Czy istnieje IDE, którego mógłbym użyć do edycji kodu z komputera osobistego przez sieć w czasie rzeczywistym?

15

Wiem, że można używać FTP i różnych systemów kontroli wersji do przesyłania lub zatwierdzania kodu opracowanego na pełnym komputerze do Raspberry Pi. Inną możliwością byłoby po prostu użycie SSH i Vima (lub Emacsa).

Czy istnieje IDE, które obsługuje zdalną edycję plików w czasie rzeczywistym (czy jest lepsza alternatywa)? Czy postawienie serwera WWW ze stroną z Ace na Raspberry Pi i używanie przeglądarki z innego komputera byłoby wykonalne (lub rozsądne)?

ramblinjan
źródło
Jestem pewien, że Eclipse można do tego zachęcić, ale nie wiem jak!
Alex Chamberlain
Ciekawy. Zajmę się tym i opublikuję, jeśli coś znajdę (choć może ktoś, kto to zrobił wcześniej, pobije mnie na pięcie).
ramblinjan
2
Przekazywanie Eclipse X?
Jivings
Lub uruchom Emacsa na swoim „pełnym” komputerze. Istnieje możliwość zdalnego edytowania plików, dokładnie tak samo jak lokalnie, od około -95. To samo dotyczy edycji plików bezpośrednio w archiwach, takich jak tar i zip. Ale co chcesz zrobić? Który przepływ pracy potrzebujesz wesprzeć?
Anders
Jeśli poważnie myślisz o rozwoju oprogramowania, naprawdę musisz przyjrzeć się systemom kontroli wersji, takim jak subversion (svn) lub git. Jeśli chodzi o wdrażanie systemów, nie napisałeś, co to było. To może dać lepsze odpowiedzi, ponieważ istnieją narzędzia, które działają dobrze w różnych językach / systemach.
Anders

Odpowiedzi:

23

IDE (prawdopodobnie) nie jest właściwym miejscem do patrzenia na to. Najprostszym rozwiązaniem jest praca z jakimś współdzielonym systemem plików.

Do eksportowania z Rapsberry Pi najłatwiejszym sposobem eksportowania do hosta Linux (lub myślę, że Mac) jest użycie sshfs . Będziesz musiał zainstalować to na komputerze, na którym chcesz pracować (przynajmniej są pakiety Debian / Ubuntu), ale nie będziesz musiał w ogóle zmieniać konfiguracji samego Raspberry Pi.

Następnie możesz zamontować katalog domowy na urządzeniu na innym komputerze, wykonując po prostu:

sshfs [email protected]: /mnt/test

Gdzie 192.168.1.2 to adres twojego Raspberry Pi. Potem wystarczy wziąć swoje ulubione IDE i sprawić, by działało w właśnie zamontowanym katalogu.

Możesz także zainstalować i skonfigurować Sambę na Raspberry Pi, aby wyeksportować system plików jako coś, co Windows rozumie natywnie, lub odwrotnie zamontować udział Windows na samym Raspberry Pi:

  1. aptitude install samba zainstalować Sambę
  2. smbpasswd -a pi ustawić hasło do udostępniania plików systemu Windows użytkownikowi pi
  3. Na komputerze z systemem Windows przejdź do \\192.168.1.2\pii wprowadź właśnie skonfigurowaną nazwę użytkownika / hasło.
  4. (Opcjonalnie) zamapuj dysk bardziej trwale na literę, przechodząc do narzędzi-> mapuj dysk sieciowy w Eksploratorze

Robiąc to w warstwie systemu plików, nie trzeba mieć dostosowanego IDE do obsługi tego, co w przeciwnym razie jest dość standardowym systemem, więc pozostawiasz więcej możliwości pracy z narzędziami, z którymi czujesz się komfortowo.

Flexo
źródło
1
Hmm .. Czy bawiłem się Sambą, kiedy mogłem tego używać?
Jivings
1
Korzystanie z NTF jest również o wiele łatwiejsze niż korzystanie z Samby.
Anders
Chociaż na to pytanie było wiele naprawdę dobrych odpowiedzi, zaakceptowałem je, ponieważ jest to najbliższe po prostu użycie domyślnego IDE.
ramblinjan
5

Jeśli chcesz tworzyć strony internetowe, Aptana Studio może bezpośrednio edytować przez FTP lub SSH (SFTP).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Der Hochstapler
źródło
2

Przychodzą mi na myśl dwa rozwiązania:

  1. Uruchamiaj emacsa na pełnym komputerze, obsługuje zdalną edycję plików przy użyciu wielu protokołów, w tym ssh i telnet. Możesz argumentować, że emacs nie jest IDE, jest to kwestia opinii, chociaż z pewnością wygląda zupełnie inaczej niż normalne IDE. Jest niezwykle potężny.

  2. Nie określasz, którego języka chcesz używać, ale IPython niedawno rozszerzył rozszerzenie przetwarzania rozproszonego (wersja 0.12). Pozwala to na uruchomienie Pythona na hoście i wykonanie kodu na kliencie poprzez udostępnione pliki i wbudowane RPC. Spyder to zgrabne IDE dla Pythona, które obejmuje obsługę IPython. Pamiętaj, aby uzyskać migawkę dewelopera, ponieważ poprawiają one teraz obsługę IPython.

dirkjot
źródło
1

Dwa rozwiązania oparte na ssh (więc musisz mieć sshd działający na RasPi, tj. Włączony dostęp zdalny):

  1. Ta metoda zakłada, że ​​twoja maszyna programistyczna ma serwer X (dowolny Linux, ale Mac i Windows są również możliwe). Połącz za pomocą przekazywania X: ssh -X [email protected](zamień na adres IP swojego RasPi), a następnie po prostu uruchom dowolne (najlepiej lekkie) graficzne IDE, takie jak Geany - będzie ono magicznie uruchamiać się z twojego RasPi, ale wyjście graficzne jest przekazywane do twojej maszyny programistycznej (w zależności od prędkości sieci i opóźnienie, może występować pewne opóźnienie, ale powinno być w porządku w sieci LAN).
  2. Jeśli używasz porządnej przeglądarki plików, takiej jak Nautilus Gnome, możesz po prostu użyć jej opcji „Połącz z serwerem ...”, po czym masz system plików RasPi jako część zwykłego menedżera plików i możesz otwierać pliki w swoim ulubionym IDE całkowicie przezroczysty. Jest to w zasadzie to samo co metoda Flexo, ale nie trzeba tutaj majstrować przy linii poleceń.
Tapio
źródło
1

Wypróbuj jEdit. Działa na systemach Linux i Windys. Po zainstalowaniu musisz zainstalować wtyczkę ftp. Następnie możesz użyć ftp lub my fave, sftp (over ssh), aby poruszać się po systemie plików na zdalnym komputerze. Rzeczywiście bardzo przydatny.

użytkownik518
źródło
0

Możesz skorzystać z urządzeń podrzędnych KDE IO, aby uzyskać dostęp do plików przez ssh / ftp i wiele innych protokołów. Wcześniej korzystałem z Kate (edytora tekstu KDE) do edycji plików przez ssh.

Inną metodą, z której korzystałem w przeszłości, choć nie tak przyjemną, jest instalacja Dropbox zarówno na komputerze pi, jak i na komputerze, a następnie edycja na hoście i zezwolenie Dropbox na synchronizację pliku z pi. Ponieważ oba komputery są w tej samej sieci, synchronizacja zwykle zajmuje tylko kilka sekund. Zaletą jest to, że Dropbox będzie przechowywać kopię wszystkich wersji plików przez ostatnie 30 dni, więc jeśli nie korzystasz z VCS, będziesz mieć dostęp do poprzednich wersji.

teraquendya
źródło
0

Oficjalnie najlepszym sposobem na to w Pi jest Adafruit Web IDE. W przeciwieństwie do wszystkich innych rozwiązań jest to zalecane przez Raspberry Pi Foundation.

angulared
źródło