Jak zmodyfikować mój Raspberry Pi, aby był zasilany przez PoE?

66

Czy można zmodyfikować Pi, aby mógł odbierać swoją moc poprzez Power over Ethernet (PoE)?

Chciałbym móc zasilać urządzenie za pomocą kabla Ethernet, aby nie musiałem martwić się o prowadzenie kabli zasilających w tym miejscu.

darryn.ten
źródło
Możliwy duplikat: Zasilanie bez użycia micro USB
Flexo
ale nadal musisz uruchomić kable sieciowe?
Thorbjørn Ravn Andersen
@ ThorbjørnRavnAndersen, które są OK, są dobrze izolowane i radzą sobie na zewnątrz znacznie lepiej niż cienki kabel prądu stałego.
darryn.ten,
HI Ostatnio użyłem jednego z nich. Rozwiązuje problem i działa dobrze.
www.youtube.com/watch?v=jmfkwmsMUs8

Odpowiedzi:

28

Jak wspomniano wcześniej, RPi nie obsługuje PoE. I tak, możesz użyć modułu PoE do podłączenia zasilania do GPIO. Ale jeśli nie jesteś gotowy na hakowanie sprzętu, możesz po prostu wyciągnąć rozdzielacz zasilania Ethernet / USB z półki.

Aby uzyskać aktualną listę produktów, Google jest Twoim przyjacielem. Wyszukiwania do użycia obejmują:

Przykładowe produkty to:

 1. http://www.cjemicros.co.uk/micros/indidual/newprodpages/prodinfo.php?prodcode=TPL-POE+ADAPT
 2. http://www.dabs.com/products/axis-poe-active-splitter-5v-af-5008-001-4GQM.html
 3. http://hardware.deals/buy/raspberry-pi-802-3af-poe-splitter-adapter

Uwaga: Cały drugi będzie również wymagał adaptera 2,1 mm na micro-USB.

Maria Zverina
źródło
Wiem, że zwykle nie publikujemy linków do produktów, ale trudno je znaleźć. I może warto je przechowywać, dopóki akcesoria RPi nie staną się powszechnym miejscem. Warto zauważyć, że pierwszy z nich wymienia nawet zgodność RPi !! :)
Maria Zverina
Jak głosi post, większość adapterów PoE wymaga kabla lub adaptera 2,1 mm na USB. Mogą być drogie i / lub trudne do uzyskania. Alternatywnie można również użyć kombinacji kabli (np. 2,1 mm do USB-A plus USB-A do micro-USB), które mogą być tańsze / łatwiejsze do zdobycia - więcej szczegółów tutaj .
psmears,
11

Tak, byłoby to możliwe. Musisz zmodyfikować planszę za pomocą PoE module:

Moduł PoE

Które można podłączyć do głównych linii energetycznych lub do linii zasilania w GPIO, co można zbadać w tym pytaniu .

Jivings
źródło
@Itehnological Jak to ma znaczenie? Jak wyjaśniono, to przy 48 V.
Alex Chamberlain,
11

Raspberry Pi Model B + 3 ( zapowiedź blog ) obsługuje PoE z HAT PoE .

 • Zauważ, że ostatnio pojawiły się doniesienia o niektórych problemach z PoE HAT na niektórych urządzeniach 3B + . W zależności od źródła krytycznego komponentu 3B +, PoE HAT może być w stanie dostarczyć tylko 200mA (1W) mocy do portów USB. W związku z tym klawiatura lub mysz mogą być w porządku, ale wszystko, co wymaga większej mocy, zawiedzie. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, sugeruję, aby poprosić o wymianę Raspberry Pi 3B + w ramach gwarancji na nienaruszony 3B +.

  EEVblog # 1122 zbadał to i zapewnia świetne widoki z bliska. Niepokojące jest jednak, jak robi się gorąco.

W przeciwieństwie do rynkowych czapek PoE dla modeli wcześniejszych niż 3B +, nowa czapka PoE wykorzystuje wbudowany port Ethernet, więc nie będziesz musiał podłączać kabla Ethernet do HAT, a następnie podłączać HAT z powrotem do portu Ethernet Raspberry Pi z innym kablem.

PoE HAT wymaga nowego 4-pinowego złącza na płycie 3B +, jednak zakreślono tutaj:

Raspberry Pi 3B + z podświetlonym portem PoE Raspberry Pi 3B + GPIO i wyprowadzenia nagłówka PoE

Chociaż nie mogłem znaleźć schematu obwodu, w tym nowego złącza Ethernet, opublikowano specyfikacje mechaniczne Raspberry Pi 3B + i PoE HAT , a także strona produktu dla PoE HAT w CPC, a także w farnell :

Widok z góry Raspberry Pi 3B + PoE HAT Raspberry Pi 3B + z zainstalowanym PoE HAT

Zwróć uwagę, jak sugerowano w specyfikacji mechanicznej, otwór i wycięcie umożliwiające dostęp do kamery i kabla wyświetlacza.


Dodatkowe informacje dostarczone przez Petera Greena , zredagowane w tej odpowiedzi, aby zachować informacje o Pi3 B + razem.

Testowałem złącze POE za pomocą multimetru, ponieważ spodziewałem się, że każdy pin na nagłówku POE odpowiada parze na złączu Ethernet. Poniżej zamieszczam zdjęcie z mapowaniem pinów, które ustaliłem.

Mapowanie par Raspberry Pi 3B + POE

Oprócz HAT fundacji Raspberry pi wydaje się istnieć nieoficjalna czapka Pi3 POE wykonana przez ivmech w Turcji: PoE HAT dla Raspberry Pi 3 Model B +

Mark Booth
źródło
1
3b + ma poj magjack i dodatkowe złącze, które trafia do poe hat. Nie jestem w 100% pewien, ale myślę, że conector po prostu wydobywa surowe środkowe krany, a potem kapelusz robi wszystko inne.
Peter Green,
Tak właśnie zakładałem @PeterGreen, niestety schemat, który zapewniają 3B +, nie jest kompletnym schematem, więc nie widzę, w jaki sposób port Ethernet jest okablowany inaczej.
Mark Booth
Powinno to być łatwe do potwierdzenia za pomocą miernika mulitmeter, gdy tylko będziesz mieć ręce na Pi3 b +.
Peter Green
@PeterGreen To jedyna rozsądna rzecz, którą można zrobić :)
Kuba Ober
Nie mamy schematu jako takiego, ale mamy schemat pinout na element14.com/community/docs/DOC-88824/l/... to nie jest 100% pewność, ale przynajmniej silnie implikuje, że są surowym centrum opukanie.
Peter Green
7

Odpowiem przy założeniu, że chcesz mieć rozwiązanie, które łączy się bezpośrednio ze złączem ethernetowym Raspberry Pi.

Przede wszystkim RPI używa magjacka, a nie tylko złącza RJ-45. Najlepsze, co mogę powiedzieć z tablicy B, używają magjacka EDAC A63-113-300P131.

Schemat producenta znajduje się poniżej, następnie symbol złącza ze schematu RPI-B i pinout. Zgadzają się, chociaż producent i członkowie RPI numerują piny w różny sposób.

Schemat magjacka EDAC schemat magjacka z RPI-BPinak EDAC magjack, widok z góry

Zgodne rozwiązanie PoE wymaga dostępu zarówno do głównych centralnych uzwojeń uzwojenia, jak i do styków 4, 5, 7 i 8. RJ45, które nie są (oczywiście!) Niedostępne poza magjackiem.

Jednym hackym rozwiązaniem jest wylutowanie magjacka, usunięcie rezystorów 75 Ohm i wyciągnięcie środkowych zaczepów oraz pinów 4,5,7 i 8. Jest co najmniej jedna osoba, która właśnie to zrobiła , i podłączyła go do modułu PoE PEM1205 .

Mniej hackującym rozwiązaniem byłoby znalezienie magjacka PoE o tym samym mechanicznym zarysie i wyprowadzeniu i lutowanie go w miejsce oryginalnego magjacka. Magjacki PoE mogą mieć wbudowane prostowniki, wymagające jedynie 2 pinów do przekazania zasilania do zasilania PoE - w ten sposób łącznie tylko 8 pinów (6 dla danych, 2 dla mocy). Takie 8-pinowe magjacki faktycznie istnieją.

Niestety, wszystkie magjacki, które obecnie posiada DigiKey - te autorstwa Bel Fuse, TRP, Wurth i Pulse, mają nieprawidłowe wyprowadzenia. Niektóre pasowałyby mechanicznie, być może ze szpilką lub dwoma cięciami, ale pinout jest źle.

Jedynymi rozwiązaniami, które mogę wymyślić, które zachowałyby niewielki rozmiar RPI i jego obwiedni 3D, byłoby odsprzedanie oryginalnego magjacka i:

 1. Dodaj małą tablicę interposer między innym magjackiem i RPI. Plansza będzie siedzieć bezpośrednio między magjackiem a RPI, przesuwając magjacka o około 0,07 cala wyżej. Odsłoniłoby 5 pinów potrzebnych do działania PoE (ekran, zaczepy środkowe, 4 + 5, 7 + 8) lub 3 piny, jeśli użyty jest magjack prostownika. Cons:

  • Obudowa RPI musi zostać zmodyfikowana w celu dostosowania do podwyższonego poziomu magjacka.

  • Styki złącza muszą zostać przycięte przed wlutowaniem do płytki pośredniej, ponieważ płytka musi przylegać do płytki RPI.

  • Jeśli plansza PoE ma być wlutowana bezpośrednio w intruza, interposer będzie wisiał poza obrysem RPI.

 2. Dodaj płytkę adaptera z wysokimi pinami, które idą za nowym magjackiem, z magjackiem wlutowanym do góry nogami i wyprowadzonym. Plusy:

  • Skrzynek nie trzeba modyfikować - magjack zmieści się w istniejącym otworze skrzynki.

  • Karta adaptera może pomieścić samą płytę PoE.

  Cons:

  • Magjack wystaje o ~ 0,2 cala. Dodatkowa przestrzeń za nią jest potrzebna dla pinów, które przechodzą między polami sygnałowymi magjack RPI a płytką adaptera.

  • Piny pośrednie o długości 0,5 cala są wstawiane do par danych Ethernet. Stanowi to niedopasowanie impedancji i może nie być zgodne ze specyfikacją rozwiązania 802.3.

Płyty PoE są dostępne w wielu napięciach wyjściowych. Możesz użyć płytki 5 V i podać jej moc wyjściową bezpośrednio do pinów 2 i 4 złącza P1. Jeśli wpychasz do tych pinów więcej niż 5 V, zniszczysz PI, więc bądź ostrożny, jeśli chcesz zastosować jedną z sugestii.

Kuba Ober
źródło
1
Doskonała odpowiedź. +1 za wiele wglądów.
Ghanima
2
Wygląda na to, że nowe 4-stykowe złącze Raspberry Pi 3B + może wydobyć te centralne krany, więc HAT może to zrobić bez konieczności wymiany lub modyfikacji portu Ethernet.
Mark Booth,
6

Jeśli chcesz mieć rozwiązanie Raspberry Pi PoE zgodne ze standardem IEEE 802.3af (PoE), wypróbuj interfejs Xtronix Raspberry Pi . To nie jest tanie, ale pozwala na zasilanie Pi za pomocą kabla Ethernet ze standardowego koncentratora / przełącznika PoE. Standard PoE IEEE 802.3af określa, w jaki sposób urządzenia mogą być zasilane kablem Ethernet CAT 5. Jednym z problemów, które dotyczą standardowych adresów, jest bezpieczeństwo. Koncentrator / przełącznik, który spełnia ten standard, umożliwia bezpieczne mieszanie urządzeń Poe i innych niż Poe w sieci.

Możesz je kupić przez eBay.

Jim Carter
źródło
dzięki za link! czy jest jakiś sposób, aby uzyskać walizkę dla tego pojazdu;)?
Alex Tape
2

Jeśli chcesz zasilać swoje Pi poprzez PoE, oprócz odpowiedzi PoE Hat autorstwa Marka Bootha, możesz użyć rozdzielacza P oE, co oznacza, że nie jest wymagana żadna modyfikacja samego Pi. Rzeczywiście, użycie rozdzielacza oznacza pozostawienie Pi wolnej dla innego kapelusza niezwiązanego z zasilaniem go. Ponadto PoE Splitter jest niezależny od Pi i powinien współpracować z każdym modelem Pi. Po prostu przekierowuje zasilanie z przełącznika na przewód MicroUSB w urządzeniu i dostarcza go do żeńskiego portu MicroUSB Pi. Rozgałęźnik PoE

F1Linux
źródło
Czy wiesz, czy ten element może również zasilać 2,5
calowy
1
Myślę, że przetestowałem go z małym dyskiem o pojemności 250 MB i działał bez zasilanego koncentratora. Jestem poza domem, więc nie mogę teraz przetestować ciasno. Postaram się go przetestować, kiedy wrócę
F1Linux
1

Raspberry Pi 3B + nie działa z okablowaniem PoE, w którym dwie pary są używane dla 10 / 100BaseT, a dwie pary są wykorzystywane do zasilania. Wymaga podłączenia wszystkich 8 przewodów.

Jeśli jednak masz odpowiedni wtryskiwacz 802.3af, możesz odzyskać wtryśniętą moc za pomocą pinów złącza PoE.

Użyłem adaptera MikroTik GB PoE z zasilaniem 24 V, standardową polaryzacją (płaszcz, rdzeń +). W moim przypadku minus wyszedł na pinezkę obok oznaczenia „długopis”, a plus na pin obok oznaczenia „bieg” (odpowiednio lewy przód i prawy przód):

Piny Rpi3 B + PoE:

Podłączyłem je do zmniejszającego się konwertera DC-DC (szukaj HW-636 w serwisie eBay).

dotknięcie mocy PoE:

haberlerm
źródło
0

Tycon ma produkt, który konwertuje POE na źródło USB 5V 3A.

Używam go obecnie we wdrożeniu i do tej pory działało zgodnie z reklamą. Używam go max_usb_current=1do zasilania TL-WN722Ni to działa świetnie.

jeremyforan
źródło
0

Na stronie Instructables znajduje się roll-your-solution rozwiązanie http://www.instructables.com/id/PiPoE-powering-a-Raspberry-Pi-over-Ethernet/

Istotą wydaje się być to, że potrzebujesz tylko 4 z 8 przewodów w kablu RJ45 do Internetu. Następnie możesz użyć innych do zasilania. Dzięki temu rozwiązaniu wydaje się, że trzeba ręcznie rozgałęzić przewody zasilające do układu regulatora napięcia na końcu Pi i użyć małego urządzenia rozdzielającego POE na końcu zasilania / sieci.

Lee Melbourne
źródło