Czy Python może kontrolować normalny Minecraft, czy tylko edycję RasPi?

15

Mój syn chce stworzyć grę w języku Python zmaterializowaną w grze Minecraft. Jeśli zrobi to za pomocą RasPi Edition, czy ten sam kod w języku Python może kontrolować normalny Minecraft na PC? Domyślam się, że Python wysyła polecenia do Minecraft zamiast uruchamiać na tej samej maszynie wirtualnej, więc powinno działać dla obu.

Jim L.
źródło

Odpowiedzi:

12

Sprawdź mój wpis na blogu Rysowanie trójkąta Sierpińskiego w Minecrafcie za pomocą Pythona . Byłem w stanie napisać kod Python, który podłącza się do otwartego źródła Minecraft o nazwie Bukkit. Możesz użyć normalnego klienta Minecraft w OS X, aby połączyć się z serwerem Bukkit.

Konfiguracja nie jest tak łatwa jak na Raspberry Pi, ale działa.

Shannon -jj Behrens
źródło
Uwaga: Kod napisany dla Raspberry Pi powinien być prawie dokładnie taki sam, jak kod napisany dla wtyczki RaspberryJuice (wtyczka użyta w powyższym linku). Jednak nie jest on do końca kompletny, więc w niektórych okolicznościach może być konieczne nieco zmodyfikowanie kodu.
daviewales
8

Napisałem mod Forge (Raspberry Jam Mod) na komputer stacjonarny Minecraft, który implementuje większość protokołu wersji Pi i współpracuje ze skryptami, które przetestowałem. Obsługa zdarzeń jest głównym pominięciem.

Kod źródłowy i pliki binarne są tutaj .

Aby zainstalować, potrzebujesz Pythona, Minecraft 1.8, Minecraft Forge , mojego Raspberry Jam Mod i pakietu Minecraft PI Python . Następnie:

  1. Zainstaluj Forge dla 1.8.
  2. Utwórz profil Minecraft, który go używa.
  3. Utwórz podkatalog mods do swojego katalogu Minecraft (% appdata% .minecraft w systemie Windows).
  4. Umieść mój mod w katalogu mods.
  5. Utwórz podkatalog mcpipy do swojego katalogu Minecraft.
  6. Umieść zawartość pakietu Minecraft PI Python w katalogu mcpipy.
  7. Utwórz profil Minecraft, który korzysta z 1.8 Forge.
  8. Uruchom Minecraft i stwórz świat.
  9. Uruchamiaj skrypty pythonowe za pomocą wiersza poleceń lub bezpośrednio w Minecraft za pośrednictwem / py scriptname. Np. / Py nt7s_sphere narysuje kulę.

Jeśli chcesz jeszcze więcej szczegółów, napisałem Instructable .

Alexander Pruss
źródło
Jak zainstalować i uruchomić?
JeromeJ
Moje dotychczasowe postępy: github.com/arpruss/raspberryjammod/issues/1
JeromeJ
3

Uważam, że działa to dla mnie w Minecraft 1.7.10 (ponieważ rozwiązanie odpowiedzi user875707 jest przeznaczone do użycia z Minecraft 1.8).

https://github.com/kbsriram/mcpiapi

Wszystkie instrukcje znajdują się w powyższym linku, ale w zasadzie wystarczy pobrać te, .jarktóre ci oferują i upuścić w swoim your_minecraft_folder/mods/.

Będziesz potrzebował zarówno zainstalowanej Forge, jak i Pythona (2 lub 3, nawet jeśli przykładowe skrypty są zaprojektowane dla Py2).

Upewnij się także, że Python jest w twoim PATH(aka możesz po prostu wpisać pythonw swoim terminalu - użyj tego, jeśli nie jest).

To jest tak proste w konfiguracji.

Umieść swoje skrypty your_minecraft_folder/mcpimods/python/i uruchom je w grze, wpisując /python yourscriptname(lub po prostu /py yourscriptname), nie umieszczaj .pyna końcu yourscriptname. Jeśli coś poszło nie tak, sprawdź konsolę, aby zobaczyć błąd.

EDYCJA: Bardzo potężne narzędzie, bądź ostrożny , udało mi się zepsuć mój świat. Mam nadzieję, że zainstalowałem AromaBackup, który co jakiś czas wykonuje automatyczne kopie zapasowe (dla mnie 30 minut).

EDYCJA 2: Dowiedziałem się, że możesz także zmodyfikować CustomNPC, który pozwala ci korzystać z dowolnego języka, w którym chcesz uruchamiać NPC (sami mogą robić wiele rzeczy, w tym uruchamianie poleceń itp.).

JeromeJ
źródło
Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Steve Robillard
@ SteveRobillard Chociaż zgadzam się z twoim oświadczeniem, nie jestem pewien, jak go poprawić w tym konkretnym przypadku.
JeromeJ
@ SteveRobillard Podjęłam, mam nadzieję, sukces, próbę poprawy jakości mojej odpowiedzi.
JeromeJ
0

Nie, nie bardzo. W tym momencie trzy wersje (PC, Xbox i Minecraft) są całkowicie różnymi gałęziami. Mod często nie działa na komputerze od wersji 1.x do wersji 1.x + 1, więc naprawdę nie zobaczysz żadnej kompatybilności krzyżowej.

Jacobm001
źródło