Zasilanie z portu USB 3.0 mojego komputera

15

Specyfikacje płyty głównej mojego komputera nie wspominają o żadnym górnym ani dolnym limicie dla wbudowanych portów USB 3.0.

Jaki jest minimalny prąd, który powinien zapewnić każdy (zgodny ze standardami) port USB 3.0?

Czy port USB 3.0 nadaje się do zasilania mojego Raspberry Pi?

Wysoce nieregularne
źródło
Ciekawe pytanie, po prostu FYI, mogę zasilać mój Raspberry Pi z portów USB 2.0 mojego laptopa.
Mark Ingram
Specyficzne dla USB 3: raspberrypi.stackexchange.com/questions/8783/...
Ciro Santilli 22 改造 中心 法轮功 六四 事件

Odpowiedzi:

11

Obciążenie jednostkowe wynosi 150 mA dla USB 3.0 i bez dalszej konfiguracji będzie zapewniało jedynie 150 mA. Porty USB 3 mogą jednak dostarczać do 900 mA (lub 6 jednostek obciążenia), żądając wyższej mocy. Obecny schemat na to nie pozwala, dlatego jedynym sposobem jest wstawienie sprzętu pomiędzy Raspberry Pi i portem USB 3, aby zażądać wyższego prądu.

Bibliografia

Alex Chamberlain
źródło
2

Pi można uruchomić bezpośrednio z portu USB, jeśli został określony jako dedykowany port ładowania

Porty te mogą dostarczać wymaganą moc, ale linie danych są zwarte, więc nie mogą przesyłać danych.

David Sykes
źródło
1

Jak wskazują inne odpowiedzi, sam port USB 3.0 jest technicznie niewystarczający do zasilania Raspberry Pi, ponieważ Rπ nie jest w stanie negocjować wyższego obciążenia jednostkowego powyżej domyślnego 150mA. Jednak w praktyce wiele systemów pozwala urządzeniom pobierać znacznie więcej niż maksimum podane w specyfikacji i bardzo możliwe, że możesz je zasilać bezpośrednio z portu.

Zanim jednak użyję tego w jakimkolwiek systemie „produkcyjnym”, zdecydowanie zaleciłbym dokładne przetestowanie go z podłączonymi wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi itp., Aby upewnić się, że pobór prądu Rπ nigdy nie przekracza tego, co komputer jest skłonny dać ... inaczej będziesz się zachowywał tak, jakbyś używał niewystarczającego dedykowanego zasilacza (losowe ponowne uruchamianie, awarie lub nawet bardziej dziwne zachowanie).

Jako przykład mam stary „przenośny” dysk twardy USB o wartości 750 mA i podwójny kabel mini USB (jeden do przesyłania danych, drugi do przesyłania danych i zasilania) ... jednak nie miałem problemu uruchamiając go na moim komputerze stacjonarnym lub laptopie podłączonym tylko za pomocą złącza „data”, a nawet używając standardowego kabla mini USB. Dla porównania, zarówno moja płyta główna, jak i laptop to Asus ... więc zgaduję, że projektują z myślą o „niezgodnych” urządzeniach :)

Doktor J
źródło