Raspberry Pi apt-get update / upgrade na Raspbian zawiesza się?

13

Ilekroć próbuję zaktualizować moje pi przy użyciu sudo apt-get update && sudo apt-get upgradego często zawiesza się w pewnym momencie podczas instalacji. Za każdym razem było inaczej, ale ostatnim był pulsacyjny dźwięk.

Co więcej, jestem w stanie pingować pi i wydaje się, że ssh łączy się, ale nigdy nie wyświetla mi monitu. W tym samym czasie miałem otwarty inny terminal i toppokazuje procesor około 90 +%

Czy ktoś jeszcze tego doświadczył?

Mogę dołączyć dzienniki, kiedy tylko będę mógł.

whotyjones
źródło
Mam prawie ten sam problem: sudo apt-get upgradeprocedura została w pewnym momencie zatrzymana. A potem nie mogę połączyć się z moim RPi przez SSh. Ale nadal mogę mieć dostęp do mojej strony testowej serwera. Kontrolka ACT świeci cały czas. I to trwa 3 dni.
Miałem to już dwa razy. Nie była to opcja braku pamięci, jak opisano poniżej. Wczoraj długo wisiał na jakimś pakiecie podczas procesu aktualizacji, a ja mogłem przejść do nowego okna w tmux i uruchomić free -m. Wciąż było około 300 milionów darmowych i nie było wymiany. Obecnie wisi i trwa już 10 godzin. To nie tylko problem z brakiem reakcji systemu operacyjnego podczas opróżniania dysku.
Halfgaar

Odpowiedzi:

4

Miałem też problem z zawieszającą się aktualizacją. Powodem było źródło zasilania. Miałem źródło zasilania 400mA, które było zbyt niskie dla RaspberrPi. Zmieniłem na 1000 mA i działało to ładnie. Być może możesz to sprawdzić?

mika
źródło
To wydaje się być moim problemem! Przy innym źródle zasilania wszystko jest w porządku.
Valeriy Van
3

Aktualizacja systemu jest operacją wymagającą intensywnych operacji we / wy. System operacyjny nie zapisuje natychmiast danych na karcie SD, zamiast tego buforuje je w pamięci RAM. W pewnym momencie spróbuje zapisać te bufory na karcie SD. Ponieważ karta SD nie jest wystarczająco szybka, system operacyjny nie będzie reagował podczas opróżniania buforów.

Inną możliwością jest brak pamięci w systemie, co powoduje zamianę. Jeśli nie masz przestrzeni wymiany, system operacyjny zacznie zabijać losowe procesy. Jeśli masz zamianę, ale na wolnym nośniku, proces może nadal potrwać.

Lekensteyn
źródło
Czy sugerowałbyś przeniesienie systemu operacyjnego na podłączony dysk twardy i używanie wtedy karty SD tylko do rozruchu?
whotyjones
@whotyjones Jest to możliwe, ale osobiście kupiłbym szybką kartę SD od znanej marki i zaktualizowałbym system, gdy demony i GUI są zamknięte. (Sam mam SDSDU-008G-U468 GB za 9,00 €)
Lekensteyn
Zamówię jeden i zobaczę, jak to działa. Zastanawiałem się nad tym, ale nie sądziłem, że spowodowałoby to tak duży problem.
whotyjones