Raspberry Pi jest nieosiągalny przez nazwę hosta w sieci LAN [zamknięte]

42

Moje Raspberry Pi nie jest wykrywalne poprzez nazwę hosta w mojej sieci LAN.

Mam kilka innych maszyn Ubuntu w sieci LAN i wszystkie można pingować za pomocą nazw hostów.

Na moim Raspberry Pi:

pi@raspberrypi ~ $ hostname
raspberrypi

Na innym komputerze w tej samej sieci LAN:

ping raspberrypi
ping: unknown host raspberrypi
Zacisk
źródło
Duplikat pytania: unix.stackexchange.com/questions/77189/… . Zamknięte jako nie na temat, ponieważ jest to ogólny problem z siecią Linux, niezwiązany z Raspberry Pi.
Jivings
Dlaczego nie ma związku z Raspberry Pi, jeśli mam Odroid z Ubuntu 14.04, MÎNIX z Debianem i wirtualny komputer, który uruchamiam z Ubuntu 15.10 w tej samej sieci bez tego problemu? Tylko na moim Raspberry Pi 2 z Raspian mam ten problem od czasu aktualizacji do Jessie.
Nieśmiały Robbiani,
tak na marginesie, prawdopodobnie nie wpłynie to na większość osób czytających to, ale niektóre osoby mogą mieć zainstalowane avahi i zastanawiać się, dlaczego nie działa dla nich -> jedną z możliwości jest to, że konfiguracja sieci nie obsługuje multiemisji.
Lukas1
@clamp Nie powinno tak być ping raspberrypi.local, myślę, że ta .localczęść jest niezbędna
Linus Unnebäck

Odpowiedzi:

15

Czy próbowałeś wykonać test ping przy użyciu adresu IP? Jeśli to zadziała, problem polega zazwyczaj na rozwiązaniu nazwy na adres IP.

Istnieje wiele sposobów rozwiązania tego problemu. Mógłbyś

  • Dodaj wpis do pliku / etc / hosts, używając statycznego adresu IP i nazwy hosta
  • Dodaj rezerwację statyczną do serwera dhcp i dodaj rekord do lokalnego serwera dns (jeśli router go obsługuje)
  • Uruchom usługę taką jak NIS, Avahi lub Samba na swoim urządzeniu pi. Wybór zależy od systemu pingowanego.
    • Klienci Windows skorzystają na zainstalowaniu Samby.
    • Klienci OS / X skorzystają z Avahi lub Samby.
    • Klienci Linuksa prawdopodobnie skorzystają z NIS lub Samby, w zależności od tego, co zostanie zainstalowane. Wydaje mi się, że komputery Ubuntu używają samby do reklamowania swoich nazw hostów.
Surajram Kumaravel
źródło
tak, pingowanie przez ip jest w porządku, ale nie ma statycznego adresu IP.
zacisk
Z jakiego systemu operacyjnego pingujesz urządzenia pi i Ubuntu? Jeśli jesteś na komputerze z systemem Linux można zobaczyć, co wartość hosts:jest w twoich /etc/nsswitch.conf?
Surajram Kumaravel
1
Dzięki. Rozwiązałem mój przez Sambę. W pewnym momencie przyda się Samba, ponieważ dostęp do plików jest nieco łatwiejszy
fedmich
70

Musisz użyć avahi-daemon (zeroconf), jeśli chcesz połączyć się za pomocą nazwy hosta zamiast adresu IP. Z dokumentacji Raspberry Pi na temat zaawansowanej konfiguracji RPi :

Zainstaluj avahi za pomocą następujących poleceń na Raspberry Pi:

sudo apt-get install avahi-daemon

Zaktualizuj uruchamianie rozruchu demona avahi

sudo insserv avahi-daemon

Zastosuj nową konfigurację za pomocą:

sudo /etc/init.d/avahi-daemon restart

Raspberry Pi powinien być teraz adresowalny z innych komputerów, takich jak raspberrypi.local, na przykład: ssh [email protected] lub http: //raspberrypi.local, jeśli masz zainstalowaną usługę HTTP.

Jeśli nie możesz połączyć się z komputerami z systemem Windows za pośrednictwem SSH, prawdopodobnie nie zainstalowałeś usługi Bonjour .

Pobierz Bonjour na Windows: Pobierz Bonjour Print Services dla Windows v2.0.2 . Po prostu zainstaluj.

gurcanozturk
źródło
13
To powinna być wybrana odpowiedź
Sudar
3
Głupie, żeby poinformować innych: w moim przypadku mój router domowy (Pirelli Centro Grande) obsługuje dhcp dla mojej sieci LAN. Nigdy nie miałem problemów z ssh lub siecią z Raspian ani z żadnym innym Linuksem w mojej sieci LAN, dopóki nie zaktualizowałem do Raspian Jessie. To automatycznie zainstalowało dhcpd i avahi. Musiałem usunąć zarówno avahi-daemon, jak i isc-dhcpd-server, aby uniknąć konfliktów między dhcp a serwerem nazw z moim routerem. Teraz moja Malina jest znów dostępna po nazwie.
Shy Robbiani,
1
Miałem ten sam problem, co @ShyRobbiani - wyłączenie / usunięcie demona avahi spowodowało, że moje rpi zostało pobrane w mojej sieci domowej, tak jak wcześniej niż Jessie.
keithl8041
2
„insserv” nie jest dostępne w mojej wersji Raspbian…?
copa017,
2
@ copa017 Nie tu przynajmniej na moim Raspbian Lite, ale po prostu sudo apt-get install insserv. W przeciwnym razie postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej. Testowany i pracował dla mnie!
Jonas