W terminalu: sudo aptitude usuń realvnc-vnc-server
  • sudo aptitude install x11vnc # lub inny serwer vnc
  • uruchom serwer VNC za pomocą: x11vnc -display: 0 (zobacz także man x11vnc)

Na komputerze ubuntu możesz teraz połączyć się z PI za pomocą np. Remminy

Todo: uruchom serwer VNC na PI w tle

Roland
źródło
0

Przeczytałem mnóstwo postów na ten temat ... i wszystkie one spowodowały połączenie mojego komputera Mac przez Remoter z czarnym ekranem na Raspberry Pi.

DISPMANX był optymalnym rozwiązaniem dla VNC w Raspberry Pi z Raspbian Lite.

Oto podsumowanie:

PODSTAWOWA KONFIGURACJA - WYNIKI W CZARNYM EKRANIE DLA VNC

SSH włączony przez Raspi-Config na Raspberry Pi Remoter dla komputerów Mac (VNC + SSH / dostęp do terminala) USTAWIENIA: https://computers.tutsplus.com/tutorials/take-control-of-your-raspberry-pi-using-your- mac-pc-ipad-or-phone - mac-54603

KONFIGURACJA KOŃCOWA - ABY USUNĄĆ CZARNY EKRAN DLA VNC

Graficzny interfejs użytkownika dla Raspbian Lite wymaga dodatkowej konfiguracji tj. DISPMANX SETUP: http://raspmer.blogspot.ca/2015/07/vnc-server-for-raspberry-pi-with.html

START VNC VIA GUI - NIE PILOT SSH sudo dispmanx_vncserver

PODŁĄCZ PRZEZ PILOT DO IP

ATSiem
źródło
Więcej szczegółów dotyczących tego rozwiązania problemu w tym poście: raspberrypi.stackexchange.com/questions/68046/…
ATSiem