Jak zrestartować Raspberry Pi ze zdalnego systemu?

13

Zamontowałem folder wideo Raspberry Pi w moim systemie Ubuntu 10.04. Mogę wkleić różne filmy do zamontowanego katalogu wraz z folderem wideo w Raspberry Pi, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Problem polega na tym, że chcę ponownie uruchomić Raspberry Pi za każdym razem ręcznie, aby odtwarzać nowo wklejoną zawartość w folderze wideo. Zdecydowałem więc, że chcę ponownie uruchomić Raspberry Pi, pisząc skrypt i uruchamiając go w moim systemie lokalnym.

Czy jest dostępne polecenie ponownego uruchomienia Raspberry Pi przez mój system lokalny?

Viswa
źródło
Czy nie byłoby szybciej po prostu zrestartować odtwarzacz wideo, zamiast restartować całe Pi?
Arne,
Muszę zrestartować dwa maliny pi z mojego systemu Ubuntu (poprzez skrypt powłoki). @ Arne
Viswa

Odpowiedzi:

15

coś takiego może pomóc:

$ ssh [email protected] 'echo raspberry | sudo shutdown -r now'

to polecenie łączy się z twoją malinką za pomocą SSH i wydaje polecenie restartu, upewnij się, że zastąpiłeś 192.168.1.XXX prawdziwym adresem, a pi / raspberry prawdziwym loginem / hasłem.

Lenik
źródło
koleś, uruchamiam tę komendę w moim terminalu „ssh [email protected] 'echo openelec | shutdown -r now' ', a następnie monituje hasło, zostałem wpisany i wyrzuca" sh: shutdown: polecenie nie znaleziono "
Viswa
spróbuj podać pełną ścieżkę do shutdownpolecenia, które możesz znaleźć, jeśli używasz which shutdownpodczas logowania do swojego pi.
lenik
ssh [email protected] zrestartuj to polecenie działa, jeśli przypuszczam, że ponowne uruchomienie dwóch Raspberry pi na raz oznacza, jak to zrobić
Viswa
1
ssh [email protected] restart; ssh [email protected] zrestartować? umieść w linii kilka poleceń, oddzielając je znakiem „;” i podaj poprawne adresy IP.
lenik,
Czy „sudo shutdown” i „Sudo halt” robią to samo?
user3378649,
0

Zauważ też, że nazwa użytkownika z prefiksem @ może różnić się od dostawcy twojego systemu operacyjnego, na przykład Arch Linux: root (i nie potrzebujesz sudo) Debian: pi (potrzebujesz sudo) Pidora: dowolna nazwa wybrana podczas instalacji (i potrzebujesz sudo plus hasło)

Konfiguruję użytkownika w Pidorze o tej samej nazwie, której używam w Ubuntu, więc nie muszę podawać żadnego prefiksu @.

Don Cesar D'Bazar
źródło
Za pomocą tego polecenia „ssh [email protected] reboot” mogę zrestartować moją malinę, ale muszę zrestartować więcej niż jedną Raspberry Pi naraz. Jak to zrobić
Viswa
Uruchom polecenie dwukrotnie? Lub napisz skrypt, aby uruchomić go dla obu adresów IP
Lawrence